Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω κάνει έμβασμα για την αδερφή μου την Κυριακή και δεν έχουν εμφανιστεί ακόμα.Ερωτηση στο κωδικό αναφοράς εντολέα τη βάζουμε;γιατί νομίζω πως έκανα βραβεία. Τράπεζα εθνική όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Τα εστειλες απο λογαριασμο που ειναι στο ονομα σου στον λογαριασμο της αδελφης σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι κανονικά από της αδερφής μου απλός δεν έγραψα το reference number.

Όχι κανονικά από της αδερφής μου απλός δεν έγραψα το reference number.

άρα δεν έκανες ένα από τα 2 απαραίτητα βήματα ; :)

(το πρώτο ήταν να είναι ο λογαριασμός με το ίδιο όνομα)

 

μίλα στο support τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρα δεν έκανες ένα από τα 2 απαραίτητα βήματα ; :)

(το πρώτο ήταν να είναι ο λογαριασμός με το ίδιο όνομα)

 

μίλα στο support τους

 

άρα δεν έκανες ένα από τα 2 απαραίτητα βήματα ; :)

(το πρώτο ήταν να είναι ο λογαριασμός με το ίδιο όνομα)

 

μίλα στο support τους

Εντάξει θα μιλήσω μαζί τους να δω τι θα γίνει έτσι όπως τα έκανα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα

 

επειδή το Post είναι πολύ μεγάλο μπορεί κάποιος να μου πει πως βγάζω χρήματα από την revolut από ΑΤΜ Πειραιώς κατά προτίμηση προσπάθησα δυο φόρες και στης δυο μου έβγαζε δύστυχος δεν μπορώ να συνεχίσω την συναλλαγή αυτήν την στιγμή   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες συνέβη κάτι πολύ περίεργο. Έκανα top up την revolut χθες για πρώτη φορά. Έβαλα 211 ευρώ από την χρεωστική μου στην revolut. Ανοίγω το app στο κινητό και βλέπω balance 211 ευρώ, πολύ ωραία. Πήγα από περιέργεια σε ένα ATM της eurobank, έβαλα την revolut κάρτα και πάτησα ερώτηση υπολοίπου, και μου βγάζει χαρτάκι με  διαθέσιμο υπόλοιπο 247,75 ευρώ. Και μάλιστα είναι διαθέσιμο υπόλοιπο, όχι λογιστικό. Τι παίχτηκε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες συνέβη κάτι πολύ περίεργο. Έκανα top up την revolut χθες για πρώτη φορά. Έβαλα 211 ευρώ από την χρεωστική μου στην revolut. Ανοίγω το app στο κινητό και βλέπω balance 211 ευρώ, πολύ ωραία. Πήγα από περιέργεια σε ένα ATM της eurobank, έβαλα την revolut κάρτα και πάτησα ερώτηση υπολοίπου, και μου βγάζει χαρτάκι με διαθέσιμο υπόλοιπο 247,75 ευρώ. Και μάλιστα είναι διαθέσιμο υπόλοιπο, όχι λογιστικό. Τι παίχτηκε?

Το υπόλοιπο που εμφανίζει στα ΑΤΜ δεν είναι το αληθινό. Εάν έχεις υπόλοιπο μόνο σε ευρώ, θεωρεί το σύστημα ότι είναι αγγλικές λίρες βλέποντας την ως καρτα εκδόσεως αγγλιας και εμφανίζει ως δήθεν υπόλοιπο ένα ποσό που προκύπτει από την μετατροπή του πραγματικου υπολοίπου από λίρες σε ευρώ!

Τώρα εάν έχεις υπόλοιπο και σε άλλα νομίσματα, και πάλι λάθος θα είναι λογικά το υπόλοιπο που εμφανίζει το ΑΤΜ, αλλά δεν ξέρω πως το υπολογίζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το υπόλοιπο που εμφανίζει στα ΑΤΜ δεν είναι το αληθινό. Εάν έχεις υπόλοιπο μόνο σε ευρώ, θεωρεί το σύστημα ότι είναι αγγλικές λίρες βλέποντας την ως καρτα εκδόσεως αγγλιας και εμφανίζει ως δήθεν υπόλοιπο ένα ποσό που προκύπτει από την μετατροπή του πραγματικου υπολοίπου από λίρες σε ευρώ!

