Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όπως βλέπεις, η υπερβολική βεβαιότητα και σιγουριά σε οδηγούν σε λάθος συμπεράσματα

εχεις δικιο,δυστηχως ειναι ενα απο τα ελλατωματα μου να το πω ετσι η υπερβολικη σιγουρια που εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκεφτηκα Βελιγραδι το 4ημερο της 28ης. Δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα με Revolut ή LeuPay, ολα ηταν οκ όπου δέχονταν κάρτες. Απο θεμα ισοτιμιας (από ευρώ σε σερβικο δηνάριο) εδιναν σχεδόν την ίδια.

Συγκεκριμενα:

Revolut 1 eur = 121.9102 rsd

LeuPay 1 eur = 121.9512 rsd

 

 

 

Revolut

S61101-120233.jpg

LeuPay

S61101-120335.jpg

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά όντως δεν εγινε η προηγούμενη μεταφορά και έκανα νέα . αλλαή πίστωση στον λογαριασμό δεν γάνηκε ακόμα. κανονικά φαίνεται αμεσως;

Διάβασε τα πρώτα post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαθα και εγώ το ίδιο με Πειραιώς τέλος του μήνα λόγο ορίου.

Είχα να βάλω πολύ καιρό χρήματα και παρόλο που δεν έφυγαν (θα κάνω έμβασμα πάλι σήμερα) στις χρεώσεις είδα εκτός του κλασσικού ενός ευρώ, 1,5 ευρώ για το μήνυμα στο κινητό, παλιότερα δεν θυμάμαι τέτοια χρέωση ούτε βρήκα πως θα μπορούσα να το βγάλω, έχω μόνο την δωρεάν ειδοποίηση μέσω μαιλ και είδα και 2,5 ευρώ έξοδα κάπως έτσι.

Είναι λογικές αυτές οι χρεώσεις;; εφόσον το έμβασμα δεν πήγε οι χρεώσεις επιστρεφονται;;; ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαθα και εγώ το ίδιο με Πειραιώς τέλος του μήνα λόγο ορίου.

Είχα να βάλω πολύ καιρό χρήματα και παρόλο που δεν έφυγαν (θα κάνω έμβασμα πάλι σήμερα) στις χρεώσεις είδα εκτός του κλασσικού ενός ευρώ, 1,5 ευρώ για το μήνυμα στο κινητό, παλιότερα δεν θυμάμαι τέτοια χρέωση ούτε βρήκα πως θα μπορούσα να το βγάλω, έχω μόνο την δωρεάν ειδοποίηση μέσω μαιλ και είδα και 2,5 ευρώ έξοδα κάπως έτσι.

Είναι λογικές αυτές οι χρεώσεις;; εφόσον το έμβασμα δεν πήγε οι χρεώσεις επιστρεφονται;;; ;

Την πάτησες σαν και εμένα η Πειραιώς τωρα τελευταία, δεν ξερω ποσο καιρο το εχει προσθέσει, έχει κανονική και υψηλή προτεραιότητα οταν πας να ολοκληρωσεις το εμβασμα αμα δεν το παρατηρήσεις μπαίνει αυτόματα στην υψηλή προτεραιότητα και γιαυτο σε χρεωσε τόσα σαν και εμένα.

 

Αμα το βάλεις κανονική προτεραιότητα είναι όπως παλιά 1 ευρώ μονο η χρέωση.

Απλα λενε τα παιδιά εδώ αμα βαλεις υψηλή προτεραιότητα π. Χ σήμερα τα λεφτα στην revolut εμφανίζονται αύριο το βράδυ ενω στο αλλο περίμενες 3 ημερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πάτησες σαν και εμένα η Πειραιώς τωρα τελευταία, δεν ξερω ποσο καιρο το εχει προσθέσει, έχει κανονική και υψηλή προτεραιότητα οταν πας να ολοκληρωσεις το εμβασμα αμα δεν το παρατηρήσεις μπαίνει αυτόματα στην υψηλή προτεραιότητα και γιαυτο σε χρεωσε τόσα σαν και εμένα.

