Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν έλεγα ότι θα συγκρατηθώ από αγορές, αλλά χρειάζομαι κινητό. Έκανα την διαδικασία με το BlueStacks και όλα ok σε Win 8.1 pro

Ακολούθησα τα βήματα και πλέον έχω μια εικονική κάρτα.

 

Θα έχει απαντηθεί πολλές φορές αλλά:

 

Ότι ποσό και να στείλω μέσω e-banking σαν έμβασμα θα έχω την ίδια χρέωση , 1€ ?

Επειδή διάβασα ότι κάποιοι έβαλα 15€ άσχετα με το κουπόνι που δεν σκάω για αυτό ... μήπως διαφέρει η χρέωση σε μικρο ποσά ?

sry αλλά θα ρωτήσω κι άλλο μάλλον στην πορεία όμως!  :-D ( διάβασα τις τελευταίες 30 σελίδες πριν ποστάρω) 

 

 

 

 

 

1 ευρω είναι η χρέωση και για 15 ευρω έμβασμα στην Εθνική

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σύντροφοι  ,μετά απο μερικές αγορές απο ebay και bangood , παρατηρώ πως ενώ οι χρεώσεις έγιναν αυτόματα , είναι όλες σε κατάσταση pending . Τόσο οι κινήσεις του paypal για την ενεργοποίηση  της κάρτας , όσο και οι λοιπές αγορές . Αυτό το pending το βλέπετε και εσείς ? Και από ποιον είναι σε κατάσταση "αναμονής"  σχεδόν όλες οι αγορές ταξιδεύουν , έχω πάρει αποδεικτικά μεσώ ebay , paypal κλπ . 

 

Ευχαριστώ 

 

Όλα οκ είναι, το βλέπουμε. Έχουν δοθεί οι εντολές - έχουν κατοχυρώσει το ποσόν - μένει να γίνει η οριστική τους εκτέλεση. Αν δεις τα χρηματά σου μειώνονται! Σε λίγες μέρες θα φύγει το pending. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα οκ είναι, το βλέπουμε. Έχουν δοθεί οι εντολές - έχουν κατοχυρώσει το ποσόν - μένει να γίνει η οριστική τους εκτέλεση. Αν δεις τα χρηματά σου μειώνονται! Σε λίγες μέρες θα φύγει το pending. 

 

Θενξ !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου συνεβη κατι κουλο χθες!Δε ξερω αν εγινε και σε αλλους.

Ειχα στειλει για verify του λογαριασμου μου την ταυτοτητα τελη οκτωβριου.

Τοτε οπως και πολλους αλλους,με ενημερωσαν οτι δε μπορουν να τη δεχτουν και μου ειπαν μονο για διπλωμα.Το αφησα και εγω γιατι λεω νταξει το οριο δε θα το φτασω.

Ελα που ομως χθες χωρις να ξανα ασχοληθω με το θεμα και να στειλω κατι αλλο μου εβγαλε οτι εγινε aprrove και πλεον ειμαι verify :P

Εγινε σε καποιον αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες καλημερα!
μπηκα λοιπον σημερα στο ebanking μου και ειδα το εξης μηνυμα για τη μεταφορα χρηματων "Κατασταση:Eπιτυχημενη Αποστολη"
Μπαινω στην εφαρμογη στη ρεβολουτ και βλεπω 0
Βλεπω οτι εβλεπα οταν πρωτοεγκατεστησα την εφαρμογη!
Τι παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες καλημερα!

μπηκα λοιπον σημερα στο ebanking μου και ειδα το εξης μηνυμα για τη μεταφορα χρηματων "Κατασταση:Eπιτυχημενη Αποστολη"

Μπαινω στην εφαρμογη στη ρεβολουτ και βλεπω 0

Βλεπω οτι εβλεπα οταν πρωτοεγκατεστησα την εφαρμογη!

Τι παιζει?

Το εμβασμα εφυγε κανονικα απο εδω.Οποτε σε λιγες μερες θα εμφανιστει και στο revolut :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εμβασμα εφυγε κανονικα απο εδω.Οποτε σε λιγες μερες θα εμφανιστει και στο revolut :)

αααα...δηλαδη πρωτα το επεξεργαζονται στη eurobank που μαι εγω και μετα το επεξεργαζονται κι αυτοι στη ρεβολουτ μεχρι να το εμφανισουν...

φανταζομουν οτι επιτυχημενη μεταφορα απ την τραπεζα εδω,ισοδυναμει με εμφανιση του ποσου αυτοματα!

κομπλε λοιπον!

ελπιζω αυριο μεθαυριο να τα δω για να μη φυγει το αγχος!  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σας ζητήσει να κάνετε verify my identity στείλτε τους email εδώ [email protected] 

Έβγαλα καινούργια ταυτότητα, (γιατί είχα 15ετίας)  τους έστειλα τις φωτογραφίες και μετά από spamαρισμα στο support μου απάντησαν και όλα καλά επιτέλους.

τι αλλο στελνουμε εκτος απο την ταυτοτητα? Προσπαθω να το κανω απ το κινητο αλλα κολλαει η εφαρμογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπαρχει καποια καθυστερηση απο την revolut στην εμφανιση των χρηματων τελευταια? Εχω κανει μεταφορα απο Παρασκευη ξημερωματα, η τραπεζα αναφερει οτι το ποσο λογιστικοποιηθηκε Παρασκευη μεσημερι αλλα ακομα δεν εχει φανει τιποτα.

 

Την πρωτη φορα ειχε γινει ακριβως σε μια εργασιμη απο την στιγμη που εστειλα το εμβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα πάσα πιθανότητα κάτι ξεχασες να γράψεις ή κάτι έκανες λάθος.

