Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποτε ανεβαίνουν τα ορια των τραπεζών για εμβάσματα στο εξωτερικό ανα μήνα και δεν θα έχουμε το πρόβλημα της Πειραιώς.

Στο pdf πάντως δεν αναφέρει τίποτα ούτε για τα όρια, ούτε για αγορές από το εξωτερικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο pdf πάντως δεν αναφέρει τίποτα ούτε για τα όρια, ούτε για αγορές από το εξωτερικό.

 

Ακριβώς. Όπως προβλέπαμε κάποιοι, τίποτα δεν αλλάζει -προς το παρόν τουλάχιστον ίσως σε 2ο χρόνο αλλάξει κάτι ελάχιστα και εκεί- στις συναλλαγές με το εξωτερικό. Και αυτό ήταν αναμενόμενο. Τα Ευρώ εντός της Ελλάδας πρέπει να καταλάβετε ότι είναι πλέον υποτιμημένα σε σχέση με τα υπόλοιπα εκτός αυτής και δεν είναι δυνατόν με αυτά να συναλλασόμαστε ελεύθερα με το εξωτερικό. Οι όποιες αλλαγές ισχύουν από χθες, όπως φαίνεται κι όπως το καταλαβαίνω εγώ με αυτά που διάβασα, σκοπό έχουν απλά να πάρουν όσες ζημιές γίνεται όσο ομαλά γίνεται οι τράπεζες (οι σχετικές με την πρόωρη εξόφληση δανείων με αυτά τα υποτιμημένα Ευρώ διατάξεις). Τίποτα περισσότερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σιγουρο οτι μας νομίζουν για ηλίθιους και μας λενε, εντάξει αντί να πηγαίνετε τέσσερις φορές τον μήνα για ανάληψη, πηγαίνετε δύο και χάρη σας κάνουμε, ωραία χαλάρωση έβγαλαν και φεκ τα ρμλια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ουσιαστική αλλαγή αφορά στο 'νέο χρήμα'. Αυτο που θα κατατεθεί  από σήμερα σε μετρητά θα μπορεί να αναληφθεί στο σύνολο του.

 

Υποθέτω οτι το επόμενο διάστημα θα υπάρξουν αλλαγές και στα υπόλοιπα που ενδιαφέρουν το θέμα, δηλαδή αυξηση μηνιαίου ορίου για εμβάσματα στο εξωτερικό και κάποια χαλάρωση των αγορών με Ελληνικές κάρτες από εξωτερικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ουσιαστική αλλαγή αφορά στο 'νέο χρήμα'. Αυτο που θα κατατεθεί από σήμερα σε μετρητά θα μπορεί να αναληφθεί στο σύνολο του...

Μπορεί και να είναι παγίδα...

Ποιός εγγυάται (και με ποιά εχέγγυα) πως ό,τι ισχύει τώρα δε θα αλλάξει αιφνίδια σε ένα βράδυ? (Παρασκευής κατά προτίμηση)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να μην αλλάξει τίποτα! Να μπαίνουν 2-3 κάθε μέρα εδω μέσα να αναρωτιούνται "γιατί δεν δουλεύει η κάρτα μου στο paypal", "γιατι δεν μπορω να στείλω έμβασμα" και άλλα τέτοια ωραία! Revolut μεχρι να σβήσει ο ήλιος ρε!  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα cc να φύγουν οριστικά, εγώ ρεβολουτ θα χρησιμοποιώ, μήπως ξεχάστε προ cc τις απερίγραπτες χρεώσεις των ελληνικών τραπεζών και καρτών

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2  ερωτήσεις:

1) Από πέρυσι που άρχισαν τα cc κάνω τις αγορές μου μέσω paypal που έχω συνδέσει το λογαριασμό και την κάρτα, είναι πιο οικονομικό να γυρίσω σε revolut;

2) Αν δεν έχω smartphone δε μπορώ να κάνω λογαριασμό στο Revolut;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το φεκ κ ανοιγμα στα pp ebay kinezosite...

Εχετε σκεφτει ποσα χανουν απο τις προμηθειες ισοτιμιας και μεταξυ paypal;

Οι ανθρωποι ειναι ανηδεοι...

Ετσι κ αλλιως εχουν βαλει οριο χ μυρια στις τραπεζες κ οριο 1000ε ανα καταθετη για εμβασματα εξωτερικου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτήσεις:

1) Από πέρυσι που άρχισαν τα cc κάνω τις αγορές μου μέσω paypal που έχω συνδέσει το λογαριασμό και την κάρτα, είναι πιο οικονομικό να γυρίσω σε revolut;

2) Αν δεν έχω smartphone δε μπορώ να κάνω λογαριασμό στο Revolut;

1) Ναι είναι πιο οικονομική, διότι δεν έχει τις προμήθειες του PayPal.

2) Ούτε laptop με android/ios δεν έχεις? Αν όχι, τότε μπορείς και πάλι να εγκαταστήσεις το bluestacks στο pc σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μια αγορά προ ημερών απο ali(πέρασε κανονικά) και σημερα προσπάθησα να αγοράσω καποια αλλα πράγματα αλλά μο απορίπτει τη συναλλαγή, δοκίμασα σε ebay-ali-paypal αλλά τίποτε ...

Ενδιάμεσα έκανα παραγγελία τη φυσική κάρτα(revolut), και ρωτώ μήπως παίζει ρόλο αυτό μιας και είχα διαβάσει οτι μπορεί να αλλάζουν τα στοιχεία της κάρτας-ισχύει κάτι τέτοιο?

(στο support άλλαξα 3 συνομιλητές και όλοι μου έλεγαν να κάνω log out-log in...βεβαια τίποτε......)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το φεκ κ ανοιγμα στα pp ebay kinezosite...

Εχετε σκεφτει ποσα χανουν απο τις προμηθειες ισοτιμιας και μεταξυ paypal;

Οι ανθρωποι ειναι ανηδεοι...

Σε ποιούς αναφέρεσαι ότι χάνουν, δε βγάζω νόημα...

Εδώ είναι το νήμα της revolut.

Ωστόσο, σε όποιους και να αναφέρεσαι, ενδεχομένως δεν είναι καθόλου ανίδεοι, αντιθέτως δρουν ιδιαίτερα αποτελεσματικά εφαρμόζοντας μια πολιτική που οδηγεί σε διαφορετικό αποτέλεσμα απο αυτό που εσύ θεωρείς επιθυμητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα μια ερωτηση παρακαλω, συνδεσα την revolut στο paypal οπου εχω ενα μικρο υπολοιπο στο balance. αν θελησω να κανω αγορα μου ζηταει να παρει πρωτα το balance και μετα το υπολοιπο αν το βαλω απο την revolut θα εχω κανενα θεμα? παιρνανε ολες οι αγορες με revolut? διοτι με τις πιστωτικες και τις χρεωστικες εχω θεμα. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...