Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, επειδή έχω κάμποση ώρα που διαβάζω τα posts των τελευταίων ημερών και δεν βρήκα κάπου να έχει αναφερθεί (μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια) έχω μια ερώτηση.. Θέλω να κάνω topup την revolut μου, αλλά έχω κάποιους ενδοιασμούς λόγω του σκηνικού του Brexit.. Ξέρει κανείς αν επηρεάζει κάπου τις συναλλαγές μας με την revolut?

αν επηρέαζε αυτή τη στιγμή δε θα το καταλάβαινες ; (από τα 10αδες μηνύματα που θα είχε το θέμα), η εννοείς γενικά , μετά από 1-2 χρόνια που προφανώς κανείς δεν ξέρει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σας

Έστειλα δοκιμαστικά στις 17/6 απο την alpha (10Ε) στη revolut για να δω τι "παίζει" και κατά την ολοκλήρωση της συναλλαγής έβγαλε το μήνυμα  για υπέρβαση του ορίου της τράπεζας και μπλα μπλα..

Ξαναέκανα μια προσπάθεια στις αρχές του Ιουλίου και σε 5 εργάσιμες τα χρήματα (50Ε αυτή τη φορά) μπήκαν κανονικά στο λογαριασμό.

Πως έκανα σήμερα έναν έλεγχο στις κινήσεις του λογαριασμού μου στην alpha ανακάλυψα πως υπάρχει μια χρέωση 11Ε προς την revolut στις 17/6.

Πήγα φυσικά σήμερα στην τράπεζα να μάθω λεπτομέρειες και μου είπαν πως η συναλλαγή έχει γίνει κανονικά!!

Επικοινώνησα και τηλεφωνικά με το αρμόδιο τμήμα και μέσω του e-banking όντως φαίνεται πως η συναλλαγή έχει γίνει κανονικά. 

Προφανώς τώρα πρέπει να επικοινωνήσω με την revolut αλλά το πρόβλημα είναι πως δεν μπορώ να στείλω μήνυμα στην υποστήριξη...

Γράφω το μήνυμα αλλά το "κουμπάκι¨sent δεν ανταποκρίνεται....

Υπάρχει κανα θέμα με την υποστήριξη ή απλά υπομονή?

 

Υ.Γ.1 Στην τηλεφωνική υποστήριξη μου είπαν πως το μήνυμα έλεγε ότι η συναλλαγή δεν θα γίνει ΑΛΛΆ θα δουν τα διαθέσιμα υπόλοιπα και αν επαρκούν ΘΑ γίνει σιγά μην θυμάμαι τι έγραφε 40 μέρες πριν και κακώς δεν έβγαλα φωτό.

 

Υ.Γ.2 Η υποστήριξη της revolut μιλάει ελληνικά ή μόνο english?

 

Ευχαριστώ για την υπομονή σας  :-)

Απλά προς ενημέρωση

Μίλησα στο chat με την joanna της έστειλα φωτό με την απόδειξη της συναλλαγής και αυτόματα  προστέθηκαν τα χρήματα στο λογαριασμό μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά προς ενημέρωση

Μίλησα στο chat με την joanna της έστειλα φωτό με την απόδειξη της συναλλαγής και αυτόματα προστέθηκαν τα χρήματα στο λογαριασμό μου

Επομενως ηταν πρόβλημα της revolut και οχι της Alpha
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν επηρέαζε αυτή τη στιγμή δε θα το καταλάβαινες ; (από τα 10αδες μηνύματα που θα είχε το θέμα), η εννοείς γενικά , μετά από 1-2 χρόνια που προφανώς κανείς δεν ξέρει :)

Εντάξει είμαι καινούρια σε όλο αυτό και ήθελα να είμαι σίγουρη.. Ευχαριστώ για την απάντηση.. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας

Έστειλα δοκιμαστικά στις 17/6 απο την alpha (10Ε) στη revolut για να δω τι "παίζει" και κατά την ολοκλήρωση της συναλλαγής έβγαλε το μήνυμα  για υπέρβαση του ορίου της τράπεζας και μπλα μπλα..

Ξαναέκανα μια προσπάθεια στις αρχές του Ιουλίου και σε 5 εργάσιμες τα χρήματα (50Ε αυτή τη φορά) μπήκαν κανονικά στο λογαριασμό.

Πως έκανα σήμερα έναν έλεγχο στις κινήσεις του λογαριασμού μου στην alpha ανακάλυψα πως υπάρχει μια χρέωση 11Ε προς την revolut στις 17/6.

Πήγα φυσικά σήμερα στην τράπεζα να μάθω λεπτομέρειες και μου είπαν πως η συναλλαγή έχει γίνει κανονικά!!

Επικοινώνησα και τηλεφωνικά με το αρμόδιο τμήμα και μέσω του e-banking όντως φαίνεται πως η συναλλαγή έχει γίνει κανονικά. 

Προφανώς τώρα πρέπει να επικοινωνήσω με την revolut αλλά το πρόβλημα είναι πως δεν μπορώ να στείλω μήνυμα στην υποστήριξη...