 

Αμα το βάλεις κανονική προτεραιότητα είναι όπως παλιά 1 ευρώ μονο η χρέωση.

Απλα λενε τα παιδιά εδώ αμα βαλεις υψηλή προτεραιότητα π. Χ σήμερα τα λεφτα στην revolut εμφανίζονται αύριο το βράδυ ενω στο αλλο περίμενες 3 ημερες.

 

Με την Πειραιώς πάντα χρησιμοποιούσα χαμηλή προτεραιότητα και πάντα έμπαιναν τα χρήματα την επομένη μέχρι το βράδυ, με 1€ έξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναπήγα σήμερα στην τράπεζα Πειραιώς και ακολούθησα τα βήματα που πρότεινε ένα μέλος εδώ μέσα. Αφού πατήσω Ανάληψη -> Ταμιευτήριο -> Ποσο, μετά με πάει κατευθείαν εδώ: http://www.insomnia.gr/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=1348714

Πατάω αποδοχή στην ανάληψη χωρίς μετατροπή και μου βγάζει μη έγκυρη κάτι και δεν μου βγάζει τα λεφτά... Καμια ιδέα τι παίζει?

 

Μπορεί κανεις να επιβεβαιώσει αν μπορουμε να σηκώσουμε λεφτά απο Πειραιώς χωρις το νταβατζιλίκι να κάνουν αυτοί την μετατροπή?

 

επίσης φίλε, γιατί σε ρωτάει για μετατροπή? δεν εχεις ευρώ μέσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την Πειραιώς πάντα χρησιμοποιούσα χαμηλή προτεραιότητα και πάντα έμπαιναν τα χρήματα την επομένη μέχρι το βράδυ, με 1€ έξοδα.

τι να σου πω,εγω εχω την revolut πανω απο 1,5 χρονο.τραπεζα εχω πειραιως παντα εκανα εμβασμα με κανονικη προτεροιοτητα,δεν υπαρχει χαμηλη,υπαρχει κανονικη και υψηλη,το τσεκαρα εχθες.

τα λεφτα στην revolut παντα τα εβλεπα μετα απο 3 ημερες,τωρα την μια μερα που λες εσυ,μακαρι να εχουν κανει τις διαδικασιες ποιο γρηγορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα εφυγε 1/11 το εμβασμα και μεχρι χθες βραδυ θα επρεπε να ειχε μπει με τα λεγομενα σου,αλλα ακομα τπτ..

 

Τί ώρα το έστειλες; Αν ήταν μετά το μεσημέρι, προφανώς θα αργήσει

 

τι να σου πω,εγω εχω την revolut πανω απο 1,5 χρονο.τραπεζα εχω πειραιως παντα εκανα εμβασμα με κανονικη προτεροιοτητα,δεν υπαρχει χαμηλη,υπαρχει κανονικη και υψηλη,το τσεκαρα εχθες.

τα λεφτα στην revolut παντα τα εβλεπα μετα απο 3 ημερες,τωρα την μια μερα που λες εσυ,μακαρι να εχουν κανει τις διαδικασιες ποιο γρηγορες

 

Αυτό εννοώ, την μη υψηλή προτεραιότητα, όχι ότι υπήρχαν τρεις επιλογές...

 

Στέλνω εμβάσματα με την Πειραιώς από το '13 και στη Revolut πολλούς μήνες τώρα, στη συντριπτική πλειοψηφία τους τα εμβάσματα φτάνουν εντός 11/2  ημέρας...

Αν έστελνα Δευτέρα πρωί, Τρίτη βράδυ κατά τις 9-10μμ θα τα είχα...

 

...αν άλλαξε κάτι, αυτό μπορεί να είναι ότι πολύ πρόσφατα ίσως άρχισε να καθυστερεί...από μέσα-τέλη Σεπτεμβρίου δεν έχω στείλει έμβασμα με Πειραιώς, μόνο με ΕΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...