Προς το περιεχόμενο

[App on-line αγορών] Getone: όλα @ 9,99 $ => υπάρχουν πραγματικές ευκαιρίες!


kwgwkou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν ισχύουν αυτά που λες τότε είναι μούφα.

 

τα αυθεντικά xiaomi είναι πολύ καλής κατασκευής και τα νοιώθεις στιβαρά στο χέρι.

 

ξεκίνα claim στο paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα.

 

Παρέλαβα και εγώ το Xiaomi 3USB Power Strip. Γενικά φαίνεται οκ αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι προβληματικός (ή δεν είναι αυθεντικός).

 

  1. Το κουμπάκι του να είναι λίγο χαλαρό οπότε αν το κουνήσεις, κουδουνίζει.
  2. Δοκιμάζοντας με ένα Xiaomi φωτάκι, οι θύρες usb δε δουλεύουν όλες με τη μια. Δηλαδή, για να ανάψει (κάποιες φορές) χρειάζεται να το βγάλω και να το ξαναβάλω.
  3. Με το που έβαλα ένα iphone να φορτίσει μου έβγαλε μήνυμα πως το αξεσουάρ/καλώδιο δεν υποστηρίζεται κτλ. Μόνο μια φορά όμως. Το έβγαλα και το ξαναέβαλα και δεν έβγαλε πάλι. Σε android δεν έδειξε κάτι.

Ήθελα να ρωτήσω τι κάνατε για να δείτε ότι είναι αυθεντικό.

 

Σύμφωνα με αυτό, το χαρτονένιο κουτί μου είναι μαϊμού (Χωρίς να έχεις και τα δύο δύσκολο να καταλάβεις τα χρώματα μόνο συγκρίνοντας με τις φωτο. Το δικό μου μοιάζει πάντως με το μαϊμού) αλλά το εξωτερικά πολύπριζο μου είναι αυθεντικό σύμφωνα με όλα τα άλλα που δείχνει. Δε το άνοιξα για να δω και μέσα. Μάλλον θα πρέπει γιατί αν είναι φτηνιάρικο ίσως να είναι και επικίνδυνο.

 

(Κοίταξα και λίγο να δω αν το "Xiaomi store" είναι όντως της Xiaomi αλλά δε βρήκα κάτι).

 

ΥΓ: Αλλά με τι να ανοίξω αυτές τις τριγωνικές βίδες; Είχα μια ελπίδα πως θα έπιανε κάποιο μικρό ίσιο κατσαβίδι αλλά τπτ.

Και το δικό μου που θεωρώ ότι είναι αυθεντικό έχει τα δύο απο τα "συμπτώματα" που λές:

- Ο διακόπτης είναι χαλαρός όπως λές, αλλά πιστεύω ότι είναι μάλλον θέμα κακού σχεδιασμού στο πώς εφαρμόζει το εξωτερικό κουμπί στον πραγματικό διακόπτη.

- Τα USB βύσματα ίσως δεν είναι καλής ποιότητας, ή απλά στην αρχή είναι βρώμικα. Γιατί και εγώ χρειάστηκε στην αρχή να βάλω-βγάλω το βύσμα του καλωδίου μερικές φορές και στα 3 USB για να "καθαρίσουν" και να αποδώσουν σωστά.

 

Παρ'ολ'αυτά απο την ποιότητα της συσκευασίας, των λάστιχων, του καλωδίου, αλλά και απο το link που έβαλες πιστεύω ότι κατα ένα 95% είναι αυθεντικό. Μάλλον απλά η Xiaomi δεν έχει κάνει τόσο καλή δουλειά όπως σε άλλα προϊόντα της.

 

ΥΓ. Το Xiaomi φωτάκι που λές είναι φτιαγμένο την μία φορά που παίρνει ρεύμα να ανάβει και την επόμενη που ξαναπαίρνει να μην ανάβει (για να δουλεύει με το κουμπί του powerbank). Αρα αν το βάζεις-βγάζεις συνεχόμενα στο πολύμπριζο πρέπει μία φορά να ανάβει και μία όχι. Αν το αφήσεις εκτός για 20-30δευτερόλεπτα και μετά το βάλεις στο πολύμπριζο θα ανάψει με την πρώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδακια σημερα μου ηρθε ο universal ανταπτορας (60 μερες) και επιτελους το εβαλα μπρος...

 

Το κουμπι εγω το νιωθω κανονικο, ουτε χαλαρο ουτε τιποτα ... και τα usb δουλευουν απροβληματιστα...(φορτιζω 3 powerbank αυτη την στιγμη)

 

Απο τις καλυτερες αγορες ever

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

180 μερες εχεις απο το παιπαλ πλεον....

 

Απο 15/11 παντως εισαι καλα ακομη, περιμενε στο διμηνο και μιλα πρωτα με το καταδτημα

 

Συστημενο δεν ηταν? Δεν ξερεις που ειναι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να δω για 2 προϊόντα που είχα πετύχει σε καλή τιμή. Πάω στο σαιτ δεν φορτώνει και τώρα βλέπω ότι δεν υπάρχει ούτε η εφαρμογή :wacko:  :wacko:  Πάει και αυτό μήπως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει και να μας αφησε χρονους...  οπως παρατηρεις....

 

στην αρχη ηταν καλο μετα πηρε την πολυ ανηφορα στις τιμες, οποτε καλυτερα που δεν ειδες που θα ειχαν παει...

 

φιλε iliasbass ξεκινα εκεινο το despute που ελεγες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...