Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχεις παραγγειλει και πλαστικη καρτα ή οχι ? Κατι κανεις λαθος δεν μπορει....

Όχι δεν έχω παραγγήλει πλαστική. Δεν ξέρω φίλε μου. Έχω δοκιμάσει τα πάντα και το PayPal λεει : "This card is not supported. Please try a different card". Το PayPal μου ειναι verified (και linked με 1 άλλη κάρτα μόνο, την προπληρωμένη της Εθνικής) και στο ίδιο όνομα και διεύθυνση με τη revolut. Απλά πάω να προσθέσω άλλη μια κάρτα (την Revolut) και με κόβει συνεχώς. Έκανα block and replace και έβγαλα πόσες άλλες και όλες τις έκοβε. Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι σε κάθε προσπάθεια η PayPal τραβάει τα 0,90€ (φαίνεται στο app) αλλά μετά απο κανά 10λεπτο το τράβηγμα του PayPal εξαφανίζεται και το balance επανέρχεται. Τι κάνω λάθος? :( :s :(

 

Μιλάμε με το support τώρα και προσπαθούν να βοηθήσουν. Μακάρι να δουλέψουν όλα καλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι δεν έχω παραγγήλει πλαστική. Δεν ξέρω φίλε μου. Έχω δοκιμάσει τα πάντα και το PayPal λεει : "This card is not supported. Please try a different card". Το PayPal μου ειναι verified (και linked με 1 άλλη κάρτα μόνο, την προπληρωμένη της Εθνικής) και στο ίδιο όνομα και διεύθυνση με τη revolut. Απλά πάω να προσθέσω άλλη μια κάρτα (την Revolut) και με κόβει συνεχώς. Έκανα block and replace και έβγαλα πόσες άλλες και όλες τις έκοβε. Τι κάνω λάθος? :( :s :(

 

Μιλάμε με το support τώρα και προσπαθούν να βοηθήσουν. Μακάρι να δουλέψουν όλα καλά..

 

Χαζη η ερωτηση που θα σου κανω τωρα , αλλα προσπαθω να σκεφτω και το πιο ασχετο μπας και βγαλεις ακρη : Την καρτα πας να την προσθεσεις στο paypal απο τον υπολογιστη σου ή απο το κινητο σου (Paypal app) ?

 

(αν το κανεις απο το κινητο σου, μπορει να εχει θεμα το app του paypal, οποτε καντο απο το pc σου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαζη η ερωτηση που θα σου κανω τωρα , αλλα προσπαθω να σκεφτω και το πιο ασχετο μπας και βγαλεις ακρη : Την καρτα πας να την προσθεσεις στο paypal απο τον υπολογιστη σου ή απο το κινητο σου (Paypal app) ?

 

(αν το κανεις απο το κινητο σου, μπορει να εχει θεμα το app του paypal, οποτε καντο απο το pc σου)

Από το pc μου. Εντωμεταξύ, έκανα block and replace πολλές φορές και σε όλες τις κάρτες που πήρα έβγαζε το ίδιο θέμα (not accepted). Στο τέλος δεν με άφηνε να βγάλω άλλη (γιατί έφτασα το όριο λογικά) και ευτυχώς είχα σημειώσει τα στοιχεία της 1ης μου Revolut και πάτησα ότι έχω ήδη, τα έβαλα και με ξαναγύρισε στην αρχική. Μιλάω με το support και αυτοί λένε ότι όλες έχουν γίνει link με το PayPal. WTF?! Επειδή βλέπουν πως το PayPal επιστρέφει τα 0,90€ λόγω της αποτυχίας σύνδεσης θεωρούν πως όλα πήγαν καλά... Μετά μου ζήτησε να ξαναδοκιμάσω link (τώρα είμαι με τη 1η κάρτα) και το PayPal πετάει άλλο error: "Check your card details and try again." , ενώ είναι όλα σωστά. Δηλαδή ούτε καν προσπαθεί να πάρει τα 0,90€ πια. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το pc μου. Εντωμεταξύ, έκανα block and replace πολλές φορές και σε όλες τις κάρτες που πήρα έβγαζε το ίδιο θέμα (not accepted). Στο τέλος δεν με άφηνε να βγάλω άλλη (γιατί έφτασα το όριο λογικά) και ευτυχώς είχα σημειώσει τα στοιχεία της 1ης μου Revolut και πάτησα ότι έχω ήδη, τα έβαλα και με ξαναγύρισε στην αρχική. Μιλάω με το support και αυτοί λένε ότι όλες έχουν γίνει link με το PayPal. WTF?! Επειδή βλέπουν πως το PayPal επιστρέφει τα 0,90€ λόγω της αποτυχίας σύνδεσης θεωρούν πως όλα πήγαν καλά... Μετά μου ζήτησε να ξαναδοκιμάσω link (τώρα είμαι με τη 1η κάρτα) και το PayPal πετάει άλλο error: "Check your card details and try again." , ενώ είναι όλα σωστά. Δηλαδή ούτε καν προσπαθεί να πάρει τα 0,90€ πια. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...

