Προς το περιεχόμενο

Volkswagen: Πανευρωπαϊκή ανάκληση 8.5 εκατομμυρίων οχημάτων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το κακό είναι ότι πάλι θα την πληρώσουν άλλοι η AUDI είδη άρχισε απόλυσης σίγουρα θα ακολουθήσουν και άλλες...

 

Τον ιδιο κινητηρα εχουν και αρκετα Citroen btw, για Seat κτλο δεν λεω μιας και ειναι στο VW Group ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λοιπον παιδες.. κατοχος VW Polo 1.2 Diesel εδω, και ειμαι αναμεσα στους εκλεκτους 

εξηγουμαι στο παρακατω email που ηρθε απο τη Κosmocar 

 

 

         

   Αθήνα, 14/10/2015  

Χαίρετε,

 

Κατόπιν σχετικής ενημέρωσης από τη Volkswagen A.G., θα θέλαμε να σας πληροφορήσουμε ότι ο πετρελαιοκινητήρας τύπου ΕΑ189 που είναι τοποθετημένος στο αυτοκίνητό σας επηρεάζεται από λογισμικό που σχετίζεται με την βελτιστοποίηση των τιμών οξειδίων του αζώτου (NOx) κατά την τυποποιημένη διαδικασία δοκιμής σε εργαστήριο. 

 

Λυπούμαστε για το γεγονός αυτό και, με βάση την ανωτέρω ενημέρωση από την Volkswagen A.G., το αυτοκίνητό σας είναι τεχνικά ασφαλές και κατάλληλο για χρήση και καταβάλλεται κάθε προσπάθεια προκειμένου να επιλυθούν οι παραπάνω αποκλίσεις το συντομότερο δυνατό.

 

Η  Volkswagen A.G. θα καλύψει τη δαπάνη όλων των αναγκαίων μέτρων και θα καταβάλει κάθε δυνατή προσπάθεια προκειμένου να κερδίσει και πάλι την εμπιστοσύνη σας.

 

Η εταιρεία μας θα επικοινωνήσει μαζί σας το συντομότερο δυνατό προκειμένου να ενημερωθείτε για την υλοποίηση των απαραίτητων τεχνικών μέτρων και θα συνεχίσει να σας κρατά ενήμερο/η. Η Γραμμή Εξυπηρέτησης Πελατών Volkswagen (τηλ. 210-9981100 e-mail: [email protected] ) είναι στην διάθεση σας για οποιαδήποτε επιπρόσθετη πληροφόρηση.

Σημειώνουμε τέλος ότι η εμπιστοσύνη σας παραμένει για εμάς ζήτημα υψίστης προτεραιότητας.

Με εκτίμηση,




αυτα τα ωραια. καλως τα δεχτηκαμε 
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ απλα θα το πας ή θα ζητησεις πρωτα συμβουλη δικηγορου.

 

Κριμα για μας, μονο αυτο.

 

Καλα λενε στο τελος ο καταναλωτης την παταει.

 

Το κοστος αργα ή γρηγορα θα περασει καπου, βλεπε κοστος αποκτησεις, κοατος ανταλλακτικων που και τωρα ειναι υψηλο, κοστος συντήρησης, καπως θα το κανουν να τους δωσεις πισω τα λεφτα που θα τους παρεις.

 

Μονο με την audi χαλαστηκα που χει τοσο ομορφα αμαξια, δεν θα επρεπε καν να συνεργαζεται με την vw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To "Made in Germany" είναι ένας μύθος που πουλάει καλά. Αλλά μύθος. Υπάρχουν πολλά εφάμιλα (ή και καλύτερα στην ίδια τιμή) προϊόντα από άλλες χώρες. Η λαμογιά παντού. Μίζες, πατέντες, κόλπα - ενώ κατηγορούν τους πάντες για τα ίδια στα οποία έχουν κάνει "σχολή". Ας σκεφτόμαστε πριν αγοράσουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ απλα θα το πας ή θα ζητησεις πρωτα συμβουλη δικηγορου.

 

Κριμα για μας, μονο αυτο.

 

Καλα λενε στο τελος ο καταναλωτης την παταει.

 

Το κοστος αργα ή γρηγορα θα περασει καπου, βλεπε κοστος αποκτησεις, κοατος ανταλλακτικων που και τωρα ειναι υψηλο, κοστος συντήρησης, καπως θα το κανουν να τους δωσεις πισω τα λεφτα που θα τους παρεις.

 

Μονο με την audi χαλαστηκα που χει τοσο ομορφα αμαξια, δεν θα επρεπε καν να συνεργαζεται με την vw.

