Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα το βράδυ 21:00-23:00 θα τα έχεις στην revolut (Αν τα εστειλες σωστά)

Πιστεύω πως ναι, έκανα ότι έλεγε ο οδηγός, και στην καρτέλα μου στην Πειραιώς φαίνεται το εμβάσμα.κανονικά όνομα τράπεζας,κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιστεύω πως ναι, έκανα ότι έλεγε ο οδηγός, και στην καρτέλα μου στην Πειραιώς φαίνεται το εμβάσμα.κανονικά όνομα τράπεζας,κτλπ

η λέξη κλειδί που ψάχνεις και φοβάσαι (μην έκανες λάθος) είναι η 

"έμβασμα" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι μ είναι περιττό δεν το θέλω στο πορτοφόλι μου ;)

Αγαπητέ συμφορουμίτη και εγώ έχω leupay αλλά κρατάω και την revolut !  Μην ξεγελιέσαι απο την προσωρινή σχεδόν ανάκληση των cc και το ότι περνάνε σχεδόν σε όλες τις αγορές πλέον οι ελληνικές κάρτες.  Είναι κάτι σαν την τελευταία αναλαμπή ενός ετοιμοθάνατου...εκεί που λες αντε την γλίτωσε....έρχεται η υποτροπή και το μοιραίο.  

Δεν κινδυνολογώ αλλά προσωπική μου άποψη είναι να κρατήσεις και τις δύο κάρτες και μακάρι να έρθει και η ανάκαμψη στην ελληνική οικονομία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ συμφορουμίτη και εγώ έχω leupay αλλά κρατάω και την revolut ! Μην ξεγελιέσαι απο την προσωρινή σχεδόν ανάκληση των cc και το ότι περνάνε σχεδόν σε όλες τις αγορές πλέον οι ελληνικές κάρτες. Είναι κάτι σαν την τελευταία αναλαμπή ενός ετοιμοθάνατου...εκεί που λες αντε την γλίτωσε....έρχεται η υποτροπή και το μοιραίο.

Δεν κινδυνολογώ αλλά προσωπική μου άποψη είναι να κρατήσεις και τις δύο κάρτες και μακάρι να έρθει και η ανάκαμψη στην ελληνική οικονομία.

Το ξέρω φίλε μου γ αυτό κραταω καβαντζα και την leupay ;)

 

Πιστεύω το να έχω 2 κάρτες εξωτερικού μου είναι περιττό πλεον

 

Πάντα κραταω μία καβαντζα και έτσι αποφάσισα να κρατήσω την leupay μόνο και μόνο επειδή στα + είναι ότι μπορώ και μέσω λάπτοπ να κάνω την δουλειά μου.

Όχι αποκλειστικά από ένα app στο κινητο

 

Τώρα βέβαια είναι αργά.

Μιλησα με το support εδώ και κανένα 2ωρο και μ έσβησε το account και εκοψα και την κάρτα οπότε τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

παιδιά καλησπέρα σας.. από την κάρτα της εθνικής με χρέωση η revolut  30 ευρώ σήμερα και τα λευτα δεν υπάρχουνε πουθενά... λογικά έγινε διπλή χρέωση, χτες μετέφερα 30ευρώ.. για να κανω μια αγορά μέσω paypal  τώρα τη θα κάνω ? πως θα πάρω τα λευτα μου πίσω?
 
σας παρακαλώ βοηθήστε με...   :mellow:

 

Δεν διάβασες τα προηγουμενα ποστ, δεν φταιει η ρεβολουτ, η εθνικη τα εχει κανει μπαχαλο, μιλα μαζι τους

 

...και αφου εχουν πρόβλημα οι καρτες της εθνικής γιατι τις χρησιμοποιείτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διάβασες τα προηγουμενα ποστ, δεν φταιει η ρεβολουτ, η εθνικη τα εχει κανει μπαχαλο, μιλα μαζι τους

 

...και αφου εχουν πρόβλημα οι καρτες της εθνικής γιατι τις χρησιμοποιείτε.

 

μάλιστα... δεν το ήξερα.. επίσης με την εθνική επικινωνησα αλλά δεν ξέρουνε λέει τη συμβενει... 

 

τη να τους πω τώρα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μήπως έκανα μαλ#@"&;

 

Έκανα χθες κατάθεση για την αδερφή μου σύμφωνα με τον οδηγό. Δεν χρησιμοποιεί ήσα το mobile banking του κινητού αλλά του pc με Windows για πείτε ρεκόρ παιδιά έκανα χαζομάρα;

Αν εννοείς ότι έκανες έμβασμα απο λογαριασμό της αδερφής προς τη revolut της αδερφής σου, τα έκανες όλα σωστά !  

 

Στα άλλα νέα:Πριν λίγο έκανα top up απο eurobank debit mastercad, σε 2 λεπτά τη δήλωσα, σε αλλο ενα είχα τα λεφτά (200€) στη revolut. 

