Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαλλον αυτο ειναι ειχα την revolut σε δολλαρια και υπεθεσα οτι ειναι ενταξει.
Αφησα τωρα στο paypal να κανει την μετατροπη το paypal στην Ελληνικη καρτα
Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency.

και άλλαξα στην revolut την ρυθμιση σε Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα. Μόλις την παρέλαβα κι εγώ. Επειδή θέλω να την χρησιμοποιώ κυρίως στα ταξίδια δε χρειάζεται να τους ειδοποιώ κάθε φορά όταν την χρησιμοποιώ σε άλλη χώρα έτσι? Γιατί πχ σε ελληνική κάρτα πρέπει να τους ενημερώσω μια μέρα πριν σε ποια χώρα θα ταξιδέψω γιατί αλλιώς θα την μπλοκάρουν αν δουν συναλλαγή σε ξένη χώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Μόλις την παρέλαβα κι εγώ. Επειδή θέλω να την χρησιμοποιώ κυρίως στα ταξίδια δε χρειάζεται να τους ειδοποιώ κάθε φορά όταν την χρησιμοποιώ σε άλλη χώρα έτσι? Γιατί πχ σε ελληνική κάρτα πρέπει να τους ενημερώσω μια μέρα πριν σε ποια χώρα θα ταξιδέψω γιατί αλλιώς θα την μπλοκάρουν αν δουν συναλλαγή σε ξένη χώρα

Μην ξεχνάς ότι και στην Ελλάδα να τη χρησιμοποιήσεις, γι'αυτούς είναι μια ξένη χώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός, αλλα μήπως την ξεκλειδώνουν μόνο στη χώρα που θα δηλώσεις την διεύθυνσή σου. αλλά οκ διάβασα το faq δε χρειάζεται κάτι, την χρησιμοποιείς παντού. Επειδή θα ταξιδέψω τον άλλο μήνα, την έχει χρησιμοποιήσει κανείς σε ταξίδια? όλα οκ? και σε καταστήματα και σε atm κτλ? από το να κάνω ανάληψη με την τραπεζική μου κάρτα και να με χρεώνουν 4-5 ευρώ καλύτερα με την revolut... θέλω να σηκώσω πχ 10000 τσέχικες κορόνες, μεταφέρω επιτόπου 370 ευρώ από την χρεωστική μου στην revolut και κάνω ανάληψη 10,000 κορονες, χωρίς προμήθειες σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Αυτό στην ρεβολουτ μπορείς να το κάνεις και αυτόματα, δηλαδή όπου βρίσκεται το τηλέφωνο μόνο στην χώρα-περιοχή αυτη να επιτρέπονται οι συναλλαγές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια βοήθεια προσπαθώ να μεταφέρω απο Εθνική σε revolut 150 ευρω και δεν με αφήνει η Εθνική. Τι παιζει; πως θα βαλω λεφτά στη revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια βοήθεια προσπαθώ να μεταφέρω απο Εθνική σε revolut 150 ευρω και δεν με αφήνει η Εθνική. Τι παιζει; πως θα βαλω λεφτά στη revolut

Με εμβασμα η με καρτα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εμβασμα η με καρτα;

χρεωστική και μέσα από την εφαρμογή της εθνικής τράπεζας.παλια είχα στείλει 20€ με τον ίδιο τροπο δίχως πρόβλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρεωστική και μέσα από την εφαρμογή της εθνικής τράπεζας.παλια είχα στείλει 20€ με τον ίδιο τροπο δίχως πρόβλημα..

Μαλλον εννοεις με εμβασμα ......

Με χρεωση καρτας απο την εφαρμογη της τραπεζας δεν γινεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον εννοεις με εμβασμα ......

Με χρεωση καρτας απο την εφαρμογη της τραπεζας δεν γινεται

Έτσι είχα στείλει και με έχει χρεώσει 1€..Πως να το κάνω τώρα από την εφαρμογή revolt μόνο;Έχει όριο το capital control?

Τελικά όλα μέλι γάλα μπήκα από τον browser και έγινε η μεταφορά έστειλα 150 ευρώ απλά πρόσθεσαν μία επιλογή μέχρι 1000€ το μήνα και το επέλεξα.Στην εφαρμογή δεν έχει τέτοια επιλογή ίσως πρέπει να την αναβάθμισω.Παλι καλά γιατί δεν θέλω να δίνω στοιχεία τις κάρτας μου μη φάνε κάνα hack και τρέχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει έμβασμα για την αδερφή μου την Κυριακή και δεν έχουν εμφανιστεί ακόμα.Ερωτηση στο κωδικό αναφοράς εντολέα τη βάζουμε;γιατί νομίζω πως έκανα βραβεία. Τράπεζα εθνική όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...