Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε Ελληνικό Paypal account δεν υποστηρίζεται top up με καμία κάρτα (ούτε Ελληνική, ούτε ξένη) εδώ και χρόνια. Αποκλειστικά με έμβασμα μπορείς.

Ποιο PayPal account προσπαθώ να φορτίσω την revolut με την κάρτα της Γερμανίας. Λάθος δικό μου στην εφαρμογή της Revolut εννοούσα προσπάθησα να περάσω την κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

theopan έκανα όπως μου είπες (μετατροπές και με μηδενικό υπόλοιπο σε USD και λίρες) αλλά πάλι δεν δέχθηκε την revolut το paypal. αν σκεφτείς τίποτα άλλο, ενημέρωσε. Σε κάθε περίπτωση, σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες επειδή είδα να μιλάτε για μετατροπές νομισμάτων θέλω να κάνω 1 ερώτηση γιατί είμαι νέος στην Revolut.

Την Παρασκευή έκανα έμβασμα στην Revolut και λογικά σήμερα ίσως έχει μπει (θα τσεκάρω). Θα την συνδέσω με το PayPal μου κανονικά γιατί θέλω να κάνω μια αγορά από eBay από seller Αμερικής που έχει την τιμή σε δολλάρια. (ebay.com πάντα). Τώρα εγώ τι πρέπει να κάνω με τις μετατροπές νομισμάτων? Προφανώς τα λεφτά που έστειλα στην Revolut θα μπουν σαν ευρώ. Εγώ μετά θα πάω να ρυθμίσω το PayPal να μην κάνει τις μετατροπές το ίδιο. Αρκεί αυτό ? Τι άλλο πρέπει να κάνω για να'ναι όλα οκ ? Επίσης αυτό που θέλω να πάρω κάνει 27 ευρώ και έχω βάλει 30 για'να μαι σίγουρος. Εαν δεν με αφήσει με νομισματικές μετατροπές της Revolut λέτε να μου φτάσουν τα 30 και για το verify αλλά και για τη μετατροπή μέσω PayPal ?

 

UPDATE: Τσέκαρα δεν έχουν μπει ακόμα. Έκανα έμβασμα από i-bank Εθνικής Παρασκευή απόγευμα. Ντάξει ίσως θέλει λίγο ακόμα. Επίσης, πειράζει που κάθε φορά μπαίνω, τσεκάρω και μετά κάνω log off και όποτε θέλω να ξανατσεκάρω κάνω log in. Μπορεί να επηρεάσει καθόλου τις συναλλαγές αυτό?

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.Δοκιμασα να στειλω εμβασμα μεσω e-banking της eurobank στην revolut καρτα μου, συμφωνα με τον οδηγο στην πρωτη σελιδα,αλλα παιρνω το παρακατω μηνυμα λαθους.

 

 συναλλαγή αυτή απαιτεί επίπεδο ασφαλείας και δεν μπορεί να ολοκληρωθεί. 
Η συναλλαγή σας δεν μπορεί να επιβεβαιωθεί για έναν ή περισσότερους από τους παρακάτω λόγους: 
-Η συναλλαγή που υποβάλλατε δεν επιτρέπει επιβεβαίωση 
-Το ποσό που εισάγατε είναι εκτός των ορίων επιβεβαίωσης της συναλλαγής 
-Δεν έχετε δυνατότητα χρήσης πιστοποιητικών 
-Δεν έχετε δυνατότητα χρήσης OTP 
-Παρόλο που έχετε δυνατότητα χρήσης πιστοποιητικών δεν υπάρχουν πιστοποιητικά στον υπολογιστή σας 
-Η εφαρμογή δεν υποστηρίζει πιστοποιητικά στο λειτουργικό σύστημα του υπολογιστή σας 
-Δεν είναι δυνατή η χρήση πιστοποιητικών στον υπολογιστή σας επειδή δεν έχει εγκατεστημένο Java VM.
Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλώ καλέστε το Europhone Banking στο 210-9555000 ή και 801 111 1144 από σταθερό τηλέφωνο (24ώρες το 24ωρο).

 

Ξερει κανεις τι φταει???Προσπαθω να στειλω 5 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Ελληνικό Paypal account δεν υποστηρίζεται top up με καμία κάρτα (ούτε Ελληνική, ούτε ξένη) εδώ και χρόνια. Αποκλειστικά με έμβασμα μπορείς.

Ποιο PayPal account προσπαθώ να φορτίσω την revolut με την κάρτα της Γερμανίας. Λάθος δικό μου στην εφαρμογή της Revolut εννοούσα προσπάθησα να περάσω την κάρτα

Eπανέλαβε ακόμα μια φορά την διαδικασία, λογικά γίνεται να φορτίσεις την Revolut με άλλη κάρτα εξωτερικού(Number26).  Προσωπικά ετσι την φορτίζω, άμεσα και με μηδέν κόστος μέσω της Leupay κάρτας.  Την τελευταία φορά όμως μετά απο ενα update της εφαρμογής της Revolut μου είχαν διαγράψει την κάρτα που ειχα διασυνδέσει για φόρτιση και ΔΕΝ μπορούσα να την ξανασυνδέσω (ούτε με σκανάρισμα, αυτόματα που λένε, ούτε χειροκίνητα).

