Προς το περιεχόμενο

Μένει κανενάς μακριά από την οικογένεια του εστώ και προσωρινά?


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ? Μου φανηκε σαν περιγραφη υποτιθεμενης καταστασης.Ποιο ειναι το προβλημα ? Εχει παρει πρεφα ο ''πεθερος'' οτι το μισο ενοικιο θα το πληρωνει αυτος ? :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ? Μου φανηκε σαν περιγραφη υποτιθεμενης καταστασης.Ποιο ειναι το προβλημα ? Εχει παρει πρεφα ο ''πεθερος'' οτι το μισο ενοικιο θα το πληρωνει αυτος ? :-D

Δεν κατάλαβα ακριβώς αλλά το βασικό πρόβλημα είναι ότι δεν έχει δουλειά αυτόν τον καιρό ο Liverpool πιστεύω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε και ? Αν πληρωνει.Αν  ηταν κανενας πολιτικος και δεν ειχε κολλησει ουτε ενσημο τα ασημενια σερβιτσια θα εβγαζαν τα ''πεθερικα'' και τα καθε ''νοικοκυραιικα'' πεθερικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε και ? Αν πληρωνει.Αν  ηταν κανενας πολιτικος και δεν ειχε κολλησει ουτε ενσημο τα ασημενια σερβιτσια θα εβγαζαν τα ''πεθερικα'' και τα καθε ''νοικοκυραιικα'' πεθερικα

E αφού σε ένα μήνα θα έβγαζε όσα βγάζει άλλος σε ένα χρόνο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιβερ χαλκιδική είπαμε είσαι?

Ναι απο χαλκιδικη ειμαι

Δεν δουλευω οντως.

 

Δεν μενουμε μαζι αλλα νοικιασαμε, θα παμε να μεινουμε 1/11/2015

 

Εδω θα μαστε να σας πως αν θα βγει σε καλο.

 

Τωρα ας ειναι μονο αυτες οι διαφωνιες που θα χουμε.

 

Δεν μου λεει κατι η τριετη υποχρεωση.

 

Ειδικα αν δουλευα θα μουν πολυ άνετος ακομα πιο ησυχος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με αφορμη που η κοπελα δουλευει σε κωμοπολη αποφασισαμε απο κοινου να νοικιασουμε μαζι.

 

Εγω τωρα εδω και ενα μηνα ανεργος, παιρνω επιδομα οαεδ, εχω μια καλη καβατζα αλλα θα την πειραξω μονο στα δυσκολα.

 

Η κοπελα μου, δουλευει και αγγιζει τα 600€+ το μηνα.

 

Θα πεις καλα ησουν εσυ σπιτι των γονιων σου και αυτη στον δικο της.

 

Αλλα εχω τουλαχιστον τεσσερης μερες πανε ελα να την παρω απο την δουλεια καθε εβδομαδα, καπου σαραντα ευρω βενζινα μονο να την γυρισω, την πηγαινει ο πατερας της, συγκοινωνια εχει αλλα δεν βολευει ουτε στο πανε ουτε στο ελα, ειδικα αν δουλευει βραδυ παει, πρεπει να παω να την παρω κατα της 5:00.

 

Η βενζινη η δικια μου στα καλυτερα αν δεν παω καπου αλλου ειναι 120-140€/μηνα συν την ταλαιπωρια. Αλλα τοσα του πατερας της.

 

Οταν ειπα εγω στους δικους θα νοικιασω, γυρισανε λεγοντας οτι δεν δουλευεις, θα στο χτυπαει μετα οτι τα πληρωνε ολα αυτη. Τωρα πουμε σπιτι ασχετα που συνεισφερω σε ολα καπου 140€ το μηνα, μονο μαλωματα εχω, απο τι μερα που απολυθηκα μεχρι και τεμπελη με αποκαλεσαν, επειδη κοιμαμαι αργα και ξυπναω μεσιμερι.