Τώρα εάν έχεις υπόλοιπο και σε άλλα νομίσματα, και πάλι λάθος θα είναι λογικά το υπόλοιπο που εμφανίζει το ΑΤΜ, αλλά δεν ξέρω πως το υπολογίζει.

Ναι υπόλοιπο μόνο σε ευρώ έχω.. Ακούγεται λογικό αυτό που λες. Αν και 211λίρες είναι 245,83 ευρώ και όχι 247,75. με την σημερινή ισοτιμία τουλάχιστον... Να φανταστώ δεν μπορώ να κάνω ανάληψη 247,75 άσχετα που αυτό το ποσό εμφανίζει σαν διαθέσιμο

καλησπέρα

 

επειδή το Post είναι πολύ μεγάλο μπορεί κάποιος να μου πει πως βγάζω χρήματα από την revolut από ΑΤΜ Πειραιώς κατά προτίμηση προσπάθησα δυο φόρες και στης δυο μου έβγαζε δύστυχος δεν μπορώ να συνεχίσω την συναλλαγή αυτήν την στιγμή   

 

Δοκίμασες σε άλλο ατμ? Μπορεί να είχει προσωρινό πρόβλημα το ατμ ή ακόμα και να έκανε αναβαθμιση η πειραιώς στα συστήματά της και για 2 ωρες περίπου δεν είναι διαθέσιμες οι αναλήψεις, μέχρι να ολοκληρωθεί. Μου έχει συμβεί και σε μένα και μάλιστα με την χρεωστική της ίδιας της πειραιώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι υπόλοιπο μόνο σε ευρώ έχω.. Ακούγεται λογικό αυτό που λες. Αν και 211λίρες είναι 245,83 ευρώ και όχι 247,75. με την σημερινή ισοτιμία τουλάχιστον... Να φανταστώ δεν μπορώ να κάνω ανάληψη 247,75 άσχετα που αυτό το ποσό εμφανίζει σαν διαθέσιμο

 

Δοκίμασες σε άλλο ατμ? Μπορεί να είχει προσωρινό πρόβλημα το ατμ ή ακόμα και να έκανε αναβαθμιση η πειραιώς στα συστήματά της και για 2 ωρες περίπου δεν είναι διαθέσιμες οι αναλήψεις, μέχρι να ολοκληρωθεί. Μου έχει συμβεί και σε μένα και μάλιστα με την χρεωστική της ίδιας της πειραιώς

θα ξαναδοκιμάσω και θα ενημερώσω ξανά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ξαναδοκιμάσω και θα ενημερώσω ξανά 

Τσεκαρε αν εχεις μπλοκαρισμενη την καρτα,Αν πατας το PIN της ΚΑΡΤΑΣ και οχι το pin που βαζεις για να μπεις στην εφαρμογη και δες εδω αναλυτικά τα βήματα http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B2%CE%AF%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/page-96?do=findComment&comment=54531828

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνω top up με κάρτα της Εθνικής ποιο είναι το χρηματικό όριο;

https://revolut.com/faq/gettingstarted.php?cat_id=4&cat_name=Top#parentVerticalTab4 (στο Are there any limits to topping up my account? κοιτάς)

 

Είναι ασαφές το όριο (το λένε και οι ίδιοι) και εξαρτάται από τον κάθε χρήστη και το πόσον καιρό έχει και πως χρησιμοποιεί την κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://revolut.com/faq/gettingstarted.php?cat_id=4&cat_name=Top#parentVerticalTab4 (στο Are there any limits to topping up my account? κοιτάς)

 

Είναι ασαφές το όριο (το λένε και οι ίδιοι) και εξαρτάται από τον κάθε χρήστη και το πόσον καιρό έχει και πως χρησιμοποιεί την κάρτα.

Υπαρχει και το ημερησιο οριο της Εθνικης ομως για την συγκεκριμενη καρτα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...