Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δηλαδη τα χρηματα που εχω στο balance του paypal μου ειναι πλεον αχρηστα ?..παω να κανω μια αγορα απο iherb.com και μου λεει στο paypal να βαλω καρτα για να προχωρησω...τι να τα κανω αυτα τα χρηματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να τα μεταφέρεις στο balance κάποιου άλλου που τα χρειάζεται και αυτός να τα περάσει στον τραπεζικό λογαριασμό σου.

 

κοιτα αυτα τα χρηματα ειναι στο δευτερο paypal,μπορω να τα στειλω στο πρωτο που εχω συνδεδεμενη την καρτα μου?πες οτι τα στελνω στον πρωτο,απο κει πως θα μπουν στον τραπεζικο λογαριασμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,
Σύντομα θα βρεθώ σε χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης για πρόγραμμα Erasmus και σκεφτόμουν να χρησιμοποιώ τη revolut για τις τις περισσότερες συναλλαγές μου. Θα ήθελα να ξέρω, λοιπόν, αν μπορεί κάποιος συγγενής (οπότε και θα φαίνεται κοινό επώνυμο στη συναλλαγή) να στείλει χρήματα σε λογαριασμό revolut και αν το έχει δοκιμάσει κανείς με επιτυχία. 
Ενδιαφέρομαι για αποστολή χρημάτων από Ελλάδα ή/και Ηνωμένο Βασίλειο προς τη revolut κάρτα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως γινεται να μεταφερουμε χρηματα απο το balance του paypal στην revolt?

δηλαδη τα χρηματα που εχω στο balance του paypal μου ειναι πλεον αχρηστα ?..παω να κανω μια αγορα απο iherb.com και μου λεει στο paypal να βαλω καρτα για να προχωρησω...τι να τα κανω αυτα τα χρηματα?

κοιτα αυτα τα χρηματα ειναι στο δευτερο paypal,μπορω να τα στειλω στο πρωτο που εχω συνδεδεμενη την καρτα μου?πες οτι τα στελνω στον πρωτο,απο κει πως θα μπουν στον τραπεζικο λογαριασμο?

Αυτο που ρωτας ειναι off topic αλλα τελος πάντων, απο το ππ μπορείς να βγαλει λεφτα με ενα και μονο τρόπο, συνδεεις τραπεζικο λιγαριασμο και τα κατεβάζεις σε αυτον

 

Περισσότερα εδω

http://www.insomnia.gr/topic/165639-paypal/page-193?do=findComment&comment=54575721

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα αυτα τα χρηματα ειναι στο δευτερο paypal,μπορω να τα στειλω στο πρωτο που εχω συνδεδεμενη την καρτα μου?πες οτι τα στελνω στον πρωτο,απο κει πως θα μπουν στον τραπεζικο λογαριασμο?

Μπορείς να τα στείλεις στο 2ο paypal account σου δωρεάν και άμεσα.

Μετά θα τα κάνεις withdraw στον λογαριασμό σου (εφόσον φυσικά έχεις ήδη συνδέσει τον τραπεζικό λογαριασμό με paypal).

Διαφορετικά τα στέλνεις σε κάποιον που τα χρειάζεται στο balance του και αυτός στα δίνει στο χέρι ή σου κάνει ισόποση χρηματική μεταφορά στον τραπεζικό λογαριασμό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Σύντομα θα βρεθώ σε χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης για πρόγραμμα Erasmus και σκεφτόμουν να χρησιμοποιώ τη revolut για τις τις περισσότερες συναλλαγές μου. Θα ήθελα να ξέρω, λοιπόν, αν μπορεί κάποιος συγγενής (οπότε και θα φαίνεται κοινό επώνυμο στη συναλλαγή) να στείλει χρήματα σε λογαριασμό revolut και αν το έχει δοκιμάσει κανείς με επιτυχία. 

Ενδιαφέρομαι για αποστολή χρημάτων από Ελλάδα ή/και Ηνωμένο Βασίλειο προς τη revolut κάρτα μου.

Aν είσαι συνδικαιουχος σε αυτούς τους λογαριασμούς ναι γινεται, αλλιώς μπορείς και μόνος σου μέσω ebanking απο οποιοδήποτε σημείο του πλανήτη

Δεν νομίζω να γίνεται... Γιατί δεν έχεις μοναδικό IBAN...

Ενώ ...αν είχε ας πούμε γίνετε? γιατι απαντάτε ετσι χωρίς να ξέρετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαζωντας την χρεωστικη μου με αφησε να καν αγορα απο το balance...μερικες ερωτησεις για την revolt.. 1) που θα δω τον 4ψηφιο κωδικο για confirm στο paypal οταν συνδεσω την revolt 2) αν εχω την revolt και μια χρεωστικη στο paypal,πως θα διαλεξω η αφορα να γινει με την revolt?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαζωντας την χρεωστικη μου με αφησε να καν αγορα απο το balance...μερικες ερωτησεις για την revolt.. 1) που θα δω τον 4ψηφιο κωδικο για confirm στο paypal οταν συνδεσω την revolt 2) αν εχω την revolt και μια χρεωστικη στο paypal,πως θα διαλεξω η αφορα να γινει με την revolt?

Και τα δυο θέματα για τα οποία ρωτάς αφορούν το παυπαλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθησα να συνδεσω την revolut με την paypal και με την απερριψε. Πηγα link card και εβαλα τα στοιχεια της revolut καρτας μου και εχω μεσα λεφτα. Μολις πατησα ok με εβγαλε οτι δεν υποστηριζεται η καρτα ή κατι τετοιο και με χρεωσε και το ευρω στην revolut και δεν εγινε και τπτ.. Εκανα κατι λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν είσαι συνδικαιουχος σε αυτούς τους λογαριασμούς ναι γινεται, αλλιώς μπορείς και μόνος σου μέσω ebanking απο οποιοδήποτε σημείο του πλανήτη

Δεν είμαι συνδικαιούχος. Δε νομίζω ότι κατάλαβα καλά. Θα μπορεί ένας τρίτος (γονέας π.χ.) να μου μεταφέρει από λογαριασμό του (στον οποίο δεν είμαι συνδικαιούχος) μέσω ebanking χρήματα στο revolut λογαριασμό μου; 

Αν δε γίνεται φαντάζομαι η μόνη λύση είναι να γίνω συνδικαιούχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...