Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eγω σημερα προσπαθησα να κανω μια συναλλαγη για αγορα κινητου απο ενα σαιτ. Στο paypal δεν φαινεται η πληρωμη και δεν δημιουργηθηκε invoice id σε αντιθεση με χθες που ολα εγιναν κανονικα αλλα απο την καρτα μου τα χρηματα εχουν φυγει. Αυτο δημιουργηθηκε γιατι στη revοlut σημερα ειχαν καποια προβληματα. Θα πρεπει να περιμενω 10 μερες μεχρι να γινει αποδεκτη η συναλλαγη και αν δεν γινει πως επιστρεφονται τα χρηματα; Ξερει κανεις τι αλλο πρεπει να κανω; Σας ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Αυτο δημιουργηθηκε γιατι στη revοlut σημερα ειχαν καποια προβληματα.

 

Εφόσον γνωρίζεις που οφείλεται το πρόβλημα, απευθύνσου στο support της revolut. Δεν νομίζω ότι κάποιος από εδώ μέσα μπορεί  να σου απαντήσει για κάτι τόσο ειδικό, που συνάντησες μόνο εσύ, λόγω περιστασιακού προβλήματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιωνω για την πειραιως οντος στο εμβασμα εχουν προσθέσει την υψηλή προτεραιότητα και πάει αυτόματα αμα δεν το πάρεις χαμπάρι.

Σιγα μην τους χωρίσουμε 2,5ευρω,κανονικά για εμενα δεν θα έπρεπε να υπήρχε προμήθεια καθόλου.

 

Βέβαια τι υψηλή προτεραιότητα τι κανονική πιστεύω το ίδιο κάνει όλα εξαρτιουντε από τους αγγλους.

Εγω που εκανα υψηλή προτεραιότητα γιατί τηβ πατησα δεν το πήρα χαμπάρι ήταν βέβαια αργία στις 28 Οκτωβρίου τα λεφτα στην revolut δεν έχουν φανεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιωνω για την πειραιως οντος στο εμβασμα εχουν προσθέσει την υψηλή προτεραιότητα και πάει αυτόματα αμα δεν το πάρεις χαμπάρι.

Σιγα μην τους χωρίσουμε 2,5ευρω,κανονικά για εμενα δεν θα έπρεπε να υπήρχε προμήθεια καθόλου.

 

Αν και εκτός θέματος και δεν έχει όφελος στην περίπτωση της revolut και των παρόμοιων που δεν χρεώνουν ούτως ή άλλως προμήθεια, πληροφοριακά με αυτή την επιλογή "Iris payment" δεν χρεώνεται προμήθεια στον αποδέκτη του εμβάσματος. Που σημαίνει ότι αν στείλεις με αυτόν τον τρόπο σε λόγαριασμό σε άλλη Ελληνική τράπεζα, 2,5€ είναι η προμήθεια για τον αποστολέα και τέλος. Σε αντίθεση με το 1€+3€=4€ της απλής αποστολής. Το διαπίστωσα την προηγούμενη εβδομάδα σε μεταφορά Πειραιώς-->ΕΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας!
Μπορειτε να μου επιβεβαιωσετε οτι η τραπεζα Πειραιως δεν κραταει καποια προμηθεια οταν κανεις αναληψη απο ΑΤΜ; Ισχυει ακομα και τωρα. Κανοντας μια αναζητηση εδω μεσα δεν ειδα κατι για χρεωσεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραγγειλα την φυσική καρτα της R πληρωσα 7€ και οταν ειρθε μετα απο 15 μερες ο φακελος ειχε ελαχιστη ποσοτητα κολας ανηκτός απαραδεκτο

Αν και την ακυρωσα και πειρα τα 7€ πισω το αναφερω προς ενημερωση ολων οταν παραγγελνουν την καρτα καλο θα ειναι να τους στελνετε ενα μηνυμα και να τους λετε να προσεχουν ο φακελος να ειναι καλα σφραγησμένος

Επεξ/σία από anstik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γείτονας/ταχυδρόμος χρησιμοποιεί πιστολάκι ....... 

Η δική μου δεν θυμάμαι να ήταν ερασιτεχνικά κλεισμένη ... και την πήρα και δωρεάν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ανηγουν οι φάκελοι με πιστολάκι όταν είναι καλά κλεισμένοι με σωστό τρόπο ότι και να κάνει ο ταχυδρόμος 100 φορές έχω παραλάβει φακέλους και δέματα πρωτη φορά γίνεται κάτι τέτοιο

όταν την πιρα εγώ πριν ένα χρόνο σχεδον τη χρέωναν 7€ φίλε ..

τωρα δε ξέρω αν χρεώνουν κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ανηγουν οι φάκελοι με πιστολάκι όταν είναι καλά κλεισμένοι με σωστό τρόπο ότι και να κάνει ο ταχυδρόμος 100 φορές έχω παραλάβει φακέλους και δέματα πρωτη φορά γίνεται κάτι τέτοιο

όταν την πιρα εγώ πριν ένα χρόνο σχεδον τη χρέωναν 7€ φίλε ..

τωρα δε ξέρω αν χρεώνουν κατι

 

οταν ηταν πρωτη καρτα δεν χρεωναν τπτ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ένταξη τότε εγώ το είδα στον ύπνο μου το θέμα είναι ότι πιρα τα 7€ πίσω και τελιωσε το ζήτημα εκεί

το μόνο που μου είπαν ήταν να καταστρέψω την κάρτα και τέλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ένταξη τότε εγώ το είδα στον ύπνο μου το θέμα είναι ότι πιρα τα 7€ πίσω και τελιωσε το ζήτημα εκεί

το μόνο που μου είπαν ήταν να καταστρέψω την κάρτα και τέλος

 

Το να γράφεις ανυπόστατα πράγματα και να τη λες κι από πάνω στους συνομιλητές σου είναι εύκολο. Μην περιμένεις όμως να σε πάρουν σοβαρά μετά. Η αποστολή της 1ης Revolut κάρτας εφόσον ζητηθεί να γίνει με απλό ταχυδρομείο, ούτε είχε, ούτε έχει καμία χρέωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...