Προς το περιεχόμενο

[USB Led] Original Xiaomi LED Light @ Banggood - 1.09€ (ή 0,89€ έκαστο για 3 τεμάχια+) [ΤΕΛΟΣ]


Questioner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν το banggood, με δική του πρωτοβουλία, μου έστειλε το "χαμένο"(??) ledaki που περίμενα από 8/10 ξανά με tracking number, χωρίς να το ζητήσω.

Πολύ τίμια κίνηση, μπράβο τους!

Ελπίζω τώρα που θα έχω και το tranu να το ελέγχω που βρίσκεται, να παραλάβω επιτέλους. Έχει γίνει θρύλος αυτό το led πια!!

Τους είπες ότι δεν έχει έρθει ακόμα και στο έστειλαν έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 261
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τους είπες ότι δεν έχει έρθει ακόμα και στο έστειλαν έτσι?

 

Ναι από 8/10 κανένα σημείο ζωής. Τους είχα στείλει μήνυμα πριν αρκετές μέρες, μου είπαν να περιμένω μια βδομάδα ακόμα. Περίμενα και επικοινώνησα ξανά, και ύστερα από μέρες μου απάντησα ότι θα μου το στείλουν πάλι εκτός αν θέλω refund. Είπα ότι το θέλω και μου το ξαναέστειλαν.

Σήμερα μπήκα στον λογαριασμό μου στις παραγγελίες μου και είδα ότι έχει και tranu, χωρίς να το ζητήσω και χωρίς να το έχω πληρώσει στην αρχική παραγγελία.

Αν αυτό δεν είναι συμπεριφορά σοβαρού καταστήματος, τότε τι είναι; Άριστο customer service από μένα το banggood.

Χωρίς πολλά πολλά, εξυπηρέτηση του πελάτη! (Δεν ξέρω αν μετράει καθόλου και το ιστορικό παραγγελιών. Ίσως έλεγξαν ότι έχω αρκετές παραγγελίες και συγκεκριμένα το τελευταίο 2μηνο τους πλήρωσα ένα καθόλου ευκαταφρόνητο ποσό συνολικά.)

 

 

Συγγνώμη αλλά αν αναφέρεσαι στον κωδικό από τη σελίδα του M4dm4x,τότε δεν αφορούν τα original xiaomi...

 

Να ' σαι καλά φίλε για την επισήμανση μου είχε διαφύγει. Το διόρθωσα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι από 8/10 κανένα σημείο ζωής. Τους είχα στείλει μήνυμα πριν αρκετές μέρες, μου είπαν να περιμένω μια βδομάδα ακόμα. Περίμενα και επικοινώνησα ξανά, και ύστερα από μέρες μου απάντησα ότι θα μου το στείλουν πάλι εκτός αν θέλω refund. Είπα ότι το θέλω και μου το ξαναέστειλαν.

Σήμερα μπήκα στον λογαριασμό μου στις παραγγελίες μου και είδα ότι έχει και tranu, χωρίς να το ζητήσω και χωρίς να το έχω πληρώσει στην αρχική παραγγελία.

Αν αυτό δεν είναι συμπεριφορά σοβαρού καταστήματος, τότε τι είναι; Άριστο customer service από μένα το banggood.

Χωρίς πολλά πολλά, εξυπηρέτηση του πελάτη! (Δεν ξέρω αν μετράει καθόλου και το ιστορικό παραγγελιών. Ίσως έλεγξαν ότι έχω αρκετές παραγγελίες και συγκεκριμένα το τελευταίο 2μηνο τους πλήρωσα ένα καθόλου ευκαταφρόνητο ποσό συνολικά.)

 

 

 

Να ' σαι καλά φίλε για την επισήμανση μου είχε διαφύγει. Το διόρθωσα!

