Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ok, ευχαριστώ για την άμεση απάντηση Νίκο, απλά αγχώθηκα λίγο διαβάζοντας το πρώτο post της Μαίρης που έλεγε ότι τα pass πρέπει να είναι διαφορετικά...

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έκατσε κι έγραψες ολόκληρο κατεβατό χωρίς νόημα. Άσε που υπάρχει άλλο topic για αυτό. Οι περισσότεροι που γράφουμε εδώ έχουμε ΚΑΙ paypal. Δεν είναι πανάκεια το paypal όμως. Δεν το δέχονται παντού. Εδώ μιλάμε ειδικά για τη Revolut.

 

Υ.Γ. Ακόμα και ο τρόπος που προτείνεις, είναι λανθασμένος. Σιγά μην κάτσουμε να διαγράφουμε τις συνδεδεμένες κάρτες από τον παλιό λογαριασμό paypal, όταν χρειάζεται ολόκληρη διαδικασία για να ξανασυνδεθούν. Είναι ευκολότερο να στείλουμε λεφτά στο νέο λογαριασμό από τον παλιό που έχεις τις κάρτες και να πληρώσουμε την αγορά με το νέο...

Σιγα το κατεβατο......εαν δεν σ'αρεσει δεν θα κλαψω .....εαν υπαρχει αλλος τροπος ευκολοτερος θελω να το διαβασω , εμενα με ενδιαφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου κάνεις login, πήγαινε εδώ και πατά conversion options για την κάρτα που θες

Ok, εβαλα την επιλογή να μην γινετε η μετατροπή από paypal... Να δούμε τι τυχερά θα έχουμε...Ευχαριστώ πάντως!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα, θέλοντας να συμβάλω κι εγώ με τη σειρά μου στην επίλυση κάποιων αποριών  θα έλεγα το εξής. Ορισμένες φορές καθυστερούν να περάσουν τα χρήματα στο λογαριασμό μας καθώς το επώνυμό μας είναι λίγο διαφορετικό στο έμβασμα από αυτό που έχουμε δώσει. Για παράδειγμα "Ευαγγελίδης", εμείς έχουμε δώσει "Evangelidis", αλλά ορισμένες τράπεζες το έχουν μεταφράσει "Evaggelidis", εμένα αυτό μου έτυχε και ψάχναμε να βρούμε το λάθος (δεν λέγομαι Ευαγγελίδης, το χρησιμοποίησα ως παράδειγμα). Βέβαια αν και υπάρχει κανονισμός σχετικά με το πώς θα μεταφράζονται τα ελληνικά επώνυμα σε αγγλικά, ακριβώς για να μην κάνει ο καθένας ό,τι θέλει, μερικές τράπεζες δεν το γνωρίζουν και κάνουν τη μετατροπή μόνες τους. Προσοχή λοιπόν, αν το έμβασμά σας καθυστερεί και έχετε επώνυμο με διπλά "γ", ή κάτι σχετικό, πείτε το στην εξυπηρέτησή τους να το ψάξουν. 

Υ.γ. το πρόβλημα αυτό ήταν μου είπαν η αιτία καθυστέρησης παρόλο που είχα γράψει πολύ σωστά τον μοναδικό αριθμό αναφοράς που μου έδωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι για την ιστορια...

 

εχει ξαναναφερθεί, αλλα ας το ξαναπούμε ακομα μια. Ελαβα refund απο banggood για ελλατωματικο προιον. Στο paypal φάνηκε η κινηση κανονικά. Στην Revolut ομως δεν έφτασαν τα λεφτά. Εφτασαν ομως την επόμενη μέρα. Οπότε παιζει η Revolut κανονικά και απροβλημάτιστα με paypal ακομα και σε refund.

