Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πας στο paypal και πατάς profile->add/edit card.Φρόντισε να έχεις ήδη λεφτά μέσα στο revolut γιατί το paypal θα σου τραβήκξει 1-2 ευρώ για προσθήκη και επιβεβαίωση της κάρτας και θα σου τα επιστρέψει πίσω μετά από μέρες.

ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έκανα δοκιμαστικά μια ανάληψη από ΑΤΜ της Πειραιώς. Διάλεξα ανάληψη από τρεχούνενο λογαριασμό. Με ρώτησε αν θέλω να κάνει την μετατροπή σε £ (μάλλον τον λογαριασμό τον βλέπει σαν £ - αν και έχω μόνο €) και επέλεξα όχι. Αφαιρέθηκαν μόνο τα 20€ χωρίς κάποια έξτρα χρέωση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα δοκιμαστικά μια ανάληψη από ΑΤΜ της Πειραιώς. Διάλεξα ανάληψη από τρεχούνενο λογαριασμό. Με ρώτησε αν θέλω να κάνει την μετατροπή σε £ (μάλλον τον λογαριασμό τον βλέπει σαν £ - αν και έχω μόνο €) και επέλεξα όχι. Αφαιρέθηκαν μόνο τα 20€ χωρίς κάποια έξτρα χρέωση.

 

δε σου κράτησε την προμήθεια ΔΙΑΣ, πως τη λένε... ~1,5€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον συνδεσα την revolut με το pp και μετα το verification το pp μου επεστρεψε το 1.43 ευρω αλλα υπαρχει και αλλο ενα ποσο 0.95 ευρω το οποιο ειναι ακομα σε κατασταση pending. μπορει να μου εξηγησει καποιος τι ειναι αυτο το ποσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου απάντησαν τελικά από Aliexpress για το πρόβλημα απόρριψης της πληρωμής. Τι κάνουμε τώρα??? Έχει συμβεί σε άλλον?

 

Hi Antonios,

Thanks for your email.

After reviewing the documents you provided, we were unfortunately unable to validate your card details. As a result, AliExpress is unable to process any orders made using this card/ Alipay account.
 

We advise you to choose another payment method.

Thank you for your understanding and cooperation. We apologize for any inconvenience caused.

If you have any further questions, please visit our Help Center

Respectfully,

AliExpress Risk Control Team

 

----------------Original Mail----------------

From:
To: [email protected]
Time: 2015-11-27 04:06:08
Subject: Re:Verification for Your Order on AliExpress

 

Order ID: ****************

Trying to pay with Alipay card (Revolut Mastercard) *9270 I get an error:

For security reasons this process can not be continued.

ISC_RS_5100102051

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα μια χαρά σε εμένα..Μπήκαν τα χρήματα πολύ γρήγορα σε 2 μέρες μόλις. .Έκανα την παραγγελία που ήθελα από το aliexpess αμέσως και όλα έγιναν κανονικά.Κανένα θέμα.Περιμένω επιβεβαίωση από τον πωλητή.Ένα μεγάλο μπράβο στην Mary. Όσο αναφορά το paypal έκανα το confirm μου κράτησε στην αρχή 0.95 και μετά 1.43.Όλα πήγαν μια χαρά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι καταευχαριστημενη με την revolut τα λεφτα μπηκαν σε 4 μερες και συνδεθηκε χωρις προβλημα με το Paypal.Εκανα ηδη μερικες αγορες απο ebay και ολα πηγαν μια χαρα.Σε ευχαριστω πολυ πολυ mary γιατι αν δεν ειχα δει το κειμενο σου θα περιμενα ακομα τα cc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω το αντίθετο συμβαίνει.

αυτοί ίσως ψάχτηκαν γι αυτό ρωτάνε

 

 

Αν εχεις ψαξει και ξερεις τι ειναι δεν μπαινεις στο φορουμ να ρωτησεις αν ειναι τραπεζα η οχι .

Πας εδω https://revolut.com/faq  και μετα εδω https://www.paysafe.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ερώτηση.Θέλω να κάνω μια αγορά  σε δολλάρια.Στην κάρτα έχω ευρώ .Θα κανει μετατροπή η revolut  ή θα απορρίψει την αγορά? Εάν κάνει μετατροπή ποιο το νοημα να υπάρχουν 3 νομίσματα΄μέσα? (revolut )

Επεξ/σία από [email protected]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν τους στείλω ταυτότητα χωρίς λατινικούς χαρακτήρες θα κάνουν verify τον λογαριασμό ή όχι; 


Τώρα είδα πως verify χρειάζεται αν σκοπεύεις να χαλάς πάνω από 1500 ευρώ τον χρόνο. Ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έκανα χθες μία αγορά € (και στην Revolute είχα €), μέσω paypal, και το paypal μου μετέτρεψε τα € σε λίρες και μετα τις λίρες σε  €. Γιατί; Χρεώθηκα + 1.5€ απο τις δύο μετατροπές.

 

Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έκανα χθες μία αγορά € (και στην Revolute είχα €), μέσω paypal, και το paypal μου μετέτρεψε τα € σε λίρες και μετα τις λίρες σε  €. Γιατί; Χρεώθηκα + 1.5€ απο τις δύο μετατροπές.

 

Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;

Πρέπει να του λες την μετατροπή να την κάνει η κάρτα και όχι το ππ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...