 

Μηπως να επικοινωνησεις και με το paypal να του πεις το συμβαν μπας και σου πουν τι βλεπουν και αυτοι απο την μερια τους?

 

Λογικα για να σου κανει την χρεωση σου δειχνει και κωδικο που πρεπει να βαλεις για το confirmation της καρτας στο paypal ? Εκει κολαει δηλαδη το θεμα σου στον κωδικο ? Βαζεις τον κωδικο και μετα σου πεταει αυτο το μηνυμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας,εχω ενα θεματακι με eurobank. Ενώ υπάρχει υπόλοιπο στον Ελληνικο λογαριασμο και προσπαθώ να κάνω το έμβασμα στην revolut βημα βήμα οπως δείχνουν τα print screen  το έμβασμα δεν μπαίνει ποτε. Αντιμετωπισε κανεις το ιδιο θεμα;Αν ναι πως το έλυσε; ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας,εχω ενα θεματακι με eurobank. Ενώ υπάρχει υπόλοιπο στον Ελληνικο λογαριασμο και προσπαθώ να κάνω το έμβασμα στην revolut βημα βήμα οπως δείχνουν τα print screen  το έμβασμα δεν μπαίνει ποτε. Αντιμετωπισε κανεις το ιδιο θεμα;Αν ναι πως το έλυσε; ευχαριστω.

Πρέπει να ενεργοποιήσεις τους κωδικούς μιας χρήσης μέσω SMS. Το συζητάμε όχι πάνω από 5-10 μηνύματα παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας,εχω ενα θεματακι με eurobank. Ενώ υπάρχει υπόλοιπο στον Ελληνικο λογαριασμο και προσπαθώ να κάνω το έμβασμα στην revolut βημα βήμα οπως δείχνουν τα print screen  το έμβασμα δεν μπαίνει ποτε. Αντιμετωπισε κανεις το ιδιο θεμα;Αν ναι πως το έλυσε; ευχαριστω.

να σημειώσω οτι διαθέσιμο υπόλοιπο ειναι μολις 7€.Τωρα μίλησα με την τράπεζα μου και μου ειπαν οτι το εμβασμα χρεώνεται 17€ μονο τα δικα μου εξοδα και οχι ολα. 

Πρέπει να ενεργοποιήσεις τους κωδικούς μιας χρήσης μέσω SMS. Το συζητάμε όχι πάνω από 5-10 μηνύματα παραπάνω...

μα προσεξε,τους πήρα τους κωδικους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σημειώσω οτι διαθέσιμο υπόλοιπο ειναι μολις 7€.Τωρα μίλησα με την τράπεζα μου και μου ειπαν οτι το εμβασμα χρεώνεται 17€ μονο τα δικα μου εξοδα και οχι ολα.

 

μα προσεξε,τους πήρα τους κωδικους

17 ευρω....Οταν ο υπαλληλος δεν ξερει τι του γινετε....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μηπως να επικοινωνησεις και με το paypal να του πεις το συμβαν μπας και σου πουν τι βλεπουν και αυτοι απο την μερια τους?

 

Λογικα για να σου κανει την χρεωση σου δειχνει και κωδικο που πρεπει να βαλεις για το confirmation της καρτας στο paypal ? Εκει κολαει δηλαδη το θεμα σου στον κωδικο ? Βαζεις τον κωδικο και μετα σου πεταει αυτο το μηνυμα ?