Έλαβα κι εγώ refund απ'τη συγκεκριμένη εταιρεία αλλά ενώ είχα πληρώσει σε δολάρια, η επιστροφή έγινε σε λίρες και πλέον είναι λιγότερα απ'οσα μου έδειχνε το PayPal ότι μεταφέρθηκαν στην κάρτα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟ ΠΑΟ ΝΑ  ΣΤΙΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΟς  ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΕΟ ΕΜΒΑΣΜΑ

 

ΒΑΖΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΠΙΑ ΤΟ 2 ΚΟΥΤΑΚΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΠΑ.. EKEI POU BAZEIS TO ΔΕΥΤΕΡΟ REFENRENCE  ... ... 

 

ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΟΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΟ ΤΟ REFENRENCE.,,.

 

ΠΑΛΙΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕ ΤΟ   ΣΕΠΑ.. EKEI POU BAZEIS TO ΔΕΥΤΕΡΟ REFENRENCE  ... ... 

 

 

ΜΠΟΡΕΙ  ΚΑΠΙΟΣ ΝΑ ΜΕ  ΒΟΙΘΗΣΕΙ;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟ ΠΑΟ ΝΑ  ΣΤΙΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΟς  ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΕΟ ΕΜΒΑΣΜΑ

 

ΒΑΖΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΠΙΑ ΤΟ 2 ΚΟΥΤΑΚΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΠΑ.. EKEI POU BAZEIS TO ΔΕΥΤΕΡΟ REFENRENCE  ... ... 

 

ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΟΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΟ ΤΟ REFENRENCE.,,.

 

ΠΑΛΙΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕ ΤΟ   ΣΕΠΑ.. EKEI POU BAZEIS TO ΔΕΥΤΕΡΟ REFENRENCE  ... ... 

 

 

ΜΠΟΡΕΙ  ΚΑΠΙΟΣ ΝΑ ΜΕ  ΒΟΙΘΗΣΕΙ;;;;;

 

1)Βάλε ορθρογραφικό έλεγχο.

2) πάτα το caps lock

3) πάρε βαθιά ανάσα.

4) Μίλα με την τράπεζά σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΟΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΟ ΤΟ REFENRENCE.,,.


 


ΠΑΛΙΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕ ΤΟ   ΣΕΠΑ.. EKEI POU BAZEIS TO ΔΕΥΤΕΡΟ REFENRENCE  ... ... 


 


 


ΜΠΟΡΕΙ  ΚΑΠΙΟΣ ΝΑ ΜΕ  ΒΟΙΘΗΣΕΙ;;;;;


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟ ΠΑΟ ΝΑ  ΣΤΙΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΟς  ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΕΟ ΕΜΒΑΣΜΑ

 

ΒΑΖΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΠΙΑ ΤΟ 2 ΚΟΥΤΑΚΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΠΑ.. EKEI POU BAZEIS TO ΔΕΥΤΕΡΟ REFENRENCE  ... ... 

 

ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΟΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΟ ΤΟ REFENRENCE.,,.

 

ΠΑΛΙΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕ ΤΟ   ΣΕΠΑ.. EKEI POU BAZEIS TO ΔΕΥΤΕΡΟ REFENRENCE  ... ... 

 

 

ΜΠΟΡΕΙ  ΚΑΠΙΟΣ ΝΑ ΜΕ  ΒΟΙΘΗΣΕΙ;;;;;

 

 

 

ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΟΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΟ ΤΟ REFENRENCE.,,.

 

ΠΑΛΙΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕ ΤΟ   ΣΕΠΑ.. EKEI POU BAZEIS TO ΔΕΥΤΕΡΟ REFENRENCE  ... ... 

 

 

ΜΠΟΡΕΙ  ΚΑΠΙΟΣ ΝΑ ΜΕ  ΒΟΙΘΗΣΕΙ;;;;;

 

 

Η τράπεζά σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν με αφηνει να παιξω ποκερ (polerstars) με την revolut, μου μπλοκαρει την καρτα. Ξερετε κανενα τροπο;

 

νομίζω έχει να κάνει με αυτό από το FAQ της Revolut: https://revolut.com/FAQ 

 

What is not supported with Revolut ?

Some activities are not supported with a Revolut card. You cannot use your card with gambling websites, other payment services and pre-paid cards.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...