Προς το περιεχόμενο

Αγορα αυτοκινήτου και capital controls


thanosrx8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα κλείσεις ραντεβού στο υπουργείο, θα κάνετε την μεταβίβαση, και μόλις πέσουν οι υπογραφές θα του δώσεις τα λεφτά.

Τι δικούς σου, δικούς του, μπράβοι και γκάγκστερ ρε μαν, ένα αμάξι θα αγοράσεις, δεν θα παραλάβεις φορτίο κοκαΐνης.

 

Κανένας δεν θα σου κάνει τίποτα, όλα του τα στοιχεία φαίνονται στην μεταβίβαση, πόσο μαλάκας μπορεί να είναι κάποιος για να έρθει με την ταυτότητα του στο μέτωπο να σου την πέσει; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα κλείσεις ραντεβού στο υπουργείο, θα κάνετε την μεταβίβαση, και μόλις πέσουν οι υπογραφές θα του δώσεις τα λεφτά.

Τι δικούς σου, δικούς του, μπράβοι και γκάγκστερ ρε μαν, ένα αμάξι θα αγοράσεις, δεν θα παραλάβεις φορτίο κοκαΐνης.

 

Κανένας δεν θα σου κάνει τίποτα, όλα του τα στοιχεία φαίνονται στην μεταβίβαση, πόσο μαλάκας μπορεί να είναι κάποιος για να έρθει με την ταυτότητα του στο μέτωπο να σου την πέσει; :P

Ναι ρε τυπε μαζί σου απλά μιας και το μυαλό μου υπολογίζει μέχρι και το πιο απιθανο ας έχω εγώ όλες τις παραμέτρους τακτοποιημενες. Δεν είπα ότι θα σκάσω με μπράβους η το αντίστροφο απλά καλό θα είναι ένα άτομο να υπάρχει μαζί για παν ενδεχόμενο. Ίσως εγώ προσωπικά να είμαι τόσο προκατειλειμενος και να φέρνω την καταστροφή μιας και δεν θα κυκλοφορώ και με κάνα μύριο πάνω μου αλλά όπως και να το κάνεις τα λεφτά είναι δουλεμενα και με πάει λίγο κλασιμο να κυκλοφορώ με τόσο κασέρι πάνω μου. Απ την άλλη έχω κάνει αρκετές συναλλαγές από κινητό μέχρι αυτοκίνητο και δεν είχα ποτέ το παραμικρό θέμα συν ότι καθημερινά έχω να κάνω με κόσμο στην δουλειά και μπορώ να κόβω λίγο τον άλλο. Τεσπα τι να πω,θα δειξει η νεκροψία. Λογικα όλα καλά θα πάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε τυπε μαζί σου απλά μιας και το μυαλό μου υπολογίζει μέχρι και το πιο απιθανο ας έχω εγώ όλες τις παραμέτρους τακτοποιημενες. Δεν είπα ότι θα σκάσω με μπράβους η το αντίστροφο απλά καλό θα είναι ένα άτομο να υπάρχει μαζί για παν ενδεχόμενο. Ίσως εγώ προσωπικά να είμαι τόσο προκατειλειμενος και να φέρνω την καταστροφή μιας και δεν θα κυκλοφορώ και με κάνα μύριο πάνω μου αλλά όπως και να το κάνεις τα λεφτά είναι δουλεμενα και με πάει λίγο κλασιμο να κυκλοφορώ με τόσο κασέρι πάνω μου. Απ την άλλη έχω κάνει αρκετές συναλλαγές από κινητό μέχρι αυτοκίνητο και δεν είχα ποτέ το παραμικρό θέμα συν ότι καθημερινά έχω να κάνω με κόσμο στην δουλειά και μπορώ να κόβω λίγο τον άλλο. Τεσπα τι να πω,θα δειξει η νεκροψία. Λογικα όλα καλά θα πάνε.

και εγω ετσι την εκανα την αγορα , στο υπουργειο , εγινε η μεταβιβαση και μετα του εδωσα το κασερι

απλα πηρα ενα φιλο μαζι για να παρουμε τα αυτοκινητα μετα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δικούς σου, δικούς του, μπράβοι και γκάγκστερ ρε μαν, ένα αμάξι θα αγοράσεις, δεν θα παραλάβεις φορτίο κοκαΐνης.

 

 

Φαντάστηκα τη σκηνή όπου γίνεται το deal , οι 2 εμπλεκόμενοι απέναντι ο ένας από τον άλλο σε απόσταση αρκετών μέτρων , η βαλίτσα με τα λεφτά στη μέση , και οι μπράβοι ακροβολισμένοι στον γύρω χώρο , ώσπου ακούγεται ένας άσχετος θόρυβος από έναν κάδο που ψαχουλεύει μια γάτα και βγάζουν όλοι τα αυτόματα και τα περίστροφα και γίνεται πανηγύρι :lol:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυπικά και νομικα πάντως δεν είναι νόμιμη η αγορά αγαθών πάνω από ένα ποσό με μετρητά. Και τα 5000 είναι πολύ πάνω απο το οριο

