Προς το περιεχόμενο

[USB Led] Original Xiaomi LED Light @ Banggood - 1.09€ (ή 0,89€ έκαστο για 3 τεμάχια+) [ΤΕΛΟΣ]


Questioner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Off topic: αλλά έχω το παρακάτω απορία οπότε αν ξέρει κάποιος ας μου πει, λογικά θα βοηθήσει και πολλούς περισσότερους.

 

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω είναι η διαφορά του Priority direct mail με το Air Parcel register.

 

Και τα δύο πχ στέλνονται με NLpost απλά για κάποιο λόγο το πρώτο δεν γράφει ούτε βάρος, ούτε περιεχόμενο πακέτου ή αξίας που έχει ενώ στο Air Parcel register γράφονται όλα κανονικά.

 

(Το tablet που είχα πάρει δεν έγραφε τίποτα πάνω παρα μόνο το όνομα και την διεύθυνση και η θήκη που στάλθηκε με το δεύτερο τα έγραφε όλα αναλυτικά. Και τα δύο στάλθηκαν με NLpost και τα έλαβα την ίδια μέρα. )

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα το ριξω στις untracked παραγγελιες.Οσες εχουν tracking ερχονται στο μισο χρονο.Δεν γινεται μια απο 8/10 και να μην εχει ερθει και αλλη με 3/11 να εχει ερθει.

 

Τείνω να συμφωνήσω.

Έχω παραγγελίες τέλη Οκτώβρη που παρέλαβα πολύ νωρίς και το λεντάκι από 8-10 ακόμα το περιμένω! Ανεξήγητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τείνω να συμφωνήσω.

Έχω παραγγελίες τέλη Οκτώβρη που παρέλαβα πολύ νωρίς και το λεντάκι από 8-10 ακόμα το περιμένω! Ανεξήγητο.

Αν οντως φταιει αυτο αλλη φορα μονο με tracking number να μην περιμενουμε κανεναν αιωνα για να παραλαβουμε.Απλα δεν θα εχουμε παραγγελιες 4-5 ευρω αλλα θα μαζευεται καποιο καλο ποσο ωστε να μην φαινεται καθολου το 1 ευρω του tracking number που ειναι αμελητεο απλα στις πολλες μικρες παραγγελιες φαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω με τον Questioner. Οι ταχυδρομοι ερχονται πια πολυ αραια. Ηρθε σημερα ενα λεντακι που ειχα παραγγειλει (αλλα απο το gearbest, στις 14/10, γι' αυτο δεν ειναι αξιο καταγραφης εδω) μαζι με αλλα δυο πραγματα που περιμενα. Η ταχυδρομα ειναι φιλη, προσεχει τα δεματα μου και ξερω οτι ο φορτος εργασιας εχει πολλαπλασιαστει λογω ελλειψης προσωπικου. Ειναι αδυνατον πια να καλυπτει τις περιοχες οπως παλια (σχεδον καθημερινα) αφου εχει μεγαλυτερο τομεα ευθυνης, αρα περισσοτερα τετραγωνα να καλυψει.

 

Υπομονη λοιπον, ολα θα ερθουν στα χερια μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οντως φταιει αυτο αλλη φορα μονο με tracking number να μην περιμενουμε κανεναν αιωνα για να παραλαβουμε.Απλα δεν θα εχουμε παραγγελιες 4-5 ευρω αλλα θα μαζευεται καποιο καλο ποσο ωστε να μην φαινεται καθολου το 1 ευρω του tracking number που ειναι αμελητεο απλα στις πολλες μικρες παραγγελιες φαινεται.

 

Σωστός, με εξαίρεση τις περιπτώσεις των προσφορών, όπου αρκετοί τρέχουμε να παραγγείλουμε και φυσικά δεν περιμένουμε να μεγαλώσει η παραγγελία μας ώστε να πάρουμε και tranu* μαζί. Μάλιστα για πολλούς η πλειοψηφία των αγορών είναι έτσι, σε προσφορές.

 

 

 

*όπου "tranu" βλέπε trackin number

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic: αλλά έχω το παρακάτω απορία οπότε αν ξέρει κάποιος ας μου πει, λογικά θα βοηθήσει και πολλούς περισσότερους.

 

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω είναι η διαφορά του Priority direct mail με το Air Parcel register.

 

Και τα δύο πχ στέλνονται με NLpost απλά για κάποιο λόγο το πρώτο δεν γράφει ούτε βάρος, ούτε περιεχόμενο πακέτου ή αξίας που έχει ενώ στο Air Parcel register γράφονται όλα κανονικά.

 

(Το tablet που είχα πάρει δεν έγραφε τίποτα πάνω παρα μόνο το όνομα και την διεύθυνση και η θήκη που στάλθηκε με το δεύτερο τα έγραφε όλα αναλυτικά. Και τα δύο στάλθηκαν με NLpost και τα έλαβα την ίδια μέρα. )

 

 

 

Ιδού τι εστί "Priority Direct Mail":

Με δυο λόγια: Δεν πρέπει να παίζει έλεγχος τελωνείου (δηλ. αντίστοιχες πιθανότητες με τα υπόλοιπα απλά-registered), είναι πιο γρήγορο, αλλά δεν έχει tracking nr.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδού τι εστί "Priority Direct Mail":

Με δυο λόγια: Δεν πρέπει να παίζει έλεγχος τελωνείου (δηλ. αντίστοιχες πιθανότητες με τα υπόλοιπα απλά-registered), είναι πιο γρήγορο, αλλά δεν έχει tracking nr.

Μα tracked μέθοδος είναι..Όσες φορές και ένα βάλει αυτή την επιλογή.. ( Σιγά μην έστελναν tablet 200 ευρώ χωρίς tracking :P )

 

Αυτό που με παραξένεψε είναι ότι δεν γράψουν τίποτα στο δέμα εκτός της διεύθυνσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ουτε εδω. 

 

Η "ειδηση" (και η αξια της δημοσιευσης της) θα ειναι οταν ερθει σε καποιον - γιατι αν γραφουμε σε ποιον ΔΕΝ ηρθε θα γεμισουμε πολλες σελιδες νομιζω. :P  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε να υπολογίζουμε σε 35 μέρες για παραγγελίες από banggood. Αν πετύχετε ξανά τα συγκεκριμένα Led της xiaomi σε παρόμοια τιμή μην μας ξεχάσετε όσοι δεν πήραμε. Για βράδυ σε μια usb σε laptop η power bank είναι must. Το καλοκαίρι πάει σετακι μαζί με το xiaomi fun.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...