Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το κουμπάκι change που ειναι ?

την ισοτιμία πως την αλλάζω ? για ποιο λόγο πρέπει να την αλλάξεις πριν τα CC που κάναμε αγορές πως γινόταν?  

Δεν εχει σχεση με τα cc, και πριν τα ιδια καναμε

 

Κουμπι "change" οταν κάνεις λογιν στο ππ για να πληρώσεις, δίπλα στο "payment method"

http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-οδηγός-επιβίωσης-διαβάστε-τα-3-πρώτα-posts-πριν-ρωτ/?p=54901876

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα, σε μια αγορά που προσπαθούσα να κάνω από το Geek, μου ζητάει το ταχυδρομικο κωδικό της Τράπεζας κάρτας,μήπως ξέρει κανείς ποιος είναι;;

 

Έχω ψωνίσει πολλές φορές από geekbuying. Αποκλείεται να σου ζητάει κάτι τέτοιο. Κάτι δεν καταλάβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα μηπως ξερει καποιος μεσω attica bank που το βαζουμε το reference?

χρειαζεται κατι αλλο στην attica bank που πρεπει να αναφερθει?

υπαρχει καποια φορμα αποστολης της attica σαν παραδειγμα?

ευχαριστω πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τέλει όταν έχω: "Bill me in the currency listed on the seller's invoice."

δεν μου δέχεται την πληρωμή πουθενά στο ebay o paypal...

Πρέπει υποχρεωτικά να βάλω: "Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency."

 

Αυτό προέκυψε τελευταία...

Σε εσάς δουλεύει κανονικά βρε παιδιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει σχεση με τα cc, και πριν τα ιδια καναμε

 

Κουμπι "change" οταν κάνεις λογιν στο ππ για να πληρώσεις, δίπλα στο "payment method"

http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-οδηγός-επιβίωσης-διαβάστε-τα-3-πρώτα-posts-πριν-ρωτ/?p=54901876

ευχαριστω οταν λες τα ιδια καναμε εγω απλα εβαζα χρηματα στην καρτα και μετα pay now δεν ειχα κάνει ποτε αλλαγή ισοτιμίας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο διάβασα βιαστικά τι έγραφες.

Το δοκίμασα μόλις τώρα (να κάνω top up με τη Number26) και βγάζει και σε εμένα το ίδιο μήνυμα λάθους. Με Leupay έχω φορτίσει κανονικά τη Revolut παλιότερα τη Ν26 δεν την είχα δοκιμάσει μέχρι σήμερα.

 

edit: Μόλις δοκίμασα και το logout-login που πρότεινε ο molot12 αλλά συνεχίζει να βγάζει το ίδιο σφάλμα.

Η απάντηση που πήρα από το support μόλις τώρα είναι ότι το σύστημα την αναγνωρίζει σαν πιστωτική και όχι σαν χρεωστική. Άρα γι'αυτούς δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΠΑΙΔΙΑ SOS HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μόλις τώρα μπήκαν τα χρήματα στην Revolut και πήγα να την συνδέσω με το PayPal αλλά μου βγάζει το error: "This card is not accepted. Please use a different card." αλλά ταυτόχρονα μου τράβηξε και 0,90 ευρώ ! Ξαναπροσπάθησα και μου τράβηξε άλλα 0,90 ευρώ !! Τώρα τα λεφτά είναι τσίμα τσίμα για την αγορά μου. Επίσης διέγραψα την cache και τα δεδομένα της εφαρμογής και δεν άλλαξε το CVV ! Τι να κάνω πώς να το λύσω? Τα λεφτά μου θα τα πάρω πίσω που μου τράβηξε το PayPal ? Το support δεν απαντάει. HELP!

Επίσης να σας πω ότι το PayPal μου είναι verified και έχω ήδη συνδεδεμένη την προπληρωμένη της Εθνικής μου. Παίζει ρόλο αυτό? Απλώς πήγα να προσθέσω άλλη 1 κάρτα, την Revolut.

 

Τι μπορώ να κάνω τώρα ρε παιδιά ? Αυτό που θέλω να πάρω κάνει 27.2 και με τα 0,90 που μου τράβηξε 2 φορές έχω πάει 28.2 ! Ακόμα και να τα καταφέρω να κάνω link δεν θα μου φτάσουν λογικά τα λεφτά εαν κάνει την μετατροπή το PayPal (που είμαι σίγουρος οτι θα σκαλώσει και θα την κάνει το PayPal). Επίσης δεν δοκιμάζω άλλο κόλπα για αλλαγή CVV και τέτοια γιατί άμα το κάνω ίσως δεν μπορέσουν να μου τα επιστρέψουν κιόλας! Πότε θα τα πάρω πίσω για να ξαναπροσπαθήσω ?? Έστειλα mail και στο PayPal. Φωτίστε με φοβάμαι πως θα κολλήσω εκεί και θα χάσω και τα λεφτά μου και απο πάνω.  :-( :-( :-( :-(

 

HELP, δεν ξέρω τι να κάνω και δεν θέλω να καθυστερώ και πολύ με την αγορά μου. :confused:

 

UPDATE: Ως δια μαγείας τα λεφτά μου επιστράφηκαν ! Τώρα μένει να συνδέσουμε με PayPal.

