Προς το περιεχόμενο

Μετρητα τελος;


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κοιταξε να δεις 

μερικες χωρες οταν καποια χωρα δεν τους αρεσει ενιοτε οι πολιτικες που ακολουθει

η  καθαιρει πρωθυπουργους η  βομβαρδιζει με διαφορα προσχηματα....

βλεπε κοσσοβο σερβια συρια αιγυπτος κλπ...

Καποιες αλλες το κανουν οικονομικα...

Αν θες ομως να λεγεσαι ενωση και συμμαχος

πρεπει να βγεις και να πεις στον λαο οτι ξερεις κατι μεγαλε 

ο ταδε και ο ταδε σε κοροιδευουν και να το φερεις στην επιφανεια οπως πρεπει

Αλλα τι λεω αφου τους πληρωνω για να σε κοροιδευουν

 

και ειπαμε υπαρχουν πολλα ειδη φορων

φορος ειναι στο τσιγαρο και το ποτο και την βενζινη

φορος ειναι και ενφια

φορος ειναι η ευρεση αδηλωτων και μαυρων χρηματων και παρακτατηση του νομιμου φορου 


Το ότι υπάρχει ακόμα κόσμος που πιστεύει ότι υπάρχει εύκολος δρόμος με ξεπερνάει...
Ναι λοιπόν θα πάρουμε πίσω το κατοχικό δάνειο,θα βγάλουμε τα πετρέλαια στο Αιγαίο,θα πιάσουμε τους φοροφυγάδες και θα πάρουμε 5 δις από τον καθένα,θα γράψουμε και στα παπάρια μας τους ευρωπαίους και θα δανειζόμαστε από τους Ρώσους και τους Κινέζους και έτσι θα μπορούμε όλοι να παίρνουμε σύνταξη 2000 μόλις γινόμαστε 45 χρονων

μην μπερδευεις τον ευκολο δρομο με τον σωστο...

και ο σωστος δεν ειναι η πληρη υποταγη

στο καθε καινουριο φορολογικο νομοσχεδιο

που μου πλασαρουν η μερκελ και η παρεα της (θεσμοι)

Επεξ/σία από zourman1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 921
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To thread αναφέρεται συγκεκριμένα στη χρήση των μετρητών και το έχετε γυρίσει σε μια γενική κουβέντα για την οικονομική κρίση. Δεν έχει σημασία αν συνδέονται κάπως. Ακυρώνεται η ροή της συζήτησης που υπήρχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι εξαιρετικα ενδιαφερουσα συζητηση και συνδεεται αμεσα με το θεμα. Ας διαβαζουμε και κατι σοβαρο στο Μπλα Μπλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι υπάρχει ακόμα κόσμος που πιστεύει ότι υπάρχει εύκολος δρόμος με ξεπερνάει...

Ναι λοιπόν θα πάρουμε πίσω το κατοχικό δάνειο,θα βγάλουμε τα πετρέλαια στο Αιγαίο,θα πιάσουμε τους φοροφυγάδες και θα πάρουμε 5 δις από τον καθένα,θα γράψουμε και στα παπάρια μας τους ευρωπαίους και θα δανειζόμαστε από τους Ρώσους και τους Κινέζους και έτσι θα μπορούμε όλοι να παίρνουμε σύνταξη 2000 μόλις γινόμαστε 45 χρονων

Καλα τα ειπες αλλα ξεχασες μισθο 3000ε μεχρι να γινουμε 45 και οτι αυτο θα γινει με ενα νομο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αρκει αυτος που θα στο υποσχεθει προεκλογικα

να το πραξει μετεκλογικα...

αληθεια το αλλα να λες προεκλογικα και αλλα να κανεις

θεωρειτε παρανομο ? ας πουμε υφαρπαγη ψηφου ? με δολο και σκοπο την εκτελεση ετερων σχεδιων ?

Και κατα ποσο μπορει να μειώσει το μερίδιο ευθυνών ενός λαού

Επεξ/σία από zourman1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά είναι αστείο να ακούς «μα γιατί δεν μας ελέγχανε», ενώ αν όντως έπεφτε έλεγχος θα έλεγαν «η χούντα της ΕΕ καταλύει την εθνική κυριαρχία».

 

Σας τα είπα και πιο πάνω, ενιαίο νόμισμα χωρίς ενιαίο κράτος ΔΕΝ δουλεύει.-

 

Δείτε και την περίπτωση της ΔΕΗ τι φέσια έχουν δημιουργηθεί και δεν μπορούν να αγοράσουν ούτε υλικά για νυχτερινό ρεύμα... ας όψονται όλοι οι «αναξιοπαθούντες» (hint: το 90% δεν είναι) που δεν πληρώνουν, επειδή «δεν» έχουν.

 

Αμήν και πότε να έρθει η ώρα που θα καταρρεύσουν όλα και μετά όποιος χρωστάει να του τα δεσμεύουν αυτόματα μέσω τραπεζικού λογαριασμού. Δεν βάζουμε μυαλό αλλιώς...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι οσο σωστο ηταν το 2003 2004 

σε επαιρνε τηλ η τραπεζα και σου εκανε δωρο 2 δανεια

χωρις να υπαρχει ελεγχος.