Γράφω το μήνυμα αλλά το "κουμπάκι¨sent δεν ανταποκρίνεται....

Υπάρχει κανα θέμα με την υποστήριξη ή απλά υπομονή?

 

Υ.Γ.1 Στην τηλεφωνική υποστήριξη μου είπαν πως το μήνυμα έλεγε ότι η συναλλαγή δεν θα γίνει ΑΛΛΆ θα δουν τα διαθέσιμα υπόλοιπα και αν επαρκούν ΘΑ γίνει σιγά μην θυμάμαι τι έγραφε 40 μέρες πριν και κακώς δεν έβγαλα φωτό.

 

Υ.Γ.2 Η υποστήριξη της revolut μιλάει ελληνικά ή μόνο english?

 

Ευχαριστώ για την υπομονή σας  :-)

Δεν εβαλες shared δηλαδη απο κοινου μαλλον οταν εστειλες το εμβασμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω e-banking σε όλες τις τράπεζες , αλλά ρε παιδιά όταν στέλνεις έμβασμα , δε σου γράφει ότι τόσα είναι τα έξοδα ; κρυφό το έχουν στις υπόλοιπες (αυτές που δεν έχω :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε τον ήπια. Όμορφα. Thanx :)

 

στο amazon όμως περνάνε πλέον οι περισσότερες ελληνικές κάρτες, δοκίμασε κατευθείαν με κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να βάλω χρήματα στην revolut από πειραιώς μέσω εμβάσματος 
είδα ότι το όριο έχει λήξει από τις 18/7
παίζει να μπορώ να κάνω το έμβασμα λόγω κάποιων αλλαγών που έγιναν στα capital αυτές τις μέρες?
από minideal θέλω να αγοράσω 


Επίσης αν δοκιμάσω να κάνω έμβασμα τώρα και δεν γίνει λόγω του ορίου της τράπεζας θα ακυρωθεί το έμβασμα ή θα ολοκληρωθεί όταν ξανά μηδενιστεί το όριο τον επόμενο μήνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να βάλω χρήματα στην revolut από πειραιώς μέσω εμβάσματος 

είδα ότι το όριο έχει λήξει από τις 18/7

παίζει να μπορώ να κάνω το έμβασμα λόγω κάποιων αλλαγών που έγιναν στα capital αυτές τις μέρες?

από minideal θέλω να αγοράσω 

 

Καμία αλλαγή δεν έχει γίνει στα capital τις τελευταίες μέρες. Αν τελείωσε το όριο έμβασμα δεν κάνεις. Δοκίμασε Ελληνική κάρτα στο minideal μήπως περνάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία αλλαγή δεν έχει γίνει στα capital τις τελευταίες μέρες. Αν τελείωσε το όριο έμβασμα δεν κάνεις. Δοκίμασε Ελληνική κάρτα στο minideal μήπως περνάει.

Aν δοκιμάσω να κάνω έμβασμα τώρα και δεν γίνει λόγω του ορίου της τράπεζας θα ακυρωθεί το έμβασμα ή θα ολοκληρωθεί όταν ξανά μηδενιστεί το όριο τον επόμενο μήνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Aν δοκιμάσω να κάνω έμβασμα τώρα και δεν γίνει λόγω του ορίου της τράπεζας θα ακυρωθεί το έμβασμα ή θα ολοκληρωθεί όταν ξανά μηδενιστεί το όριο τον επόμενο μήνα?

 

 

θα ακυρωθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω, μου έκαναν εμβασμα αλλά απορρίφθηκε από την revolut Γιατί δεν έγινε από το όνομα μου αλλά μου το έκανε κάποιος φίλος. Πόσες μέρες κάνουν τα χρήματα να επιστραφούν και να εμφανιστούν στον λογαριασμό του σε ελληνική τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία αλλαγή δεν έχει γίνει στα capital τις τελευταίες μέρες. Αν τελείωσε το όριο έμβασμα δεν κάνεις. Δοκίμασε Ελληνική κάρτα στο minideal μήπως περνάει.

 

Απλά να αναφέρω ότι σήμερα δημοσιέυτηκε το ΦΕΚ για την χαλάρωση των capital control.

Είναι το ΦΕΚ 2282 τεύχος Β που επισυνάπτω

FEKcapitalcontrol.pdf

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά να αναφέρω ότι σήμερα δημοσιέυτηκε το ΦΕΚ για την χαλάρωση των capital control.

Είναι το ΦΕΚ 2282 τεύχος Β που επισυνάπτω

Οποτε ανεβαίνουν τα ορια των τραπεζών για εμβάσματα στο εξωτερικό ανα μήνα και δεν θα έχουμε το πρόβλημα της Πειραιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες κανα γνωστό που να έχει λεφτα στην Revolut και δωστου την διαφορά η στειλτου τα στο paypal του 

Ναι αυτό έκανα :) 

Τώρα είδα το ποστ σου. Σ ευχαριστώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...