Επεξ/σία από VFerF1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ SOS HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μόλις τώρα μπήκαν τα χρήματα στην Revolut και πήγα να την συνδέσω με το PayPal αλλά μου βγάζει το error: "This card is not accepted. Please use a different card." αλλά ταυτόχρονα μου τράβηξε και 0,90 ευρώ ! Ξαναπροσπάθησα και μου τράβηξε άλλα 0,90 ευρώ !! Τώρα τα λεφτά είναι τσίμα τσίμα για την αγορά μου. Επίσης διέγραψα την cache και τα δεδομένα της εφαρμογής και δεν άλλαξε το CVV ! Τι να κάνω πώς να το λύσω? Τα λεφτά μου θα τα πάρω πίσω που μου τράβηξε το PayPal ? Το support δεν απαντάει. HELP!

Επίσης να σας πω ότι το PayPal μου είναι verified και έχω ήδη συνδεδεμένη την προπληρωμένη της Εθνικής μου. Παίζει ρόλο αυτό? Απλώς πήγα να προσθέσω άλλη 1 κάρτα, την Revolut.

 

Τι μπορώ να κάνω τώρα ρε παιδιά ? Αυτό που θέλω να πάρω κάνει 27.2 και με τα 0,90 που μου τράβηξε 2 φορές έχω πάει 28.2 ! Ακόμα και να τα καταφέρω να κάνω link δεν θα μου φτάσουν λογικά τα λεφτά εαν κάνει την μετατροπή το PayPal (που είμαι σίγουρος οτι θα σκαλώσει και θα την κάνει το PayPal). Επίσης δεν δοκιμάζω άλλο κόλπα για αλλαγή CVV και τέτοια γιατί άμα το κάνω ίσως δεν μπορέσουν να μου τα επιστρέψουν κιόλας! Πότε θα τα πάρω πίσω για να ξαναπροσπαθήσω ?? Έστειλα mail και στο PayPal. Φωτίστε με φοβάμαι πως θα κολλήσω εκεί και θα χάσω και τα λεφτά μου και απο πάνω.  :-( :-( :-( :-(

 

HELP, δεν ξέρω τι να κάνω και δεν θέλω να καθυστερώ και πολύ με την αγορά μου. :confused:

 

UPDATE: Ως δια μαγείας τα λεφτά μου επιστράφηκαν ! Τώρα μένει να συνδέσουμε με PayPal.

Eπίσημα η Revolut λέει οτι δεν συνεργάζεται με Paypal, ανεπίσημα αυτό είναι εφικτό και εγω όπως και εκατοντάδες άλλοι την έχουν συνδέσει κανονικά. :-)  Φυσικά υπάρχουν και αρκετοί που δυστυχώς αντιμετωπίζουν το προβλημά σου. :mad:   

Η συμβουλή μου είναι αν βιάζεσαι και δεν έχεις πρόβλημα με την μη κάλυψη της αγοράς απο το paypal προχώρα και ολοκλήρωσέ την αγορά με τη Revolut ως χρεωστική κάρτα.  Εννοείται θεωρείς το online μαγαζί αξιόπιστο και έχεις ξαναψωνίσει απο εκει, διαφορετικά αν πρόκειται για κινεζομάγαζο ξαναπροσπάθησε να την συνδέσεις και αναζήτα την ασφάλεια του paypal.

Η απάντηση που πήρα από το support μόλις τώρα είναι ότι το σύστημα την αναγνωρίζει σαν πιστωτική και όχι σαν χρεωστική. Άρα γι'αυτούς δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

Κρίμα αγαπητέ  :cry:  Είναι ο καλύτερος και πιο γρήγορος τρόπος για φόρτιση της Revolut (απο ξένη χρεωστική κάρτα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπίσημα η Revolut λέει οτι δεν συνεργάζεται με Paypal, ανεπίσημα αυτό είναι εφικτό και εγω όπως και εκατοντάδες άλλοι την έχουν συνδέσει κανονικά. :-)  Φυσικά υπάρχουν και αρκετοί που δυστυχώς αντιμετωπίζουν το προβλημά σου. :mad:   

Η συμβουλή μου είναι αν βιάζεσαι και δεν έχεις πρόβλημα με την μη κάλυψη της αγοράς απο το paypal προχώρα και ολοκλήρωσέ την αγορά με τη Revolut ως χρεωστική κάρτα.  Εννοείται θεωρείς το online μαγαζί αξιόπιστο και έχεις ξαναψωνίσει απο εκει, διαφορετικά αν πρόκειται για κινεζομάγαζο ξαναπροσπάθησε να την συνδέσεις και αναζήτα την ασφάλεια του paypal.