Μετά απο επικοινωνία με το support τους έκανα logout και ξανά login στην εφαρμογή και το πρόβλημα λύθηκε. Για προσπάθησέ το...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.Δοκιμασα να στειλω εμβασμα μεσω e-banking της eurobank στην revolut καρτα μου, συμφωνα με τον οδηγο στην πρωτη σελιδα,αλλα παιρνω το παρακατω μηνυμα λαθους.

 

 συναλλαγή αυτή απαιτεί επίπεδο ασφαλείας και δεν μπορεί να ολοκληρωθεί. 

Η συναλλαγή σας δεν μπορεί να επιβεβαιωθεί για έναν ή περισσότερους από τους παρακάτω λόγους: 

-Η συναλλαγή που υποβάλλατε δεν επιτρέπει επιβεβαίωση 

-Το ποσό που εισάγατε είναι εκτός των ορίων επιβεβαίωσης της συναλλαγής 

-Δεν έχετε δυνατότητα χρήσης πιστοποιητικών 

-Δεν έχετε δυνατότητα χρήσης OTP 

-Παρόλο που έχετε δυνατότητα χρήσης πιστοποιητικών δεν υπάρχουν πιστοποιητικά στον υπολογιστή σας 

-Η εφαρμογή δεν υποστηρίζει πιστοποιητικά στο λειτουργικό σύστημα του υπολογιστή σας 

-Δεν είναι δυνατή η χρήση πιστοποιητικών στον υπολογιστή σας επειδή δεν έχει εγκατεστημένο Java VM.

Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλώ καλέστε το Europhone Banking στο 210-9555000 ή και 801 111 1144 από σταθερό τηλέφωνο (24ώρες το 24ωρο).

 

Ξερει κανεις τι φταει???Προσπαθω να στειλω 5 ευρω.

 

Έχεις κάρτα της Eurobank και χρειάζεται να ανοίξεις λογαριασμό ασφαλείας με username/password για να χρησιμοποιήσεις την κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Se

 

Έχεις κάρτα της Eurobank και χρειάζεται να ανοίξεις λογαριασμό ασφαλείας με username/password για να χρησιμοποιήσεις την κάρτα.

Σε ευχαριστω για την απαντηση,αλλα δεν καταλαβα τι εννοεις.Να παω δηλαδη στην τραπεζα και να ανοιξω νεο λογαριασμο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο PayPal account προσπαθώ να φορτίσω την revolut με την κάρτα της Γερμανίας. Λάθος δικό μου στην εφαρμογή της Revolut εννοούσα προσπάθησα να περάσω την κάρτα

 

Έχεις δίκιο διάβασα βιαστικά τι έγραφες.

Το δοκίμασα μόλις τώρα (να κάνω top up με τη Number26) και βγάζει και σε εμένα το ίδιο μήνυμα λάθους. Με Leupay έχω φορτίσει κανονικά τη Revolut παλιότερα τη Ν26 δεν την είχα δοκιμάσει μέχρι σήμερα.

 

edit: Μόλις δοκίμασα και το logout-login που πρότεινε ο molot12 αλλά συνεχίζει να βγάζει το ίδιο σφάλμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Se

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση,αλλα δεν καταλαβα τι εννοεις.Να παω δηλαδη στην τραπεζα και να ανοιξω νεο λογαριασμο???

 

 

Όχι, δεν εννοώ αυτό.

Στο μήνυμα που σου έστειλε η τράπεζα αναφέρονται πολλοί λόγοι, για τους οποίους δεν πραγματοποιήθηκε η αποστολή του εμβάσματος.

Αφού έχεις e-banking, χρειάζεσαι και το λεγόμενο ψηφιακό "Πιστοποιητικό" για τη διενέργεια συναλλαγών και, κυρίως, μεταφοράς κεφαλαίων, δηλαδή εμβασμάτων.

Για να μην γράφω σεντόνι, κάλεσε το 2109555000 και θα σου πουν τι χρειάζεται να κάνεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα μηπως ξερει καποιος μεσω attica bank που το βαζουμε το reference?

χρειαζεται κατι αλλο στην attica bank που πρεπει να αναφερθει?

υπαρχει καποια φορμα αποστολης της attica σαν παραδειγμα?

ευχαριστω πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Se

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση,αλλα δεν καταλαβα τι εννοεις.Να παω δηλαδη στην τραπεζα και να ανοιξω νεο λογαριασμο???

euro.jpg

 

 

Πήγαινε εδώ και ενεργοποίησε την αποστολή κωδικών με SMS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι

κουμπάκι "change"

ναι

το κουμπάκι change που ειναι ?

την ισοτιμία πως την αλλάζω ? για ποιο λόγο πρέπει να την αλλάξεις πριν τα CC που κάναμε αγορές πως γινόταν?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σε μια αγορά που προσπαθούσα να κάνω από το Geek, μου ζητάει το ταχυδρομικο κωδικό της Τράπεζας κάρτας,μήπως ξέρει κανείς ποιος είναι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...