 

Η κοπελα μου οταν το ειπε ο μπαμπας της απαντησε μονο μην με ζητησεις να σε βοηθησω ειτε χρηματικα ειτε να σε κουβαλησω κατι. Σε συζητηση που της ξεφυγε, η μανα και η αδερφη της ειπανε ο Liverpool δεν δουλευει καθεται, δεν του φτανουν και αλλα.

 

Με εβαλε σε σκεψεις οτι νομιζει θα τα πληρωνει ολα αυτη. Ψιλοξενερωσα. Λεγοντας της εγω θα παρω το ρισκο αν δεν τα καταφερω θα το παραδεχτω, θα πω κρεμομαι απο τα @@ των δικων μου. Δεν της αρεσε ομως

 

Το σπιτι ειναι κεντρο μπορει να πηγαινοέρχεται με τα ποδια, εχει νοικι 210€ με κοινόχρηστα και ανα διμηνο δεη .

 

αυτα.

 

 

λεπον φιλος θα σε πω αυτο που βλεπω οτι γινεται τριγυρω μου.δεν υπαρχει περιπτωσει σε ζευγαρι,να δουλευει μονο η γυναικα αλλα και να παιρνει περισσοτερα απο τον ανδρα και να μην τον εχει στειλει.εχει γινει εχοντας και παιδια το σκηνικο αυτο.απο την στιγμη που εχει αρχισει την γκρινια η οικογενια της,με το πολυ μπλα μπλα θα την πεισουν οτι δεν της κα'νεις αργα γρηγορα.σε τα λεω γιατι γνωριζω τετοιες περιπτωσεις.για μενα να το δοκιμασεις η ζωη ειναι αγωνας αλλα αφου εχεις βρει δουλεια,και να εχεις υποψιν σου τα παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεπον φιλος θα σε πω αυτο που βλεπω οτι γινεται τριγυρω μου.δεν υπαρχει περιπτωσει σε ζευγαρι,να δουλευει μονο η γυναικα αλλα και να παιρνει περισσοτερα απο τον ανδρα και να μην τον εχει στειλει.εχει γινει εχοντας και παιδια το σκηνικο αυτο.απο την στιγμη που εχει αρχισει την γκρινια η οικογενια της,με το πολυ μπλα μπλα θα την πεισουν οτι δεν της κα'νεις αργα γρηγορα.σε τα λεω γιατι γνωριζω τετοιες περιπτωσεις.για μενα να το δοκιμασεις η ζωη ειναι αγωνας αλλα αφου εχεις βρει δουλεια,και να εχεις υποψιν σου τα παραπανω

Δε νομίζω ότι έχει σκοπό να κάθετε πάντως, θα βρει δουλειά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεπον φιλος θα σε πω αυτο που βλεπω οτι γινεται τριγυρω μου.δεν υπαρχει περιπτωσει σε ζευγαρι,να δουλευει μονο η γυναικα αλλα και να παιρνει περισσοτερα απο τον ανδρα και να μην τον εχει στειλει.εχει γινει εχοντας και παιδια το σκηνικο αυτο.απο την στιγμη που εχει αρχισει την γκρινια η οικογενια της,με το πολυ μπλα μπλα θα την πεισουν οτι δεν της κα'νεις αργα γρηγορα.σε τα λεω γιατι γνωριζω τετοιες περιπτωσεις.για μενα να το δοκιμασεις η ζωη ειναι αγωνας αλλα αφου εχεις βρει δουλεια,και να εχεις υποψιν σου τα παραπανω

 

Δηλαδη αν η γυναικα παιρνει ενα χιλιαρικο και ο ανδρας 600 η χασει την δουλεια του τι θα συμβει ? Θα ξεπεσει στα ματια της και δεν θα μπορει να αντικρυσει τον κουτσομπολιστικο κοινωνικο περιγυρο της ?  :-D

Ναι απο χαλκιδικη ειμαι

Δεν δουλευω οντως.