Μα η Audi δεν συνεργάζεται... είναι VW!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδες.. κατοχος VW Polo 1.2 Diesel εδω, και ειμαι αναμεσα στους εκλεκτους 

 

εξηγουμαι στο παρακατω email που ηρθε απο τη Κosmocar 

 

 

 

         

   Αθήνα, 14/10/2015  

Χαίρετε,

 

Κατόπιν σχετικής ενημέρωσης από τη Volkswagen A.G., θα θέλαμε να σας πληροφορήσουμε ότι ο πετρελαιοκινητήρας τύπου ΕΑ189 που είναι τοποθετημένος στο αυτοκίνητό σας επηρεάζεται από λογισμικό που σχετίζεται με την βελτιστοποίηση των τιμών οξειδίων του αζώτου (NOx) κατά την τυποποιημένη διαδικασία δοκιμής σε εργαστήριο. 

 

Λυπούμαστε για το γεγονός αυτό και, με βάση την ανωτέρω ενημέρωση από την Volkswagen A.G., το αυτοκίνητό σας είναι τεχνικά ασφαλές και κατάλληλο για χρήση και καταβάλλεται κάθε προσπάθεια προκειμένου να επιλυθούν οι παραπάνω αποκλίσεις το συντομότερο δυνατό.

 

Η  Volkswagen A.G. θα καλύψει τη δαπάνη όλων των αναγκαίων μέτρων και θα καταβάλει κάθε δυνατή προσπάθεια προκειμένου να κερδίσει και πάλι την εμπιστοσύνη σας.

 

Η εταιρεία μας θα επικοινωνήσει μαζί σας το συντομότερο δυνατό προκειμένου να ενημερωθείτε για την υλοποίηση των απαραίτητων τεχνικών μέτρων και θα συνεχίσει να σας κρατά ενήμερο/η. Η Γραμμή Εξυπηρέτησης Πελατών Volkswagen (τηλ. 210-9981100 e-mail: [email protected] ) είναι στην διάθεση σας για οποιαδήποτε επιπρόσθετη πληροφόρηση.

Σημειώνουμε τέλος ότι η εμπιστοσύνη σας παραμένει για εμάς ζήτημα υψίστης προτεραιότητας.

Με εκτίμηση,

 

αυτα τα ωραια. καλως τα δεχτηκαμε 

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Όσο για την επιστολή:

Προσοχή. (1) Δεν λέει πουθενά ΠΩΣ βρέθηκε αυτό το "λογισμικό" στα αυτοκίνητα! (2) Η λέξη "εμπιστοσύνη" αναφέρεται δύο (2) φορές. Μάλλον αυτό είναι που φοβούνται οι (όχι και τόσο) κύριοι.

Ας μη βιαζόμαστε όμως. Θα πρέπει να περιμένουμε τα αποτελέσματα των πωλήσεων του group VW (Bentley, Bugatti, Lamborghini, Audi, Porsche, SEAT, Skoda, Volkswagen, Ducati, MAN, Scania, Neoplan) για το 2016 (δηλ αρχές του 17) για να δούμε την πραγματική ζημιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Όσο για την επιστολή:

Προσοχή. (1) Δεν λέει πουθενά ΠΩΣ βρέθηκε αυτό το "λογισμικό" στα αυτοκίνητα! (2) Η λέξη "εμπιστοσύνη" αναφέρεται δύο (2) φορές. Μάλλον αυτό είναι που φοβούνται οι (όχι και τόσο) κύριοι.

Ας μη βιαζόμαστε όμως. Θα πρέπει να περιμένουμε τα αποτελέσματα των πωλήσεων του group VW (Bentley, Bugatti, Lamborghini, Audi, Porsche, SEAT, Skoda, Volkswagen, Ducati, MAN, Scania, Neoplan) για το 2016 (δηλ αρχές του 17) για να δούμε την πραγματική ζημιά.

Εμένα μου άρεσε η λέξη "βελτιστοποίηση"...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω wv θα ξαναπαρω παντως...

Ναι μην χάσεις !!! Ειναι αμαξάρες άλλωστε. Κολλητός πήρε Golf , εγω Corolla , 7 χρόνια αυτός , 10 εγω. Αυτός το προσέχει , εγω του φέρομαι σαν αγροτικό. Μάντεψε ποιο εχει βγάλει προβλήματα και ποιο ειναι πένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Ταρίφες θα τρίβουν τα χέρια τους .....

Όλοι τους από το 2005 και μετά φορούν τον δίλιτρο diesel του group ....

 

Μέχρι και από τις μάντρες θα ανασύρουν τα διαλυμένα .... για να πάρουν τα καινούρια ανταλλακτικά ....

 

"Ελα κύριος λέμε, τώρα ..... ήρθα για βελτίωση λέμε .... τακάρισέ το και ξεκίνα ..... Αντε ψεύτες , Γερμανικά αυτοκίνητα και αιδίες .... Ψεύυυυυυυυυυυτττττττττεεεεεεεεεεεεεςςςς  " :devil:

 

IMG_0229.jpg

 

 

Ωρα να πάρουμε το αίμα μας πίσω ... κ@λογερμαναράδες .... :P

Ελλάς το μεγαλείο σου .... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοναδικο case study που βλεπω εγω ειναι η μοναδικη στα παγκοσμια χρονικα θυματοποιηση μας. Ο Χιτλερ δεν θα μπορουσε να ειχε βρει πιο φιλικο και δεκτικο λαο στις μπουρδες περι αρειας φυλης των Γερμανων απο τους Ελληνες.