Φίλε μου ουσιαστικά ναι, τελικά αυτό είναι το θέμα μου. Το PayPal δεν την παίρνει με ΤΙΠΟΤΑ ! Έχω κάνει τα πάντα ! Έχω σβήσει cache και δεδομένα πόσες φορές και δεν γίνετε τίποτα ! Δεν την παίρνει με τίποτα. Ο λόγος που έφτιαξα την Revolut και την φόρτισα είναι για να πάρω κάτι από το eBay . Τι άλλο να κάνω ??? Ιδέες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση που πήρα από το support μόλις τώρα είναι ότι το σύστημα την αναγνωρίζει σαν πιστωτική και όχι σαν χρεωστική. Άρα γι'αυτούς δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

Μάλιστα... Στις προηγούμενες εκδόσεις του application revolut, μόλις πήγαινες να εισάγεις τα πρώτα 4 ψηφία του αριθμού της συνδεόμενης κάρτας, έβγαζε με κόκκινα γράμματα "Credit cards are not accepted". Δεν έβγαζε μήνυμα στο τέλος. Προφανώς το άλλαξαν αυτό στην τελευταία έκδοση και βγάζει διαφορετικό μήνυμα στο τέλος.

Πήγαινε λοιπόν εδώ: https://www.binlist.net/ βάλε τα 6 πρώτα νούμερα της N26 κάρτας σου, τράβα ένα screenshot και τρίψτο τους στη μούρη εκεί στο support της Revolut ότι είναι αναμφισβήτητα DEBIT και όχι CREDIT και πες τους να σοβαρευτούν επιτέλους! Το ίδιο ετοιμάζομαι να κάνω κι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ τι θα κάνω τώρα που δεν την παίρνει το PayPal με τίποτα? CVV ή expiration date δεν έχω καταφέρει με τίποτα να αλλάξω με delete cache και δεδομένα! Τι να κάνω ??? Γι'αυτο έκανα Revolut, για αγορά από eBay !

 

Τουλάχιστον μπορώ να στείλω τα λεφτά της Revolut στο PayPal balance μου κάπως? Κάτι πρέπει να γίνει ήμαρτον. Τσάμπα κόπος και τσάμπα και τα λεφτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση που πήρα από το support μόλις τώρα είναι ότι το σύστημα την αναγνωρίζει σαν πιστωτική και όχι σαν χρεωστική. Άρα γι'αυτούς δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

 

 

Μάλιστα... Στις προηγούμενες εκδόσεις του application revolut, μόλις πήγαινες να εισάγεις τα πρώτα 4 ψηφία του αριθμού της συνδεόμενης κάρτας, έβγαζε με κόκκινα γράμματα "Credit cards are not accepted". Δεν έβγαζε μήνυμα στο τέλος. Προφανώς το άλλαξαν αυτό στην τελευταία έκδοση και βγάζει διαφορετικό μήνυμα στο τέλος.

Πήγαινε λοιπόν εδώ: https://www.binlist.net/ βάλε τα 6 πρώτα νούμερα της N26 κάρτας σου, τράβα ένα screenshot και τρίψτο τους στη μούρη εκεί στο support της Revolut ότι είναι αναμφισβήτητα DEBIT και όχι CREDIT και πες τους να σοβαρευτούν επιτέλους! Το ίδιο ετοιμάζομαι να κάνω κι εγώ.

 

 

Εμένα πάντως δουλεύει η revolut με τη N26...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ τι θα κάνω τώρα που δεν την παίρνει το PayPal με τίποτα? CVV ή expiration date δεν έχω καταφέρει με τίποτα να αλλάξω με delete cache και δεδομένα! Τι να κάνω ??? Γι'αυτο έκανα Revolut, για αγορά από eBay !

 

Τουλάχιστον μπορώ να στείλω τα λεφτά της Revolut στο PayPal balance μου κάπως? Κάτι πρέπει να γίνει ήμαρτον. Τσάμπα κόπος και τσάμπα και τα λεφτά?

 

Η Revolut δεν είναι επισήμως συμβατή με το Paypal. Αυτό σημαίνει ότι αν είσαι από τους "άτυχους" που δεν θα συνδεθεί, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, ούτε να ζητήσεις το λόγο από οποιονδήποτε. Έχεις κάνει 3 "απεγνωσμένα" posts με το ίδιο ερώτημα μέσα σε 2 ώρες... Τα λεφτά μπορείς να τα βγάλεις από οποιοδήποτε ΑΤΜ ή να τα ψωνίσεις με χρήση της κάρτας (χωρίς Paypal).

Εμένα πάντως δουλεύει η revolut με τη N26...

 Ξεκινάει από 517337 ο αριθμός της Ν26 σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι

 Περίεργο... Kαι στο binlist που τσεκάρω με αυτά τα νούμερα λοιπόν βγάζει ότι οι κάρτες μας είναι DEBIT. Πριν λίγο έκανα ερώτημα στο support και μου απάντησαν μετά από λίγο ότι δεν βλέπουν "attempt" σήμερα  για την κάρτα που τους είπα και να τους γράψω τι μήνυμα μου βγάζει. Πήγα να ανταπαντήσω και μου βγαίνει πλέον ότι το support είναι offline μέχρι αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...