Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γινεται καποιος να ανεβασει την εφαρμογη για να την περασω στο tablet? 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.revolut.revolut&hl=en

 

https://itunes.apple.com/us/app/revolut-spend-exchange-transfer/id932493382?mt=8 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

Κατ'αρχάς, τρομερός οδηγός Μαίρη, σου είμαστε υπόχρεοι!

Το θέμα μου είναι ότι ενώ εκανα τη διαδικασία referral με τον αδερφό μου, δεν μας πιστώνει τα 5 GBP επειδή δεν είμαστε από UK!

Δεν διάβασα και τις 125 σελίδες του thread να πω την αλήθεια, και δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί.

Αλλά επειδή στην αρχή, στον οδηγό, αναφέρει τη διαδικασία χωρίς περιορισμούς, ήθελα να μου πείτε αν το έχει κάνει κανείς κι έχει όντως πάρει αυτά τα 5 GBP.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεται καποιος να ανεβασει την εφαρμογη για να την περασω στο tablet? 

Εδώ είναι η εφαρμογή (ver 2.0.0) όπως την έκανα extract από το κινητό : https://dl.dropboxusercontent.com/u/16242722/Revolut_2.0.0.apk

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ακομα να μπουν τα λεφτα κι ας τα εβαλα Παρασκευη μεσημερι οπως καποια αλλα παιδια που αναφερθηκαν σε προηγουμενα ποστ!
Το support ακομα να μου απαντησει κι εχω στειλει απο 1:33 ωρα Ελλαδος.Δηλαδη 11:33 γι αυτους!
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στη νέα έκδοση του app, στο my card, δεν φαίνεται πλέον ο αριθμός της κάρτας και ζητάει να τον ξαναγράψω για να το κάνει link. Το έχετε παρατηρήσει και εσείς αυτό;

 

Ναι κι εγώ αυτό το πρόβλημα έχω. Τα στοιχεία της κάρτας εξαφανίστηκαν και δεν αναγνωρίζει τον αριθμό της πλαστικής όταν τον εισάγω. Απορώ τι θα κάνουν όσοι δεν έχουν καν πάρει την κάρτα σε πλαστικό.

 

 

 

Τελικά φαίνεται ότι δεν είχα μόνο εγω το πρόβλημα...

Όταν πάς να τον ξαναγράψεις βάζεις τον αριθμό και πατάς το tick σου βγάζει error?

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, στο support δεν ήξεραν να με βοηθήσουν και το έλυσα μόνος.

Άμα έχεις android πήγαινε διαχείριση εφαρμογών, επέλεξε το revolut app, στην συνέχεια κάνε εκκαθάριση δεδομένων, εκκαθάριση cache.

Όταν ανοίξεις το app θα είναι σαν να το έχεις μόλις εγκαταστήσει για πρώτη φορά οπότε πηγαίνεις, "I have an account”, βάζεις τον αριθμό του κινητού σου, σου έρχεται verification code me sms, και…. problem solved (τουλάχιστον για εμένα) - ενημέρωσα και το support για να ξέρουν :P -

 

 

 

Κάνε μια δοκιμή το παραπάνω ίσως λυθεί το πρόβλημα

 

Βγάζει "unknown error" (μήνυμα του android) και σε εμένα. Δυστυχώς την χάλασαν την εφαρμογή. Έγινε πολύ πιο αργή, δεν "ακούει" με την πρώτη σε πολλά αγγίγματα και δεν χωράνε σωστά όλα τα παράθυρά της σε 4άρα οθόνη... Λέτε να δοκιμάσω να απεγκαταστασήω την εφαρμογή και να την ξαναπεράσω; Το φοβάμαι λίγο γιατί κάπου διάβασα ότι "δένεται" με τη SIM το account και έχω δίκαρτο κινητό. Μη γίνει καμιά κόμπλα.

 

EDIT: Τελικά πατώντας στην 1η πάνω-πάνω επιλογή των καρτών ("I want a virtual...") εμφανίζεται η κάρτα που έχουμε ήδη και παραμένει εμφανής σε κάθε σύνδεση από τη στιγμή που θα το κάνουμε και μετά.

Επεξ/σία από theopan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ακομα να μπουν τα λεφτα κι ας τα εβαλα Παρασκευη μεσημερι οπως καποια αλλα παιδια που αναφερθηκαν σε προηγουμενα ποστ!

Το support ακομα να μου απαντησει κι εχω στειλει απο 1:33 ωρα Ελλαδος.Δηλαδη 11:33 γι αυτους!

 

Περίεργο εγώ τα έβαλα πέμπτη και μου μπήκαν παρασκευή πρωί. Ούτε 24 ωρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με clear data στην εφαρμογή έδειξε την κάρτα.... Όλα καλά

 

Δεν χρειάζεται clear data όπως γράφω στο παραπάνω post μου που έκανα edit. Αρκεί να πατήσουμε μια φορά την 1η επιλογή μέσα στο μενού της κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν μου εμφανίζει η winbank  την επιλογή για sepa ? , φυσικά αναφέρεται στον οδηγό αλλά δεν βλέπω πως βρέθηκε λύση σκέφτηκα μήπως φταίει ο browser οπότε δοκίμασα και με ie αλλά και με firefox ,προς το παρών δεν έχω καταφέρει να στείλω έμβασμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν μου εμφανίζει η winbank  την επιλογή για sepa ? , φυσικά αναφέρεται στον οδηγό αλλά δεν βλέπω πως βρέθηκε λύση σκέφτηκα μήπως φταίει ο browser οπότε δοκίμασα και με ie αλλά και με firefox ,προς το παρών δεν έχω καταφέρει να στείλω έμβασμα

Ούτε εμένα μου βγάζει επιλογή SEPA, ούτε στην Πειραιώς ήξεραν καν τι είναι αυτό.

Πάντως τα έστειλα έτσι κι έγινε κανονικά η διαδικασία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...