Παντα θα βρεθουν αρκετοι (ισως να επηρεαζονται απο εγκριτους, αντικειμενικους και αμεροληπτους αγωνιστες της ενημερωσης) που θα βρουν τα σημεια που σαν λαος οι Ελληνες ειμαστε χειροτεροι. Δεν εχει σημασια που καποιος αλλος εχει κανει κατι τρομερo, εμεις φυσικα δεν θα συζητησουμε την λαμογια του αλλου αλλα θα πουμε αμεσως οτι εμεις ειμαστε μεγαλυτερα λαμογια.

Το εισητηριο που δεν θα χτυπησω εγω με τα εκατομυρια αυτοκινητα με εκπομπες ρυπων πανω απο το οριο, το ιδιο πραγμα.

Εχεις δικιο case study.

 

 

 

@ nikosgalis
 
Έκθεση ιδέων ...που δύσκολα πιάνει τη βάση στις εισαγωγικές.
Το κλασικό φαινόμενο self pitty εκτενώς τεκμηριωμένο σε μελέτες και έρευνες της παθοψυχολογίας. Συνήθως μάλιστα συνδυάζεται με assumed identity μεγάλων ανδρών.
 
Εγώ όταν κοιτάω τον εαυτό μου στον καθρέφτη δεν βλέπω λαμόγιο. Ούτε ξερω κανέναν στον ευρύτερο οικογενειακό και φιλικό μου μου κύκλο που να είναι λαμόγιο. Και, κοιτώντας παραπέρα, η μεγάλη πλειοψηφία των ελλήνων δεν είναι λαμόγια.
Στην Ελλάδα υπάρχει το ίδιο ποσοστό λαμογιών που υπάρχει και σε άλλους λαούς. Όποιος έχει ζήσει σε χώρες του εξωτερικού το γνωρίζει καλά. Η μόνη διαφορά είναι ότι οι άλλοι λαοί ΔΕΝ έχουν ΠΡΟΔΟΤΕΣ που ΚΑΤΑΓΓΕΛΟΥΝ την ΠΑΤΡΙΔΑ τους.
 
Όσοι βέβαια μεγαλώνουν σε λαμογιοπεριβάλλον νομίζουν ότι και όλος ο κόσμος είναι σαν το περιβάλλον τους.
Είναι πραγματικά (particular & specific) CASE study, σε αυτο έχεις δίκιο...

 

 

 

Θίχτηκαν οι Ελληνάρες και αρχίσαν τα περι Χιτλερ, προδοτών, και γερμανοτσολιάδων. Μας φτύνουν και νομίζουμε ότι βρέχει.

Γι αυτό θα ζούμε μια ζωή με μνημόνια. Γιατί θα τρώμε με το κουταλι την εθνικοφροσύνη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης paulchro είπε:

Εγω wv θα ξαναπαρω παντως...


 Ναι μην χάσεις !!! Ειναι αμαξάρες άλλωστε. Κολλητός πήρε Golf , εγω Corolla , 7 χρόνια αυτός , 10 εγω. Αυτός το προσέχει , εγω του φέρομαι σαν αγροτικό. Μάντεψε ποιο εχει βγάλει προβλήματα και ποιο ειναι πένα.

 

Εχω golf 4 του 03 και μια χαρα ειναι ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θίχτηκαν οι Ελληνάρες και αρχίσαν τα περι Χιτλερ, προδοτών, και γερμανοτσολιάδων. Μας φτύνουν και νομίζουμε ότι βρέχει.

Γι αυτό θα ζούμε μια ζωή με μνημόνια. Γιατί θα τρώμε με το κουταλι την εθνικοφροσύνη ...

Εσύ μπορεί.

Εμείς ΟΧΙ (είναι και επίκαιρο!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι είστε τουλάχιστον ασχετοι με το γερμανικό φαινόμενο. Με λίγα λόγια σιγά τη μαλάκια που έκαναν είναι τόσο μικρή που χωρίς λόγο δώθηκε τέτοια δημοσιότητα. Ολα έγιναν για να προετοιμάσουν το χορό για το apple car . Το λογισμικό ήταν από την bosch . Επίσης ή Γερμανία ποτέ δεν έπαψε να είναι χώρα πατριωτικής εργασιομανιας. Όλοι προσπαθούν για μια καλύτερη χώρα .Πάντα ή Γερμανία ήταν στρατός και θα είναι. Γιαυτο μας έχουν στη φαπα και θα μας έχουν γιατί εκεί το καλό της χώρας είναι θεμιττο από όλα τα κόμματα και έχουν όλοι κοινό σκοπό....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...