 

Οι περισσότεροι που παραπονιουνται οτι τα εμβασματα καθυστερουν, ειναι επειδη εχουν κάνει κάπου λαθος, είτε αυτο ειναι στα πεδία που δε συμπληρωθηκαν σωστά είτε στο οτι ο τραπεζικος λογαριασμος δεν ειναι δικος τους.

 

Παραδειγμα που αποδεικνυει πως κατα 99% κανετε κατι λάθος: Η αδερφη μου (το άκρως αντιθετο στο τομεα της τεχνολογιας απο μενα, παροτι μικροτερη, εχει μαυρα μεσανυχτα), ακολουθησε κατα βημα οτι εγραφε στον οδηγο και δεν ειχε κανενα προβλημα και καμια καθυστερηση (στο top up ή στη συνδεση της καρτας με το paypal)

Συγκεκριμένα:

Τριτη 5/1 εβαλε για πρωτη φορα την εφαρμογη στο κινητό της και το απογευμα εστειλε εμβασμα απο δικο της τραπεζικο λογαριασμο. Τεταρτη ηταν αργια, των Φωτων. Παρασκευη 8/1 ειδε πως τα χρηματα ειχαν ηδη πιστωθει στη Revolut απο τη προηγουμενη μερα.

Χθες 10/1 ανοιξε πρωτη φορά επισης, λογαριασμο στο paypal, συνδεσε και τη καρτα Revolut, εγινε μια χρεωση 0,93€, πατησε απο την αρχικη του paypal να κανει verify την κάρτα, αφαιρεθηκε και το 1,34€ και σήμερα κιόλας της επιστράφηκε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα πάσα πιθανότητα κάτι ξεχασες να γράψεις ή κάτι έκανες λάθος.

 

Οι περισσότεροι που παραπονιουνται οτι τα εμβασματα καθυστερουν, ειναι επειδη εχουν κάνει κάπου λαθος, είτε αυτο ειναι στα πεδία που δε συμπληρωθηκαν σωστά είτε στο οτι ο τραπεζικος λογαριασμος δεν ειναι δικος τους.

 

Παραδειγμα που αποδεικνυει πως κατα 99% κανετε κατι λάθος: Η αδερφη μου (το άκρως αντιθετο στο τομεα της τεχνολογιας απο μενα, παροτι μικροτερη, εχει μαυρα μεσανυχτα), ακολουθησε κατα βημα οτι εγραφε στον οδηγο και δεν ειχε κανενα προβλημα και καμια καθυστερηση (στο top up ή στη συνδεση της καρτας με το paypal)

Συγκεκριμένα:

Τριτη 5/1 εβαλε για πρωτη φορα την εφαρμογη στο κινητό της και το απογευμα εστειλε εμβασμα απο δικο της τραπεζικο λογαριασμο. Τεταρτη ηταν αργια, των Φωτων. Παρασκευη 8/1 ειδε πως τα χρηματα ειχαν ηδη πιστωθει στη Revolut απο τη προηγουμενη μερα.

Χθες 10/1 ανοιξε πρωτη φορά επισης, λογαριασμο στο paypal, συνδεσε και τη καρτα Revolut, εγινε μια χρεωση 0,93€, πατησε απο την αρχικη του paypal να κανει verify την κάρτα, αφαιρεθηκε και το 1,34€ και σήμερα κιόλας της επιστράφηκε!

 

Eιναι αδυνατον να εχω κανει κατι λαθος γιατι τις πληροφοριες του εμβασματος τις εχω αποθηκευσει στο λογαριασμο web banking (για να μην τις βαζω συνεχεια και να αποφευγω τυχον ελλειψεις) απο την πρωτη φορα που εκανα μεταφορα και ολοκληρωθηκε με επιτυχια. Μονο το ποσο προσθεσα και το εστειλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι αδυνατον να εχω κανει κατι λαθος γιατι τις πληροφοριες του εμβασματος τις εχω αποθηκευσει στο λογαριασμο web banking (για να μην τις βαζω συνεχεια και να αποφευγω τυχον ελλειψεις) απο την πρωτη φορα που εκανα μεταφορα και ολοκληρωθηκε με επιτυχια. Μονο το ποσο προσθεσα και το εστειλα.

 

Και φυσικα η διαδικασια εγινε απο τον ιδιο λογαριασμο ο οποιος ειναι στο ονομα μου.

Επιβεβαίωσες ότι το (ας το πούμε) φόρτωμα του "template" σου γεμίζει σωστά όλα τα απαιτούμενα πεδία της φόρμας εμβάσματος;

 

Για σύγκρινέ το με τα screenshots του post #2. Δε θα έβαζα το χέρι μου στη φωτιά ότι συμβαίνει για όλα τα ebanking sites των Ελληνικών τραπεζών!

 

Το Reference Code είναι το πιο κρίσιμο πεδίο, φαντάζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπαρχει καποια καθυστερηση απο την revolut στην εμφανιση των χρηματων τελευταια? Εχω κανει μεταφορα απο Παρασκευη ξημερωματα, η τραπεζα αναφερει οτι το ποσο λογιστικοποιηθηκε Παρασκευη μεσημερι αλλα ακομα δεν εχει φανει τιποτα.

 

Την πρωτη φορα ειχε γινει ακριβως σε μια εργασιμη απο την στιγμη που εστειλα το εμβασμα.

Παρασκευή έφυγε από την τράπεζα σου.Σήμερα δεύτερα μπήκαν στον λογαριασμό της revolut και αύριο μέχρι το βράδυ θα στα έχουν  βάλει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...