Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Παιδιά, προσπαθώ να κάνω έμβασμα από Εθνική iBank και μου βγάζει αυτό: Τί σημαίνει και γιατί το λέει;

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ Η ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΗΣ ΣΥΝ/ΓΗΣ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 31.07.2016

 

Tι να σημαίνει δηλαδη?

 

Νομιζω ειναι ξεκάθαρο απο  1/8 παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την προηγούμενη φορά πάντως το έβγαλαν το μήνυμα. Μηπως είχες δεχτεί χρήματα στο λογαριασμό αυτο απο εξωτερικο; paypal?

 

 

Κάτσε αν έχεις εμβάσματα από εξωτερικό όταν θα πας να στείλεις δεν σε πιάνουν τα όρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε αν έχεις εμβάσματα από εξωτερικό όταν θα πας να στείλεις δεν σε πιάνουν τα όρια?

 

Όχι βέβαια. Τα λεφτά που έρχονται από το εξωτερικό, ξαναβγαίνουν στο σύνολό τους οποτεδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε αν έχεις εμβάσματα από εξωτερικό όταν θα πας να στείλεις δεν σε πιάνουν τα όρια?

Οταν λαμβανεις εμβασμα π.χ. 100 Ευρω απο λογαριασμο εξωτερικου μπορεις να στειλεις ΜΟΝΟ στον ιδιο λογαριασμο μεχρι τα χρηματα που ελαβες(Ακομα και οταν τελειωσει το οριο της τραπεζας για τα εμβασματα)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15+ μέρες. Κι αυτό που σου έγραψε ο turbat0s με το τσατ δεν δούλεψε σε εμένα. Εφόσον δεν έβλεπαν την πίστωση δεν την έκαναν. Όταν μετά από καμιά εβδομάδα από την επικοινωνία μου προφανώς φάνηκε, η πίστωση έγινε.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου

θα περιμένω να δω τι θα γίνει.

Απλώς με την πιστωτική κάρτα παλιά πριν την ακυρώσουν τα capital control 

δεν θυμάμαι να αργούσε τόσο η επιστροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λαμβανεις εμβασμα π.χ. 100 Ευρω απο λογαριασμο εξωτερικου μπορεις να στειλεις ΜΟΝΟ στον ιδιο λογαριασμο μεχρι τα χρηματα που ελαβες(Ακομα και οταν τελειωσει το οριο της τραπεζας για τα εμβασματα)

Δεν προκύπτει από κάπου τέτοιος περιορισμός. Οπουδήποτε τα στέλνεις αυτά που έλαβες από το εξωτερικό.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου

θα περιμένω να δω τι θα γίνει.

Απλώς με την πιστωτική κάρτα παλιά πριν την ακυρώσουν τα capital control 

δεν θυμάμαι να αργούσε τόσο η επιστροφή.

 

Η Revolut δεν έχει καμία σχέση με τις άλλες κάρτες. Όλες οι διαδικασίες είναι πολύ πιο αργές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προκύπτει από κάπου τέτοιος περιορισμός. Οπουδήποτε τα στέλνεις αυτά που έλαβες από το εξωτερικό.

 

Άρα γιαυτό δεν είχα θέμα τις προάλλες που έστειλα λεφτά στην κάρτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι να σημαίνει δηλαδη?

 

Νομιζω ειναι ξεκάθαρο απο  1/8 παλι

 Ναι αλλά δεν έχω ξανακάνει ποτέ έμβασμα.... Δεν καταλαβαίνω, δεν έχω περάσει κάποιο όριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ναι αλλά δεν έχω ξανακάνει ποτέ έμβασμα.... Δεν καταλαβαίνω, δεν έχω περάσει κάποιο όριο...

το πέρασαν άλλοι για σένα (της τράπεζας το γενικό όριο) για αυτό δεν μπορείς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας, εφτιαξα και γω για 1η φορα την Revolut  καρτα και προσπαθω να στειλω με εμβασμα απο την Eurobank, η απορια μου ειναι η εξης μολις συμπληρωνω ολα τα απαραιτητα στοιχεια οπως και η φωτο του οδηγου με πηγαινει στην επομενη σελιδα( οπως κ στην φωτο που παραθετω) και μαζι με τα στοιχεια της συναλαγης εχει μονο ενα κουμπι "Ακυρωση", εχει πραγματοποιηθει η μεταφορα?

post-405137-0-10581600-1469794549_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας, εφτιαξα και γω για 1η φορα την Revolut  καρτα και προσπαθω να στειλω με εμβασμα απο την Eurobank, η απορια μου ειναι η εξης μολις συμπληρωνω ολα τα απαραιτητα στοιχεια οπως και η φωτο του οδηγου με πηγαινει στην επομενη σελιδα( οπως κ στην φωτο που παραθετω) και μαζι με τα στοιχεια της συναλαγης εχει μονο ενα κουμπι "Ακυρωση", εχει πραγματοποιηθει η μεταφορα?

attachicon.gifbank.jpg

Εχεις προβλημα με το πιστοποιητικο σου. Επκοινωνησε με την τραπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις προβλημα με το πιστοποιητικο σου. Επκοινωνησε με την τραπεζα.

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση, αλλα βρηκα ποιο ηταν το προβλημα! πως δεν το σκεφτηκα νωριτερα, οντως ειχε θεμα με το πιστοποιητικο ο Firefox, μπηκα με ΙΕ και ολα οκ!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση, αλλα βρηκα ποιο ηταν το προβλημα! πως δεν το σκεφτηκα νωριτερα, οντως ειχε θεμα με το πιστοποιητικο ο Firefox, μπηκα με ΙΕ και ολα οκ!!!!

 

Άλλαξε (από το e-banking γίνεται) το 2ο στάδιο επιβεβαίωσης ώστε να γίνεται με αποστολή του κωδικού με SMS για να μην ξανασχοληθείς με πιστοποιητικά. Κατάλοιπα της παλιάς εποχής είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

έχω συνδέσει την κάρτα Revolut στην PayPal. Θέλω να ρωτήσω αν γίνεται και πως να μεταφέρω ένα ποσό που έχω στο balnce της PayPal στην κάρτα-λογαριασμό της Revolut.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...