Το ίδιο έστειλαν και μένα να περιμένω μια βδομάδα και να ξανά στείλω. Εμένα είναι οι πρώτες παραγγελίες από το κατάστημα οπότε δεν ξέρω πως θα λύσουν το ζήτημα. Το καλύτερο βέβαια είναι να έρθουν τα δέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα χθες ενα μειλ στο banggood και ειπα οτι εκανα παραγγελια στις 25/10 και οτι στις 27/10 εγιναν shipped αλλα ακομα δεν εχει φτασει τιποτα. Μου απαντησαν οτι βαση του tracking number που εχουν αυτοι η παραγγελια ειναι Ελλαδα απο τις 6/11. Ενα μηνα και βαλε ειναι η παραγγελια Ελλαδα και σε μενα δεν εχει ερθει ουτε μια ειδοποιηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα χθες ενα μειλ στο banggood και ειπα οτι εκανα παραγγελια στις 25/10 και οτι στις 27/10 εγιναν shipped αλλα ακομα δεν εχει φτασει τιποτα. Μου απαντησαν οτι βαση του tracking number που εχουν αυτοι η παραγγελια ειναι Ελλαδα απο τις 6/11. Ενα μηνα και βαλε ειναι η παραγγελια Ελλαδα και σε μενα δεν εχει ερθει ουτε μια ειδοποιηση?

 

Είναι γνωστό ότι είμαστε πιο αργοί και από την καθυστέρηση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα χθες ενα μειλ στο banggood και ειπα οτι εκανα παραγγελια στις 25/10 και οτι στις 27/10 εγιναν shipped αλλα ακομα δεν εχει φτασει τιποτα. Μου απαντησαν οτι βαση του tracking number που εχουν αυτοι η παραγγελια ειναι Ελλαδα απο τις 6/11. Ενα μηνα και βαλε ειναι η παραγγελια Ελλαδα και σε μενα δεν εχει ερθει ουτε μια ειδοποιηση?

 

Αφού στάλθηκαν με tranu μπορείς να παρακολουθείς που είναι , χωρίς να χρειάζεται να ρωτάς το κατάστημα. Δοκίμασε στο 17track.

Από την στιγμή που έφτασε Ελλάδα πάντως, κάποια στιγμή θα παραλάβεις, όπως όλοι μας. Απλά τώρα γίνεται ο κακός χαμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα πληρωσει για tracking. Μου εστειλαν αυτοι ενα τωρα. Θα το τσεκαρω να δω τι παιζει. Γνωριζει κανεις ποσο καιρο καθεται το δεμα στο ελτα της περιοχης πρωτου φυγει πισω?

 

 

Edit : τσεκαρα το 17track και μου λεει last event 6/11/2015 Arrived Greece.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα πληρωσει για tracking. Μου εστειλαν αυτοι ενα τωρα. Θα το τσεκαρω να δω τι παιζει. Γνωριζει κανεις ποσο καιρο καθεται το δεμα στο ελτα της περιοχης πρωτου φυγει πισω?

 

 

Edit : τσεκαρα το 17track και μου λεει last event 6/11/2015 Arrived Greece.

 

Αν δεν κάνω λάθος, το δέμα το κρατάνε 15 ημερολογιακές μέρες. Από τη στιγμή που έχει φτάσει Ελλάδα μπορείς να μιλήσεις με τα τοπικά σου ΕΛΤΑ δίνοντάς τους το tracking no.

 

Κάνε τον κόπο και τσέκαρε το tracking no στο track and trace των ΕΛΤΑ να δεις τι γράφει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα χθες ενα μειλ στο banggood και ειπα οτι εκανα παραγγελια στις 25/10 και οτι στις 27/10 εγιναν shipped αλλα ακομα δεν εχει φτασει τιποτα. Μου απαντησαν οτι βαση του tracking number που εχουν αυτοι η παραγγελια ειναι Ελλαδα απο τις 6/11. Ενα μηνα και βαλε ειναι η παραγγελια Ελλαδα και σε μενα δεν εχει ερθει ουτε μια ειδοποιηση?