Μέχρι 3000 ευρώ είναι νόμιμο. Στην μεταβίβαση πρώτου το προτείνω εγώ μου προτείνε ο πωλητής να δηλώσουμε τιμή αγοράς 1000€ ώστε να μην έχει κανένας απ τους δύο μας θέμα με φορολογια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αρκετή σκέψη κ κατέληξα στο οτι μάλλον θα την κάνω την αγορά Cash. Κατ εμε είναι ευκαιρία και δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου να ψάχνω για κάτι άλλο ενώ έχω βρει αυτό που θελω. Δεν σκοπεύω να εμπλακω στα του καθενός,δεν είμαι φιλανθρωπικό ίδρυμα εξάλλου αλλά σκέφτομαι το συμφέρον μου. Θα πάω με 2 δικούς μου κατά την μεταβίβαση χωρίς το κασέρι πάνω μου και ο θεός βοηθός. Τα χρήματα θα σηκωθούν μάλλον από λογαριασμούς φίλων που θα σπάσω από ένα ποσό στον καθένα για να πάρω το εβδομαδιαίο πόσο της τραπεζας

Τώρα το είδα αυτό στα bold, ο πωλητής το δέχτηκε? Εννοώ το να κάνετε τη μεταβίβαση χωρίς καν να έχεις τα λεφτά μαζί σου? Εγώ στη θέση του πωλητή δεν θα το δεχόμουν, ο αγοραστής μπορεί να κάνει τον Κινέζο μετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το είδα αυτό στα bold, ο πωλητής το δέχτηκε? Εννοώ το να κάνετε τη μεταβίβαση χωρίς καν να έχεις τα λεφτά μαζί σου? Εγώ στη θέση του πωλητή δεν θα το δεχόμουν, ο αγοραστής μπορεί να κάνει τον Κινέζο μετά.

Άλλο εννοώ. Τα λεφτά τα κρατάει ο φίλος μου πάνω του η κρυμμένα στο αυτοκίνητο του,πάμε μηχανολογικό πριν την μεταβίβαση δείχνω το κασέρι στον πωλητή πέφτουν οι υπογραφές και περνει το πόσο. Δεν νομίζω να είναι παράλογος ο τρόπος σκέψης μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο εννοώ. Τα λεφτά τα κρατάει ο φίλος μου πάνω του η κρυμμένα στο αυτοκίνητο του,πάμε μηχανολογικό πριν την μεταβίβαση δείχνω το κασέρι στον πωλητή πέφτουν οι υπογραφές και περνει το πόσο. Δεν νομίζω να είναι παράλογος ο τρόπος σκέψης μου

Ειλικρινά δεν τα καταλαβαίνω αυτά, γιατί να κρατάει τα λεφτά πάνω του ο φίλος σου ή να μείνουν στο αυτοκίνητο? Αν ήμουν ο πωλητής και μου έλεγες κάτι τέτοια, μάλλον θα σου έλεγα "άστο, το μετάνιωσα, δεν το πουλάω".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης zio10 είπε:
Άσχετο λίγο αλλά τι αμάξι θα πάρεις;



 Opel corsa 1300cc πετρέλαιο μοντέλο μέσα του 08

 

Βάλε 1000€ τιμη στο συμβόλαιο αγοράς να δεις χαρα που θα κάνουν τα κοράκια της εφορίας που θα σε φωνάξουν για έλεγχο κ εσένα κ αυτόν. Δεν ειναι τόσο απλά τα πραγματα και το λέω έχοντας αγοράσει 3 αυτοκίνητα τα τελευταία 5 χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά, αν όντως χρωστάει ο πωλητής και κάνετε την πώληση με μετρητά και μάλιστα με χαμηλότερη δηλωμένη τιμή, οι πιστωτές του μπορεί να σε τρέχουν στα δικαστήρια υποστηρίζοντας πως τα είχατε "στήσει" να γίνει η μεταβίβαση για να γλιτώσει το αυτοκίνητο την κατάσχεση.

 

Αν δικαιωθούν στο δικαστήριο το αποχαιρετάς το αυτοκίνητο και μάλλον έτσι θα αναγκαστείς να κάνεις, αφού για να γλιτώσεις θα πρέπει να παραδεχτείς πως δηλώσατε χαμηλότερη τιμή αγοράς από την πραγματική (καθώς προφανώς το αυτοκίνητο δεν έχει αξία €1000) και αν το κάνεις αυτό θα έχεις μεγαλύτερο πρόστιμο από την εφορία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά, αν όντως χρωστάει ο πωλητής και κάνετε την πώληση με μετρητά και μάλιστα με χαμηλότερη δηλωμένη τιμή, οι πιστωτές του μπορεί να σε τρέχουν στα δικαστήρια υποστηρίζοντας πως τα είχατε "στήσει" να γίνει η μεταβίβαση για να γλιτώσει το αυτοκίνητο την κατάσχεση.

 

Αν δικαιωθούν στο δικαστήριο το αποχαιρετάς το αυτοκίνητο και μάλλον έτσι θα αναγκαστείς να κάνεις, αφού για να γλιτώσεις θα πρέπει να παραδεχτείς πως δηλώσατε χαμηλότερη τιμή αγοράς από την πραγματική (καθώς προφανώς το αυτοκίνητο δεν έχει αξία €1000) και αν το κάνεις αυτό θα έχεις μεγαλύτερο πρόστιμο από την εφορία.

και ετσι θα εισαι και κερατας και δαρμενος που λεμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...