 

Δεν μενουμε μαζι αλλα νοικιασαμε, θα παμε να μεινουμε 1/11/2015

 

Εδω θα μαστε να σας πως αν θα βγει σε καλο.

 

Τωρα ας ειναι μονο αυτες οι διαφωνιες που θα χουμε.

 

Δεν μου λεει κατι η τριετη υποχρεωση.

 

Ειδικα αν δουλευα θα μουν πολυ άνετος ακομα πιο ησυχος

 

Αν σφιξουν πολυ τα πραγματα ριχτους ενα παραμυθι.Πες τους οτι βρηκες δουλεια.Ανακοινωσε τους μαλιστα τα νεα οικογενειακως φορωντας κουστουμι.Προσοχη ειναι σημαντικο,να φορας κουστουμι για να εισαι κυριος 

Δες τους δηλαδη σαν μικρομεσοαστικη πλεμπα που εντυπωσιαζεται με χαντρες .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπιτι μισα τα εξοδα, αμαξι ολα τα εξοδα δικα μου εξολοκλήρου. Σερβις τωρα ασφαλεια στο τελος του μήνα τελη κτεο.

Αν γυρνουσα και ελεγα πανε αυτα απο μισα ποσο αντριλικι θα πουλουσα; ή ζητουσα βενζινες για τα πανε ελα.

 

 

Πάντως εγώ με τον δικό μου όλα από μισά, κανονικά. Γενικά στην Ελλάδα υπάρχει ένα μεγάλο κώλυμα στις συζητήσεις για τα κοινά έξοδα ενός ζευγαριού, ο άνδρας φοβάται μην το περάσουν για τσίπη, η γυναίκα φοβάται μην την περάσουν για σπάταλη και το θέμα μένει φλου. Eνώ αν ορισμένα πράγματα συμφωνηθούν εξ'αρχής δεν υπάρχουν ούτε παρεξηγήσεις ούτε γκρίνιες και κυρίως γνωρίζει ο καθένας τι να περιμένει από τον άλλον.

 

Όσο για τους γονείς της, η μικρή μου πείρα έχει δείξει οτι οι κόντρες έχουν πολύ άσχημα αποτελέσματα για όλους. Απέφευγε να της κάνεις σχόλια για τους δικούς της και κράτα τις αποστάσεις σου. Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί οι γονείς γνωρίζουν και ανακατεύονται στα οικονομικά του ζευγαριού. Αυτό το θέμα αφορά εσάς τους δυο μόνο και τη συμφωνία που κάνατε όταν αποφασίσατε να μείνετε μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεπον φιλος θα σε πω αυτο που βλεπω οτι γινεται τριγυρω μου.δεν υπαρχει περιπτωσει σε ζευγαρι,να δουλευει μονο η γυναικα αλλα και να παιρνει περισσοτερα απο τον ανδρα και να μην τον εχει στειλει.εχει γινει εχοντας και παιδια το σκηνικο αυτο.απο την στιγμη που εχει αρχισει την γκρινια η οικογενια της,με το πολυ μπλα μπλα θα την πεισουν οτι δεν της κα'νεις αργα γρηγορα.σε τα λεω γιατι γνωριζω τετοιες περιπτωσεις.για μενα να το δοκιμασεις η ζωη ειναι αγωνας αλλα αφου εχεις βρει δουλεια,και να εχεις υποψιν σου τα παραπανω

Οτι θα βρω δουλεια θα βρω.