Αν είσαι μακριά από αθηνα μπορεί να τα τσιμπάει κάποιος οπότε δεν έρχονται ποτέ. Από κίνα φτάνουν Ελλάδα σε 10 μέρες. Μετά κάθονται καμία 20αρια μέρες Αθήνα έπειτα πάνε Θεσσαλονίκη σε άλλο ΚΔ έπειτα μουδανια και τέλος αν μπορέσουν έρχονται εδώ που είμαι. Λέω αν γιατί σαν μαλακες Έλληνες που είμαστε την πουστια την έχουν στο αίμα τους. Ειδικά αυτοί που ξεδιαλεγουν τα δέματα. Οπότε βλέπουν φθηνό δεμα και χωρίς tracking σου λέει εδώ είμαστε. Δεν βρίσκω άλλη εξήγηση γιατί αρκετά δέματα δεν φτάνουν ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβολικά αυτά που διαβάζω. Γιατί να μην τα μασανε οι κινέζοι; Εάν έχεις τέτοιες αμφιβολίες τότε να παραγγέλνει με tracking number. Προσωπικά δεν έχω σχέση με ελτα αλλά χαίρομαι που έχω σαν επιλογή μια φτηνή λύση ανάμεσα στις πανακριβες λύσεις των ιδιωτικών ταχυμεταφορών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβολικά αυτά που διαβάζω. Γιατί να μην τα μασανε οι κινέζοι; Εάν έχεις τέτοιες αμφιβολίες τότε να παραγγέλνει με tracking number. Προσωπικά δεν έχω σχέση με ελτα αλλά χαίρομαι που έχω σαν επιλογή μια φτηνή λύση ανάμεσα στις πανακριβες λύσεις των ιδιωτικών ταχυμεταφορών.

Απο κίνα έρχονται τα πάντα εδώ. Εδώ είναι το μπάχαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει μερικα λαμογια στα ελτα και αλλα μερη π πανε τα δεματα μας εχουν ανοιξει ενα μικρο banggood στο σπιτι τους.

Εγω δοξα το θεο μονο ενα δεματακι εχω χασει αλλα μ το εστειλαν οι Κινέζοι τελικα επειδη ηταν πολυ φθηνο και κανω ασταματητα παραγγελιες :)

 

Βαλτε οτι απο 2 φιλαρακια μου που κανουν χρονια παραγγελιες ο καθενας εχει χασει 6-7 πραγματακια ο καθενας χωρις tracking

Βαλτε ποσα μαζευουν καθε φορα τα λαμογια απο διαφορα π παιρνουμε χωρις tracking

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος, το δέμα το κρατάνε 15 ημερολογιακές μέρες. Από τη στιγμή που έχει φτάσει Ελλάδα μπορείς να μιλήσεις με τα τοπικά σου ΕΛΤΑ δίνοντάς τους το tracking no.

 

Κάνε τον κόπο και τσέκαρε το tracking no στο track and trace των ΕΛΤΑ να δεις τι γράφει.

Το τσεκαρα και μου λεει οτι δεν υπαρχει το tracking.

Αν είσαι μακριά από αθηνα μπορεί να τα τσιμπάει κάποιος οπότε δεν έρχονται ποτέ. Από κίνα φτάνουν Ελλάδα σε 10 μέρες. Μετά κάθονται καμία 20αρια μέρες Αθήνα έπειτα πάνε Θεσσαλονίκη σε άλλο ΚΔ έπειτα μουδανια και τέλος αν μπορέσουν έρχονται εδώ που είμαι. Λέω αν γιατί σαν μαλακες Έλληνες που είμαστε την πουστια την έχουν στο αίμα τους. Ειδικά αυτοί που ξεδιαλεγουν τα δέματα. Οπότε βλέπουν φθηνό δεμα και χωρίς tracking σου λέει εδώ είμαστε. Δεν βρίσκω άλλη εξήγηση γιατί αρκετά δέματα δεν φτάνουν ποτέ.

Εγω ειμαι Ηρακλειο αλλα σημερα φευγω για την πολη μου μιας και ειμαι φοιτητης και εκανα μια εξουσιοδοτηση σε ενα φιλο. Μεχρι τις 16/12 οτι γινει,μετα καλα χριστουγενα. Δεν θα το παρω ποτε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...