Δεν ξερω τι παιζει νομικα αλλα ο δανειοδοτης θα επρεπε να ελενχει αν ο δανειοληπτης 

εχει ικανοτητα να τα δωσει πισω 

Παντα κατι θα λεει ο κοσμος

τωρα λεει για την χουντα της μερκελ

εγω προσωπικα δεν ξερω αν θα μπορουσα να νιωσω συμπατριωτη μου τον γερμανο (σα φυλη) για ειμαστε και στο ιδιο κρατος

ενω ακομα θυμαμαι τι τραβηξε ο παππους μου απο δαυτους και εχει μεινει ακομα και η γιαγια να μου τα περιγραφει

τα εγγονια μου ισως, αλλα πρεπει να φροντισω να μαθουν τι κανανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι οσο σωστο ηταν το 2003 2004 

σε επαιρνε τηλ η τραπεζα και σου εκανε δωρο 2 δανεια

χωρις να υπαρχει ελεγχος.

Δεν ξερω τι παιζει νομικα αλλα ο δανειοδοτης θα επρεπε να ελενχει αν ο δανειοληπτης 

εχει ικανοτητα να τα δωσει πισω 

Παντα κατι θα λεει ο κοσμος

τωρα λεει για την χουντα της μερκελ

εγω προσωπικα δεν ξερω αν θα μπορουσα να νιωσω συμπατριωτη μου τον γερμανο (σα φυλη) για ειμαστε και στο ιδιο κρατος

ενω ακομα θυμαμαι τι τραβηξε ο παππους μου απο δαυτους και εχει μεινει ακομα και η γιαγια να μου τα περιγραφει

τα εγγονια μου ισως, αλλα πρεπει να φροντισω να μαθουν τι κανανε...

Εμεις να δεις τι τραβαμε απο  κατι τυπους σαν εσενα στην νοοτροπια  ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ειναι οσο σωστο ηταν το 2003 2004 

σε επαιρνε τηλ η τραπεζα και σου εκανε δωρο 2 δανεια

χωρις να υπαρχει ελεγχος.

Δεν ξερω τι παιζει νομικα αλλα ο δανειοδοτης θα επρεπε να ελενχει αν ο δανειοληπτης 

εχει ικανοτητα να τα δωσει πισω 

Παντα κατι θα λεει ο κοσμος

τωρα λεει για την χουντα της μερκελ

εγω προσωπικα δεν ξερω αν θα μπορουσα να νιωσω συμπατριωτη μου τον γερμανο (σα φυλη) για ειμαστε και στο ιδιο κρατος

ενω ακομα θυμαμαι τι τραβηξε ο παππους μου απο δαυτους και εχει μεινει ακομα και η γιαγια να μου τα περιγραφει

τα εγγονια μου ισως, αλλα πρεπει να φροντισω να μαθουν τι κανανε...

Αν ο δανειοληπτης ειναι ηλιθιος δεν φταιει ο δανειοδοτης. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Παντα κατι θα λεει ο κοσμος

τωρα λεει για την χουντα της μερκελ

 

2) εγω προσωπικα δεν ξερω αν θα μπορουσα να νιωσω συμπατριωτη μου τον γερμανο (σα φυλη) για ειμαστε και στο ιδιο κρατος

ενω ακομα θυμαμαι τι τραβηξε ο παππους μου απο δαυτους και εχει μεινει ακομα και η γιαγια να μου τα περιγραφει

τα εγγονια μου ισως, αλλα πρεπει να φροντισω να μαθουν τι κανανε...

 

1) Γι' αυτό δεν παίρνουν τον κόσμο στα σοβαρά. Γιατί δεν ξέρει τι θέλει. Μια έτσι, μια γιουβέτσι.

 

2) Τα ίδια λέγανε και οι Αμερικάνοι (Βόρειοι vs Νότιοι) πριν καμιά 200αριά χρόνια και βάλε.

 

Σφαχτήκανε καλά-καλά και μετά φτιάξανε την ένωση... μάλλον πρέπει να περάσουμε κι εμείς την ίδια φάση.

 

ΥΓ: Και τώρα μην νομίζεις ότι ο Τεξανός έχει την ίδια κουλτούρα με τον Καλιφορνέζο, αλλά δεν σκέφτονται να το διαλύσουν το μαγαζί. Μια φορά πήγαν να το κάνουν και το πληρώσανε με αίμα. Εμείς πάμε για 3η φόρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι οσο σωστο ηταν το 2003 2004 

σε επαιρνε τηλ η τραπεζα και σου εκανε δωρο 2 δανεια

χωρις να υπαρχει ελεγχος.

Δεν ξερω τι παιζει νομικα αλλα ο δανειοδοτης θα επρεπε να ελενχει αν ο δανειοληπτης 

εχει ικανοτητα να τα δωσει πισω 

Παντα κατι θα λεει ο κοσμος

τωρα λεει για την χουντα της μερκελ

εγω προσωπικα δεν ξερω αν θα μπορουσα να νιωσω συμπατριωτη μου τον γερμανο (σα φυλη) για ειμαστε και στο ιδιο κρατος

ενω ακομα θυμαμαι τι τραβηξε ο παππους μου απο δαυτους και εχει μεινει ακομα και η γιαγια να μου τα περιγραφει

τα εγγονια μου ισως, αλλα πρεπει να φροντισω να μαθουν τι κανανε...

 

Φυσικά. Γιατί ο δανειολήπτης έχει το ακαταλόγιστο.

Δεν προβληματίζεται όταν του κάνουν "δώρο" κάτι :P

 

(για την ιστορία έχω κάνει κι εγώ τα ανοίγματά μου τότε τα οποία πληρώνω και θα πληρώνω για καιρό αλλά στην περίπτωσή μου δεν έφταιξε καμία τράπεζα παρά μόνο η μ....κία μου)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...