 

Απλα οταν εμεινα ανεργος, ελεγα θα ρωτησω σε κούριερ, σε φουρνο παντου, γιανα δουλευω, χωρις τοτε να εχουμε πει οτι θα μεινουμε μαζι, ελεγε οτι σκεφτομαι μαλακιες. Βρισκει δουλεια εξαιτιας μου, επειδη το αφρντικο με εκτιμουσε για ενα περιεργο λογο, με θεωρει καλο πελατη. Οταν τελικα ειπαμε να μεινουμε μαζι, αρχισε το δε σε βλεπω πολυ ψημένο, τετοια παραπονα, οταν εκανα ενεργειες να βρω σπιτι, μου πεταξε δυο φορες για δουκεια ψαχνεις, δηλαδη μου τα αλλαξε οτι δουλεια να βρω και οτι να ναι. Δυο ή τρεις φορες μου το πε αυτο. Της το ξεκοψα ομως, αν βρω θα το μαθεις την ειπα.

 

Οι γονεις της μπορει να νομιζουν οτι θελουν, αν κατσει και τους πιστεψει, θα παιξει ζαρια. Μπορει οντως να μην κανω, να μαι πιο κατω απο αυτο που νομιζε. Εχει ολο το ελευθερο και να μου αποδειξει οτι μπορει καλυτερα απο μένα, ακομα βρισκοντας αλλον, να καθεται ή να κάθομαστε μαζι μονο για την τωρα εχει την σιγουρια της, μονο τον εαυτο της κοροϊδεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιβε εχετε χωρίσει ήδη άλλα δεν το ξέρετε !

κράτα το μήνυμα μου , εδώ θα είμαστε , μακάρι να κανω λαθος ..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γυναικα σου δουλευει?

Ποσα παιδια εχεις και τι ηλικια ειναι τωρα?

Δεν εχεις βρει καμια δουλεια στον πυργο ωστε να πας και εσυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

λιβε εχετε χωρίσει ήδη άλλα δεν το ξέρετε !

κράτα το μήνυμα μου , εδώ θα είμαστε , μακάρι να κανω λαθος ..

 

 

Εντάξει δεν είπες και την μεγάλη σοφία. :D

 

Πόσες σχέσεις αντέχουν όταν ο άντρας δεν δουλεύει και η γυναίκα ακούει όλη μέρα πίτσι πίτσι από γονείς και φίλους? Η γυναίκα βγάζει τον χειρότερο της εαυτό ακόμα και να έχει καλές προθέσεις.. δεν τραβάει το πράμα.

 

Το αντίθετο όταν η δουλειά είναι καλή!!! Κάνουν μόκο σε πάρα πολλά και εκεί η σχέση αποτυγχάνει μετά τον γάμο που βγάζουν τον πραγματικό τους εαυτό :D

 

(μη μου τα ζαλίσετε ότι δεν είναι όλοι ίδιοι, τσουβαλιάσματα κτλ, γενικά μιλάω δεν χρειάζεται disclaimer σε κάθε ποστ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ σε ολα απλα εγω δεν λεω οτι θα χωρίσουν εγω λεω οτι έχουν χωρίσει ήδη  ..

δεν μπορείς με τέτοια συμπεριφορά να το προχωράς , απ την αλλη βέβαια καταλαβαίνω , επαρχία , ελάχιστες εναλλακτικές και σε δουλείες και σε γυναίκες και σε σχέσεις και στα παντα , οπότε προχωράς εις γνώσιν σου οτι θα τον φας ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιβε εχετε χωρίσει ήδη άλλα δεν το ξέρετε !

κράτα το μήνυμα μου , εδώ θα είμαστε , μακάρι να κανω λαθος ..

Maus δεν θελω να το πιστεψω αυτο. Μπορει να ισχυει.

 

Θα το δοκιμασω, αν δω οτι ξεφευγει η κατασταση, ετσι πως τα βροντηξα απο το σπιτι των γονιων μου να φυγω ειδικα ετσι οπως ειμαι τωρα, ετσι θα κανω. Εννοειτε οτι θα προσεχω για τιποτα παρεπλεκομενα.

 

Δεν θελω εδω στο μπλαμπλα ουτε να κλαφτω τιποτα, καλα κανετε σαν εμπειροι και δινετε συμβουλες. Τις κραταω πισω στο μυαλο μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...