Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια δεν με αφηνει να παιξω ποκερ (polerstars) με την revolut, μου μπλοκαρει την καρτα. Ξερετε κανενα τροπο;

 

Δεν ανήκει στις επιτρεπτές συναλλαγες η συγκεκριμένη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θελω να κανω μια αγορα στα 200 ευρω απο Ιταλικο amazon. Ειναι ασφαλες να βαλω τα χρηματα;

Όχι φίλε δεν είναι ασφαλές.Και εμείς που βλέπεις και βάζουμε χρήματα,τα μισά και παραπάνω τα χάνουμε και δεν ξέρουμε πού.Είμαστε μαζόχες όμως και συνεχίζουμε.

 

Μα είναι ερώτηση αυτή τώρα;

 

Btw,για το ιταλικό αμαζον δεν χρειάζεσαι revolut,εκτός εξαιρετικού απροόπτου περνάει και η ελληνική σου κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο amazon.it αφηνει να γινουν αγορες κανονικα; Εαν βαλω 200 ευρω θα μου φαει κατι; Με το συναλλαγμα τι γινεται; Αν και νομιζω η αγορα θα γινει σε ευρω.

 

Λες να δοκιμασω με Ελληνικη καρτα; Δεχεται μονο prepaid ή ολες τις καρτες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού να βάλεις 200 ευρώ;Που είδες συνάλλαγμα;Έχεις ξαναψωνίσει από άμαζον;

 

Όπως και να έχει είμαστε εκτός θέματος εδώ.Αυτό που έγραψα παραπάνω για την ελληνική κάρτα είναι αρκετή πληροφορία,ψάξου σε πιο σωστά τοπικ για άλλες πληροφορίες περί αμαζον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να ανοιξω λογαριασμο και μετα να τον διαγραψω; Ειχα ακουσει οτι λεγανε οτι οσοι εχουνε χρηματα στο εξωτερικο μπορει να εχουνε προβλημα λογιστικα για αυτο και το φοβαμαι. Αμα μπορω να φτιαξω να κανω την αγορα και μετα να σβησω τον λογαριασμο και οποτε χρειαζομαι να φτιαχνω νεο θα εχω προβλημα;.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να ανοιξω λογαριασμο και μετα να τον διαγραψω; Ειχα ακουσει οτι λεγανε οτι οσοι εχουνε χρηματα στο εξωτερικο μπορει να εχουνε προβλημα λογιστικα για αυτο και το φοβαμαι. Αμα μπορω να φτιαξω να κανω την αγορα και μετα να σβησω τον λογαριασμο και οποτε χρειαζομαι να φτιαχνω νεο θα εχω προβλημα;.

 

aventador θα αγοράσεις ;; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα να μην το κοιταξω αυτο ; . και να φτιαξω λογαριασμο; και να μην το ψαξω καθολου; . 

...και αμα σε τσακώσει η εφορεία τι γίνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΟΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΟ ΤΟ REFENRENCE.,,.

 

ΠΑΛΙΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕ ΤΟ   ΣΕΠΑ.. EKEI POU BAZEIS TO ΔΕΥΤΕΡΟ REFENRENCE  ... ... 

 

 

ΜΠΟΡΕΙ  ΚΑΠΙΟΣ ΝΑ ΜΕ  ΒΟΙΘΗΣΕΙ;;E

 

 

ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΟΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΟ ΤΟ REFENRENCE.,,.

 

ΠΑΛΙΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕ ΤΟ   ΣΕΠΑ.. EKEI POU BAZEIS TO ΔΕΥΤΕΡΟ REFENRENCE  ... ... 

 

 

ΜΠΟΡΕΙ  ΚΑΠΙΟΣ ΝΑ ΜΕ  ΒΟΙΘΗΣΕΙ;;;;;

 

Επέλεξε από ποιον λογαριασμό θα πάρει τα χρήματα στην πρώτη σειρά, καθώς επίσης και το νόμισμα σε EUR κα΄που στη μέση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να ανοιξω λογαριασμο και μετα να τον διαγραψω; Ειχα ακουσει οτι λεγανε οτι οσοι εχουνε χρηματα στο εξωτερικο μπορει να εχουνε προβλημα λογιστικα για αυτο και το φοβαμαι. Αμα μπορω να φτιαξω να κανω την αγορα και μετα να σβησω τον λογαριασμο και οποτε χρειαζομαι να φτιαχνω νεο θα εχω προβλημα;.

Αν εχεις λεφτα εξω, βγαλε μια καρτα απεξω και να χρησιμοποιεις αυτη αντι για Revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παλικαρια-Εδω και 15 μερες εχω κατεβασει την εφαρμογη..εχω στειλει 10 ευρω..(για δοκιμη...) κ ακομη δεν τα βλεπω στην αρχικη οθονη..!Στο ebanking φενεται κανονικα..!Σημερα μου ηρθε και η καρτα η κανονικη..(παω στοΑΤΜ και δεν βλεπω παλι το υπολοιπο...!Δεν εχει καν επιλογη ελενχου υπολοιπου συνναλαγης...! Στο Support του κινητου...οποτε στελνω μνμ μου στελνει αυτοματα ενα μενου που λεει we;re away right now ...και τετοια..!το ερωτημα μου ειναι γιατι δεν εμφανιζονται τα λεφτα...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια!μια γρηγορη ερωτηση γιατι το θεμα ειναι τεραστιο και εχω βγαλει τα ματια μου..για να βαλω λεφτα στην revolut μπορω και απο οποιοδηποτε ατμ με την φυσικη καρτα η μονο απο e-banking?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια!μια γρηγορη ερωτηση γιατι το θεμα ειναι τεραστιο και εχω βγαλει τα ματια μου..για να βαλω λεφτα στην revolut μπορω και απο οποιοδηποτε ατμ με την φυσικη καρτα η μονο απο e-banking?

 

Το θέμα είναι τεράστιο, αλλά αρκεί να διαβάσεις τον οδηγό στην 1η σελίδα (μήνυμα #1) για να σου λυθεί το 99% των αποριών...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...