Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα μια ερωτηση παρακαλω, συνδεσα την revolut στο paypal οπου εχω ενα μικρο υπολοιπο στο balance. αν θελησω να κανω αγορα μου ζηταει να παρει πρωτα το balance και μετα το υπολοιπο αν το βαλω απο την revolut θα εχω κανενα θεμα? παιρνανε ολες οι αγορες με revolut? διοτι με τις πιστωτικες και τις χρεωστικες εχω θεμα. ευχαριστω

Περναει.Εχεις θεμα με της χρεωστικες-πιστωτικες γιατι εχουμε τα γνωστα CC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια χαρά.Σχετικά με το θεμα της ασφάλειας που συζητήθηκε νωρίτερα.Ξυπνάω το πρωι και βλέπω μήνυμα στο κινητό Ιnsufficient balance please top up.Ξυνω με απορία το κεφάλι μου αφου δεν έκανα καμια συναλλαγή και ανοίγω την εφαρμογή.Βλέπω έντρομος δύο αποτυχημένες αποπειρες να μου σηκώσουν λεφτά απο Σικάγο μερια.Μια για 409 και μια για 207 λιρες την ιδια σχεδον ώρα το βραδυ.Το υπόλοιπό μου είναι 79 ευρώ και για αυτό μάλλον τη γλύτωσα.Αν ήταν τίποτα 300-400 ευρώ τώρα θα τα έκλαιγα.Η μόνη φορά που χρησιμοποίησα την φυσικη κάρτα σε ΑΤΜ ήταν την Τετάρτη στη Ρώμη σε πολύ κεντρικό σημείο.Μάλλον τίποτα τσάκαλοι απο εκεί μου την έκαναν.Φυσικά μπλοκάρισμα και επικοινωνια με support όπου και με συμβουλέυουν να εκδώσω καινουρια κάρτα, όπως και έκανα.Θέλουν βέβαια 8 ευρώ για να σου στείλουν την πλαστική , αλλά  μετα απο αυτό το χουνέρι να μου λείπει.Η αμφιβολία πάντως παραμένει για το αν όντως αντέγραψαν την κάρτα στην Ιταλία η αν χάκαραν τη Revolut και υπέκλεψαν στοιχεία και κωδικούς.Μόνο μικροποσά  πια για μένα τώρα , μπλοκάρισμα και ξεμπλοκάρισμα όταν παω να αγοράσω κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το app της revolt σε bluestacks; Στο σημείο που βάζεις διευθύνσεις κτλ μου γραφει μονο λατινικούς χαρακτήρες ενώ χρησιμοποιώ αγγλικά. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω έντρομος δύο αποτυχημένες αποπειρες να μου σηκώσουν λεφτά απο Σικάγο μερια.Μια για 409 και μια για 207 λιρες την ιδια σχεδον ώρα το βραδυ.Το υπόλοιπό μου είναι 79 ευρώ και για αυτό μάλλον τη γλίτωσα

Πώς φαίνεται στην εφαρμογή η απόπειρα να σηκώσουν λεφτά? Για βάλε ένα screenshot.

 

.Μόνο μικροποσά πια για μένα τώρα , μπλοκάρισμα και ξεμπλοκάρισμα όταν παω να αγοράσω κατι.

Αυτό το χαρακτηριστικό δεν το έχουν όλες οι κάρτες, οπότε ευτυχώς στη revolut το εκμεταλλευόμαστε στο μέγιστο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το app της revolt σε bluestacks; Στο σημείο που βάζεις διευθύνσεις κτλ μου γραφει μονο λατινικούς χαρακτήρες ενώ χρησιμοποιώ αγγλικά. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Ε μια χαρα... τα αγγλικά λατινικοι χαρακτηρες ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μια χαρα... τα αγγλικά λατινικοι χαρακτηρες ειναι.

Μάλλον δεν κατάλαβες. Βάζω τα στοιχεία μου με λατινικούς χαρακτήρες και δεν το δέχεται βγάζοντας το κουφό μήνυμα "Επιτρέπονται μόνο λατινικοί χαρακτήρες"
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά, το ξέρω ότι αυτό που θα πω είναι OFF TOPIC, αλλά, μήπως υπάρχει κάποιος που να μπορεί να μου στείλει 39,74€ στον τραπεζικό λογαριασμό μου στην Alpha Bank, και να του τα στείλω στο PayPal ? ( επειδή η τράπεζα θα με χρεώσει 4 ευρώ για να λάβει τα χρήματα στον τραπεζικό λογαριασμό μου ) ( προτιμότερο αυτός που θα μου στείλει τα χρήματα να έχει e-banking στην Alpha Bank, για να μην υπάρξουν χρεώσεις ). Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@NikosKallithea Τι εννοείς να βάλω στην τσέπη μου τα 39,74 ?. Αυτά τα χρήματα τα έχω στο PayPal, και θέλω να τα κάνω withdraw από το PayPal στον τραπεζικό λογαριασμό μου, αλλά η τράπεζα θα κρατήσει προμήθεια 4 ευρώ, γι'αυτό και ρώτησα αν υπάρχει κάποιος να μου τα στείλει από e-banking στον τραπεζικό λογαριασμό μου στην Alpha Bank, και να του τα επιστρέψω στο PayPal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Έκανα έμβασμα στη Revolut χθες, αλλά ο λογαριασμός μου δεν έχει χρεωθεί καθόλου. Πρέπει να περιμένω να εγκριθεί το έμβασμα από τη Revolut, και μετά θα χρεωθεί ο λογαριασμός μου, ή κάτι έκανα λάθος στη διαδικασία αποστολής εμβάσματος; Σας ευχαριστώ πολύ.

 

(edit: έχω λογαριασμό εθνικής, το έμβασμα πραγματοποιήθηκε μέσω της εφαρμογής iBank, αν αυτό βοηθάει)

Επεξ/σία από HomeBrew
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το αξιοπερίεργο. Ότι δεν υπάρχει καμία χρέωση, καμία κίνηση στο λογαριασμό μου που να υποδεικνύει την αποστολή εμβάσματος. Μήπως λόγω ελλιπούς συμπλήρωσης στοιχείων από μέρους μου δεν έγινε ποτέ το έμβασμα και απλά το app το απέρριψε αυτόματα χωρίς να ενημερώσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...