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικα κρατησε 1€ με χρεωστικη Alpha mastercard σε topup 100€.

 

1€ σου χρεώνει (και το επιστρέφει άμεσα στις περισσότερες περιπτώσεις) ως επιβεβαιώση της συνδεόμενης κάρτας. Δεν νομίζω ότι σου χρέωσε προμήθεια εφόσον η κάρτα σου ήταν χρεωστική. Τσέκαρέ το και θα δεις ότι μάλλον έγινε αντιλογισμός.

 

 

...και αφου εχουν πρόβλημα οι καρτες της εθνικής γιατι τις χρησιμοποιείτε.

 

Ρωτάς αν έχουν όλοι άλλη επιλογή; Τα cc δυστυχώς "τσάκωσαν" πάρα πολλούς συμπατριώτες μας να έχουν συνεργασία με μια και μόνο τράπεζα, άλλους να μην έχουν καν τον πρώτο καιρό debit κάρτες (είχε π.χ. μόνο ο πάτερ φαμίλιας" μια κάρτα και η υπόλοιπη οικογένεια πορευόταν με μετρητό που αναλάμβανε αυτός), άλλοι όντας ενήλικοι και σε προχωρημένη ηλικία μάλιστα δεν είχαν καν τραπεζικό λογαριασμό πουθενά και λοιπά τραγελαφικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά όλα τέλεια με την revolut αλλά πάσχει σοβαρά στο θέμα refund.

Από τις 7 του μήνα μου έχουν κάνει επιστροφή 4 δολάρια και ακόμα να μπούνε στην revolut.

Θα πάρει καιρό ακόμα ξέρει κάποιος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά όλα τέλεια με την revolut αλλά πάσχει σοβαρά στο θέμα refund.

Από τις 7 του μήνα μου έχουν κάνει επιστροφή 4 δολάρια και ακόμα να μπούνε στην revolut.

Θα πάρει καιρό ακόμα ξέρει κάποιος ;

Στειλε τους στο support screenshot απο το refund και θα στα πιστωσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα topup με χρεωστική της Eurobank. Με έβγαλε κανονικά στο 3D, έβαλα τον κωδικό και φάνηκε να προχωράει κανονικά. Μετά όμως, μου ζητάει να επιβεβαιώσω την κάρτα μου, με τον 4ψήφιο κωδικό. Το πρόβλημα είναι ότι στη χρέωση του λογαριασμού μου στη Εurobank δε φαίνεται αυτός ο κωδικός. Φαίνεται σαν αγορά σε POS!!

 

Τι διάολο γίνεται; Το support της Revolut υποτίθεται το κοιτάει 2 μέρες τώρα και καμία απάντηση από τότε!!

 

Το app δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω πρακτικά, αφού κάθε φορά που το ανοίγω, με βγάζει στην οθόνη για επιβεβαίωση της κάρτας! Ούτε το υπόλοιπο μπορώ να δω για να δω ότι όντως πιστώθηκε το ποσό, ούτε να μεταφέρω χρήματα αλλού!!

 

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα topup με χρεωστική της Eurobank. Με έβγαλε κανονικά στο 3D, έβαλα τον κωδικό και φάνηκε να προχωράει κανονικά. Μετά όμως, μου ζητάει να επιβεβαιώσω την κάρτα μου, με τον 4ψήφιο κωδικό. Το πρόβλημα είναι ότι στη χρέωση του λογαριασμού μου στη Εurobank δε φαίνεται αυτός ο κωδικός. Φαίνεται σαν αγορά σε POS!!

 

Τι διάολο γίνεται; Το support της Revolut υποτίθεται το κοιτάει 2 μέρες τώρα και καμία απάντηση από τότε!!

 

Το app δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω πρακτικά, αφού κάθε φορά που το ανοίγω, με βγάζει στην οθόνη για επιβεβαίωση της κάρτας! Ούτε το υπόλοιπο μπορώ να δω για να δω ότι όντως πιστώθηκε το ποσό, ούτε να μεταφέρω χρήματα αλλού!!

 

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;;;

Τηλεφωνησε στν Εξυπ. πελατων της Eurobank και ζητησε να στον πουν (τον τετραψηφιο), απο τις κινησεις της καρτας σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα μετα απο 3 μηνες να αγορασω απο εξωτερικο με revolut μεσω πειραιως και απο την τεταρτη που τα εστειλα επιτυχως με εμβασμα, δεν εχουν εμφανιστει ακομα καθως λεει οτι το ποσο ειναι διαθεσιμο στην πειραιως!

 

Δεν ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω με revolut και δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μπηκαν ακομα στην καρτα.

Να παρω τηλ στην πειραιως για αυτο το θεμα? Και τι να τους πω? Μηπως καταλαβαν τι γινεται και απαγορεψαν να στελνω με εμβασμα στην revolut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...