Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χτες παρέλαβα και την κάρτα αλλά δεν γράφει το ονοματεπώνυμο μου,γραφει null null.

υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτό η να το αφήσω έτσι;υποψη ότι δεν έκανα verify το λογαριασμό,δεν έχω σκοπό να ξοδέψω πάνω από 1500 λίρες

 

Δημήτρη και γώ ειχα αυτό το πρόβλημα και ορίστε η απάντηση τους:

2015_11_27_10_04_03.jpg

 

Οπότε βάζεις λεφτά. Παραγγέλνεις νέα κάρτα, και στην συνέχεια στο support τους λές να σου κανουν refund τα 7 ευρώ. Επικοινώνησε ομως μαζί τους, γνωστοποιόντας τους το πρόβλημα για να υπάρχει ενα log.

 

 

Εγώ σήμερα που έστειλα λεφτά... την πατησα σαν noobas αν και ειχα τον οδηγο μπροστά μου, και έσφαξα το πεδίο SEPA... αλλα αναφέρεται ο κωδικός στο Πληροφοριες Δικαιουχου, οποτε δεν ανανμένω να αντιμετωπισω πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει καταφέρει κανείς να πληρώσει με revolut στο Aliexpress την τελευταία εβδομάδα;;;

Και σήμερα μου βγάζει error:

For security reasons this process can not be continued.

 

ISC_RS_5100102051
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν όμως μπλοκάρω την κάρτα και ζητήσω άλλη θα αλλάξει και ο αριθμός της κάρτας, το ccv και η ημερομηνία λήξης η θα μείνουν τα ίδια;

έχουμε και black Friday σήμερα μην έχω πρόβλημα με τις πληρωμές αν μπλοκάρω την κάρτα.

ξέρει κανείς σίγουρα αν μπορώ να κάνω αγορές αν μπλοκάρω την κάρτα και ζητήσω καινούρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι το νοημα του μπλοκαρισματος... να μην μπορει να γινει χρήση.

 

Την μπλοκάρεις και επι τοπου θα εκδωσεις αλλη κάρτα. Τα στοιχεια της νεας κάρτας θα σου ειναι γνωστά αμεσα μέσα απο την εφαρμογή. Ηλεκτρονικά θα μπορείς να την κανεις χρήση αμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για την βοήθεια.

οπότε καλύτερα να περιμένω να το κάνω αύριο μην έχουμε τέτοια σήμερα που έχει τρελές προσφορές σε διάφορα μαγαζιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εμένα γίνεται απο 19 Νοέμβρη και να μην έχει έρθει ακόμα η κάρτα;

Η εφαρμογή δεν μου λέει ημερομηνία πλέον.

Αν την έχουν πάει σε άλλο σπίτι, μπορεί να την χρησιμοποιήσει και να μου φάει τα λεφτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εμένα γίνεται απο 19 Νοέμβρη και να μην έχει έρθει ακόμα η κάρτα;

Η εφαρμογή δεν μου λέει ημερομηνία πλέον.

Αν την έχουν πάει σε άλλο σπίτι, μπορεί να την χρησιμοποιήσει και να μου φάει τα λεφτά;

 

εδώ και μια εβδομάδα έχουμε μπει σε περίοδο γιορτών, με ταχυδρομεία, αποστολές και τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης έκανα μία αγορά απο amazon και μου στέλνει η εφαρμογή μήνυμα πτιν μερικά λεπτά και ενω δείχνει οτι τα λεφτά τα έχει τραβήξει, οτι η συναλλαγή είναι pending (εν αναμονή), γιατί; Πρέπει να κάνω κάτι εγω ή απλα περιμένω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μενα pending την βγαζει οταν αγοραζω κατι απο aliexpress. Δε ξερω γιατι, απλα περιμενε και αυριο λογικα θα εχει ολοκληρωθει η συναλλαγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι διάβασα στο internet, αυτό εξαφανίζεται όταν η συναλλαγή έχει ολοκληρωθεί (λογικό). Όμως μπορεί να μην ολοκληρωθεί ποτέ και σου γυρίσουν τα λεφτά μετα απο μία βδομάδα (έχει συμβεί αρκετές φορές απο οτι διάβασα και χωρίς κάποιον προφανή λόγο). Μαλακία θα είναι να μου συμβεί κάτι τέτοιο, γιατι τα λεφτά δεσμεύονται για μία βδομάδα

 

Και στο paypal μου έχει κάνει το ίδιο.

 

Τέσπα, thnx Mary

 

Στο φόρουμ που διάβαζα απάντησε ένας της Revolut σχετικά με τα pendings. Καλα τι αγγλικά είναι αυτά;

<<Hi rnlg,


If you notice on your bank you will usually have the amount of money in your account and then amount available. In most cases the difference in this is the pending transactions that have not been shown in your statement. Revolut actually shows you this, giving you information on the transaction. The transactions are still pending merchant's confirmation or reversal. If the merchant doesn't revert the transactions explicitly, they will be reverted automatically in 10 days. However if you are worried about a pending transaction we can always look into this if you email[email protected]>>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δημήτρη και γώ ειχα αυτό το πρόβλημα και ορίστε η απάντηση τους:

2015_11_27_10_04_03.jpg

 

Οπότε βάζεις λεφτά. Παραγγέλνεις νέα κάρτα, και στην συνέχεια στο support τους λές να σου κανουν refund τα 7 ευρώ. Επικοινώνησε ομως μαζί τους, γνωστοποιόντας τους το πρόβλημα για να υπάρχει ενα log.

 

 

Εγώ σήμερα που έστειλα λεφτά... την πατησα σαν noobas αν και ειχα τον οδηγο μπροστά μου, και έσφαξα το πεδίο SEPA... αλλα αναφέρεται ο κωδικός στο Πληροφοριες Δικαιουχου, οποτε δεν ανανμένω να αντιμετωπισω πρόβλημα.

Αλήθεια κατάφερες να στείλεις  εμβάσμα? Με ποια τράπεζα? Γιατί alphabank δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μάλλον το pending δεν παίζει κανέναν ρόλο γιατι το amazon μου λέει οτι επεξεργάστηκε την αγορά και μάλιστα οτι θα γίνει η αποστολή σήμερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσπάθησα να κανω έμβασμα σήμερα απο πειραιως και δεν μου το κάνει :( 

 

Επίσης γιατι να την βάλω στο paypall απευθείας δεν δουλευει σαν master card? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσπάθησα να κανω έμβασμα σήμερα απο πειραιως και δεν μου το κάνει :(

 

Επίσης γιατι να την βάλω στο paypall απευθείας δεν δουλευει σαν master card? 

σε 3 μέρες θα μπορείς να στείλεις έμβασμα κανονικά απλά το διαθέσιμο υπόλοιπο 500€ δεν είναι διαθέσιμο αν και στο winbank δεν υπάρχει πλέον η ενημέρωση μήπως κατάφερε κανένας να στείλει έμβασμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...