Προς το περιεχόμενο

Μετρητα τελος;


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω ξερω απο καιρό οτι δεν θα παρω ποτε σύνταξη, ξερω και τους λογους επίσης.. Εσυ μην κλαψεις αν δεν ερθουν τα τρισεκατομμύρια τυπωμένα και συστημένα για την πάρτη σου, οι ξένοι θα φταίνε οι κακοί..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 921
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κι εμείς όταν γεννηθήκαμε η Ελλάδα είχε ήδη κάμποσα δις χρέη. Φταίμε με το που γεννιόμαστε; Όχι, κληρονομικά πάνε αυτά.

 

Βέβαια μαζί με τα χρέη είχε και κάποιες υποδομές που πληρώθηκαν με αυτά... δεν γεννηθήκαμε στην ζούγκλα, αλλά σε ένα κράτος με δρόμους, κτίρια, αεροδρόμια, σχολεία, νοσοκομεία κλπ. Θέλουν λεφτά όλα αυτά για να γίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς όμως να φανταστείς πόσο κόσμος πιστεύει ότι είμαστε τόσο στριμωγμένοι επειδή πληρώνουμε το χρέος κι όχι επειδή έχουμε ακόμα τεράστιες δαπάνες...

Παει στο διαολο ο κοσμος. Αλλα ρε φιλε τωρα ατομα τα οποια ξερουν να γκουγκλαρουν, να σου λενε πιστευω το ταδε; Τι πιστευω και πρασινα αλογα, τδαβα γκουγλαρε και μαθε, ημαρτον, εναν βασικο πινακα εχει ο προυπολογισμος, που εχει δυο νουμερα, ενα τα εσοδα και ενα τα εξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτα τα νουμερα δυστηχως δεν μαθαμε να τα διαχειριζομαστε μεσα στο σπιτι μας πρωτα

τοσα βγαζω τοσα χαλαω τοσα αποταμιευση...

πως να εχω κριτηριο μετα για να εχω και απαιτηση να το κανει σωστα ο πολιτικος μου

οποτε αστον να κανει οτι γουσταρει αφου εγω ειμαι ασχετος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παει στο διαολο ο κοσμος. Αλλα ρε φιλε τωρα ατομα τα οποια ξερουν να γκουγκλαρουν, να σου λενε πιστευω το ταδε; Τι πιστευω και πρασινα αλογα, τδαβα γκουγλαρε και μαθε, ημαρτον, εναν βασικο πινακα εχει ο προυπολογισμος, που εχει δυο νουμερα, ενα τα εσοδα και ενα τα εξοδα.

Αν δεν ειχες το χρέος, τα βγαζες πέρα ως Ελλάδα με το υπάρχον φορολογικό σύστημα ή οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν νομίζω ότι θεωρεί κάποιος το φορολογικό δίκαιο αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να γίνουν αλλαγές σε άλλους τομείς.

 

Πάντως το έχει αυτό ο Έλληνας να λέει αφού αυτό είναι σκατα δεν θα φτιάξω τίποτα άλλο μέχρι να φτιάξω εκείνο και έχουμε γίνει αυτό το ωραίο μεγάλο μπούρδελο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπου φυσάει ο άνεμος που λέγαμε...

Η όντως το iq μας δεν...

φταίει η γιαγιά που φοροδιαφεύγει και πρέπει να μάθει να χρησιμοποιεί κάρτες για να χτίζει αφορολόγητο

Γιατι με την κάρτα δεν θα φοροδιαφεύγει...

Οτι δλδ ο χ πολιτικός της αντιπολίτευσης που ψήφισε παρον στην χθεσινή ψηφοφορία για το εφάπαξ επίδομα

Τις μίζες του τις βγάζει με βαλίτσες εξω και οχι με μερικά κλικ στις offshore του κουμπάρου του (που τυχαίνει να ειναι και υπουργός της τρέχουσας κυβέρνησης ας πουμε)

Για το iq μας δεν ξερω, ξερω όμως οτι πρέπει να ειμαστε οτι πιο σάπιο και διεφθαρμένο εχει κατοικήσει

Στα σύνορα της σημερινής Ελλάδας τα τελευταία 3000 χρονια

Οποίο θέμα και να ποιασεις βρομάει και ζέχνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

για την 13η σύνταξη

Δεν είναι 13η σύνταξη αλλά ένα εφάπαξ επίδομα. Αν ήταν 13η σύνταξη θα την έπαιρνε κάθε χρόνο... :P

 

Οτι δηλαδή το θεωρούμε δίκαιο το υπάρχον φορολογικό δλδ ?

Ο ενφια ειναι δίκαιος

Και η προκαταβολή φόρων επίσης

Όχι, αλλά αν δεν κοπούν δαπάνες, δεν έχουν αλλη επιλογή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχουν αλλη επιλογή ?

Εγω σου λεω οτι αν υπαρχει βούληση (που δεν υπαρχει ) αν τσιμπήσει 10 15 φοροφυγάδες βλέπε Μπόμπολα Μαρινάκη Αλαφούζο Κόκκαλη και την υπόλοιπη συμμορία

Καθάρισε τον ενφια για 5 χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, αλλά αν δεν κοπούν δαπάνες, δεν έχουν αλλη επιλογή...

 

Επιλογες δεν εχουν γιατι ειναι προγραμματισμενοι να κανουν αυτα που κανουν και αν καποιος παει να λοξοδρομισει στο ελαχιστο τον αντικαθιστα ο επομενος .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι 13η σύνταξη αλλά ένα εφάπαξ επίδομα. Αν ήταν 13η σύνταξη θα την έπαιρνε κάθε χρόνο... :P

 

 

Όχι, αλλά αν δεν κοπούν δαπάνες, δεν έχουν αλλη επιλογή...

Βλέπουμε να κόβονται δαπάνες αυτών που δεν θα έπρεπε να κοπουν και να μην κόβονται αυτών που θα έπρεπε , κάπου εκεί ξεκινάνε τα προβλήματα.

(Κάπου εδώ πετάγεται κάποιος να πει για κάτι κατσικια του γείτονα και τέτοια) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε ρωτάω ειναι αυτα μέτρα που επιβάλλονται απο τους Γερμανούς η οχι ?

Έστω με την πρόφαση της φοροδιαφυγής

Και τωρα θελει να με πείσει κιόλας οτι ο τρόπος που μου επιβάλει το πλαστικό χρήμα ειναι σωστός.

Οχι ρε φιλε ο σωστός τρόπος ειναι να ποιασεις τα σημερινά 8χρονα να τα εκπαιδεύσεις ΣΩΣΤΑ στην χρήση κάρτας και ηλεκτρονικών συναλλαγών και οταν γινει 20 χρόνων να του την επιβάλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...