Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

όχι δεν είναι απαραίτητομαλιστα ε

μαλιστα εγω το εκανα και ο θεος βοηθος :devil: παντος παραξενο ενω την πρωτη φορα που εβαλα λεφτα στην καρτα μεσω εμβασματος το εβγαζε το sepa τωρα δεν το εβγαλε.τεσπα θα δειξει η αυτοψια αχαχαα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα εγω το εκανα και ο θεος βοηθος :devil: παντος παραξενο ενω την πρωτη φορα που εβαλα λεφτα στην καρτα μεσω εμβασματος το εβγαζε το sepa τωρα δεν το εβγαλε.τεσπα θα δειξει η αυτοψια αχαχαα

 

ναι και εγώ στην δεύτερη φορά δεν το έβαλα το sepa. Επειδή αποθήκευσα την συναλλαγή για να την έχω έτοιμη, το πεδίο με την αιτιολογία προς τον αποδέκτη δεν αποθηκεύετε, οπότε μόνο εκεί το έβαλα, που είναι απαραίτητο να μπει εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αλλάζει όλος ο 16 αριθμός, μόνο το ccv

άρα είναι πρόβλημα του ali.

Έκανα Block και μετά Unblock την κάρτα από το app του Revolut, μου δόθηκε νέος 16ψήφιος αριθμός κάρτας και νέο CCV.

Σύνδεσα τη νέα κάρτα με το Alipay, μου τραβάει το 0,01€, πάω να κάνω την πληρωμή στο aliexpress και μου βγάζει πάλι το σφάλμα:

For security reasons this process can not be continued.

ISC_RS_5100102051
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να τη συνδέσω στο paypal και δεν με άφησε. Επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν οτι γνωρίζουν το θέμα και οτι σε μερικούς δουλεύει και σε άλλους οχι. Βρήκε κανείς λύση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα εγω το εκανα και ο θεος βοηθος :devil: παντος παραξενο ενω την πρωτη φορα που εβαλα λεφτα στην καρτα μεσω εμβασματος το εβγαζε το sepa τωρα δεν το εβγαλε.τεσπα θα δειξει η αυτοψια αχαχαα

και μένα το ίδιο. Παρατήρησα ότι αν κάνεις το έμβασμα τις ώρες που ειναι ανοιχτό δλδ μέχρι τις 16:00 δεν εμφανίζεται το sepa. Μετά τις 16:00 λογικά θα το εμφανίσει. Περιμένω να το σιγουρέψω μετα τις 16:00 αν εμφανιστεί.

 

 

Προσπάθησα να τη συνδέσω στο paypal και δεν με άφησε. Επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν οτι γνωρίζουν το θέμα και οτι σε μερικούς δουλεύει και σε άλλους οχι. Βρήκε κανείς λύση; 

 

Εγώ μόλις την συνέδεσα με paypal και δεν έβγαλε θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το SEPA δειτε εδω, πρεπει να πατησετε κατι αλλο και εμφανιζεται κανονικα http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-οδηγός-επιβίωσης/?p=54446441

 

Εγω που δεν το εβαλα το sepa, μπηκαν κανονικα τα χρηματα σημερα (2μερες). Τωρα ψαχνω τον κωδικο που στελνει το paypal για να κανω confirm. 

Edit: Τον βρηκα, ηταν στο summary κατω απο τις λιρες. Scroll αριστερα δεξια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω το τοπικ και γω... 

 

Γράφτηκα πριν μερες στο revolut και εφτασε σημερα και η καρτα! Αυριο πιθανα θα κανω το πρωτο εμβασμα για φόρτιση αυτής.

 

Ερώτηση μια και δεν πήρε το μάτι μου κάποιον να το ρωτα. Για αγορες με φυσική παρουσία, εχει δοκιμάσει κανεις? Θέλω να πω... πάνω στην κάρτα δεν γράφει ονοματεπώνυμο. Υπάρχει θέμα? Επίσης αν πχ... την βάλω για να ψωνίσω απο Amazon... τι γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γραφει ονοματεπωνυμο

 

 

"Null Null" γράφει σε μενα.... χμμμμ

 

Τα στοιχεία μου τους τα έχω δώσει... δεν ξέρω αν θα επρεπε να κάνω verify πρώτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Null Null" γράφει σε μενα.... χμμμμ

 

Αυτό δεν είναι καθόλου καλό. Στειλ τους μήνυμα και ζήτα τους να σου στείλουν κάρτα αντικατάστασης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως την πήρα στα χέρια μου την κανονική καρτα μέσα σε 4 μέρες, δεν την εχω χρησιμοποιήσει βεβαια ακόμη, δε νομίζω πάντως να έχω πρόβλημα, και με το όνομα χαρακωμένο πάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χρέωση του 1,5€ από το PayPal και η εμφάνιση του τετραψηφιου κωδικού αργεί γενικώς;

Απλά ρωτάω γιατί έκανα την διαδικασία σύνδεσης της κάρτας στο PayPal χθες στις 8πμ.

Το μόνο που έχει χρεωθεί στη Revolut είναι τα 0.94€ και η κατάσταση στο pending ακόμα...

Πουθενά ακόμα η χρέωση του 1.5€ και πουθενά εννοείται ο τετραψηφιος κωδικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...