Όχι φίλε μου, δεν φτάνω καν στον κωδικό. Απλά, κάνω log in στο PayPal (από το pc μου) , πάω "Bank Accounts and Cards" και μετά πατάω "link a card" . Βάζω όλα τα στοιχεία της Revolut σωστά , πατάω save να γίνει το link και μου πετάει "This card is not accepted. Please use a different card" και ταυτοχρόνως μου έρχεται notification στο Revolut app ότι το PayPal μου τράβηξε  0,90€ (έχει μια συναλλαγή με όνομα "Paypal" που τράβηξε 0,90€ (1$) και άμα το ανοίξω είναι σε status: pending). Όμως το link δεν έγινε ποτέ (έβγαλε το not accepted που λέγαμε). Μετά άμα ξαναμπώ στο Revolut app μετά από ώρα θα δώ ότι το balance μου επανήλθε και η συναλλαγή του PayPal εξαφανίστηκε.  Τα σχόλια δικά σας.

 

UPDATE: Επίσης, κάναμε δοκιμές και μου ενεργοποίησε μια άλλη κάρτα (που χα βγάλει πριν με replace) και πάλι τα ίδια. Η μόνη διαφορά είναι οτι τα 0,90€ δεν έχουν επιστραφεί 1 ώρα μετά, ενώ τις άλλες φορές δεν έκανε πάνω από 5-10 λεπτά.

Επεξ/σία από VFerF1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα έτσι ξεκινάει.

 

Εμένα πάντως μου είπαν ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την κατά της n26 γιατί το σύστημα την βλέπει σαν prepaid debit card. Αν μάθεις και περισσότερο πες μας.

Μιλάω με το support τώρα και μου λένε το ίδιο. Μου ζήτησαν και τους έδωσα και τα 6 πρώτα ψηφία του αριθμού της. Τη βλέπουν σαν "prepaid debit card" και δεν επιτρέπεται το top up ούτε με prepaid μου είπαν (αυτό δεν μπορώ να καταλάβω γιατί). Τους εξήγησα ότι είναι συνδεδεμένη σε λογαριασμό στη Ν26. Εν τω μεταξύ σε διάφορα bin checkers τη βλέπω αλλού σαν DEBIT, αλλού σαν CREDIT, αλλού σαν Γερμανική, αλλού σαν Αμερικάνικη. Τρία πουλάκια κάθονταν... Το περίεργο είναι πως ο προηγούμενος συμφορουμίτης (νομίζω ο flyer) τη χρησιμοποιεί κανονικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για να μη ζαλιζόμαστε, η Revolut μου ΔΕΝ συνδέεται με το PayPal με καμία Παναγία. Οπότε 1-2 ερωτήσεις για να τελειώνει το πανηγύρι. Επειδή τα λεφτά που έχω δεν μου φτάνουν για να πάρω αυτό που θέλω από το site της εταιρίας, σκέφτομαι να ξανακάνω άλλο 1 και τελευταίο έμβασμα αλλά θέλω να ΞΕΡΩ 1-2 πράγματα για να μη βγω χαμένος πάλι...

 

1) Εαν αγοράσω από site ( συγκεκριμένα www.armorsuit.com που σαν accepted payments λέει: Credit Cards: Visa, MasterCard, and Discover  • PayPal) θα περάσει η αγορά ή θα γίνει μέσα από το PayPal πάλι, οπότε τσάμπα ? (το site είναι έμπιστο)

 

2) Εαν πάλι σκαλώσουν τα πράγματα θα μπορέσω να πατήσω "Bank" στην εφαρμογή και να γυρίσω τα λεφτά πίσω στον τραπεζικό μου λογαριασμό? (χωρίς verify πάντα) Το χει δοκιμάσει κανείς στα σίγουρα? Πόσο προμήθεια παίρνει.

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη για τον χαμό αλλά ήταν τρελή ξενέρα και χάσιμο χρόνου να μην πιάσει κάτι που έκανες μόνο και μόνο για να πιάσει......


@VFerF1 Το προφανές το κοίταξες; Δηλ. έχεις όλα τα στοιχεία σου ίδια σε Revolut και PayPal;

Ναι, ίδια.

Επίσης ζήτησα να μου τη βγάλουν και σε φυσική μορφή και δοκίμασα άλλη μια να την κάνω link με PayPal αλλά τώρα μου λέει "Check your card details and try again.". Δεν ξέρω γιατί άλλαξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...