Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι και εγώ πήγα να στείλω σήμερα και αντίκρισα το ίδιο.

Τι γίνεται μόνο η Πειραιώς πιάνει αυτό το όριο; Μόνο για αυτή θυμάμαι να έχω διαβάσει εδώ.

Η πειραιως εχει την μιση ελλαδα και τελειωνει γρηγορα το οριο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό εδώ μου εμφανίζει...

 

Από όσο καταλαβαίνω, είσαι ήδη verified, έχεις στείλει 1160€ ως τώρα και με το όριο των 30.000€ που έχουν θέσει και για τους verified χρήστες, σε προειδοποιεί ότι όταν το πιάσεις και αυτό θα πρέπει να στείλεις αποδεικτικά για την προέλευση των χρημάτων (το εκκαθαριστικό της εφορίας για τα Ελληνικά δεδομένα υποθέτω). Ε φρόντισε να μην φτάσεις τόσο ψηλά. Όπως το καταλαβαίνω δεν σε αναγκάζει να κάνεις κάτι αυτή τη στιγμή. Είναι απλά ανοιχτό ως επιλογή.

Η πειραιως εχει την μιση ελλαδα και τελειωνει γρηγορα το οριο τους.

 

Ε τότε τι ρωτάς στο προηγούμενο μήνυμα; Αφού σαν έμπειρος πλέον το ξέρεις. 27 έχει πάει ο μήνας, λογικότατο είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο καταλαβαίνω, είσαι ήδη verified, έχεις στείλει 1160€ ως τώρα και με το όριο των 30.000€ που έχουν θέσει και για τους verified χρήστες, σε προειδοποιεί ότι όταν το πιάσεις και αυτό θα πρέπει να στείλεις αποδεικτικά για την προέλευση των χρημάτων (το εκκαθαριστικό της εφορίας για τα Ελληνικά δεδομένα υποθέτω). Ε φρόντισε να μην φτάσεις τόσο ψηλά. Όπως το καταλαβαίνω δεν σε αναγκάζει να κάνεις κάτι αυτή τη στιγμή. Είναι απλά ανοιχτό ως επιλογή.

Καλά δε παίζει να τα φτάσω γιατί δεν έχω και τόσα :P... Μια χαρά τότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Έχουμε ένα υπόλοιπο μέσα στην revolut και θέλουμε να το μεταφέρουμε στο balance του paypal ή να γυρίσουν και πάλι πίσω στην τράπεζα απ΄όπου ανέβηκαν..

Ο λόγος που το κάνουμε δεν έχει σημασία. Γίνεται κάτι τέτοιο και ποια τα βήματα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Μολις παρελαβα καινουρια leupay wallet καρτα (στην παλια εβγαζε error οταν την εβαζα) και τωρα δεν με αφηνει καθολου να την καταχωρησω, ουτε την παλια ουτε την καινουρια. Με το που παταω το "τικ" στο Cardholder Address κολλαει εκει...

Μιλησα με το support τους μου λεγανε διαφορα για το κινητο μου κλπ αλλα δοκιμασα και σε δευτερο κινητο και κολλαει στο ιδιο σημειο.

Και δεν ειναι οτι δεν δεχεται την καρτα σε αυτη την περιπτωση εμφανιζε μηνυμα, τωρα τιποτα απλα μενει εκει.

Νομιζω εχει να κανει κατι με την τελευταια εκδοση της εφαρμογης και δυστυχως παροτι ειχα backup προηγουμενες εκδοσεις, λογικα για λογους ασφαλειας δεν συνδεεται αν δεν εχεις την τελευταια εκδοση...

Καμια ιδεα τι μπορει να φταιει και πως να καταχωρησω την καρτα;

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Παιδες καμια βοηθεια σε αυτο? ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είσαι σε λάθος τόπικ?

Την Revolut αφορα, απλα αναφερω τον Issuer της καρτας που προσπαθω να βαλω...

Για bug μου φαινεται της Revolut, γι αυτο και ρωτησα αν το επαθε κανενας αλλος με την τελευταια αναβαθμιση της εφαρμογης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες καμια βοηθεια σε αυτο? ^^

 

Φίλε τη Leupay (την πλήρη) σου είχα προτείνει να δοκιμάσεις να αλλάξεις μήπως και δουλέψει η νέα. Η Wallet όπως σου έλεγα κι εγώ αλλά και άλλοι, δεν δουλεύει γιατί είναι -ξεκάθαρα- prepaid. Τώρα γιατί δούλευε σε εσένα δεν το ξέρω, αλλά όπως σου είχα πει ήταν αφύσικο. Απλά έχει αλλάξει η έκδοση του application και δεν βγάζει πια εκείνο το μήνυμα με τα κόκκινα γράμματα της απαγόρευσης σύνδεσης prepaid που έβγαζαν οι παλιότερες εκδόσεις όταν έγραφες το 5ο ψηφίο του αριθμού και τώρα απλά κολλάει εκεί που λες. Μόλις το δοκίμασα κι εγώ και το ίδιο κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε τη Leupay (την πλήρη) σου είχα προτείνει να δοκιμάσεις να αλλάξεις μήπως και δουλέψει η νέα. Η Wallet όπως σου έλεγα κι εγώ αλλά και άλλοι, δεν δουλεύει γιατί είναι -ξεκάθαρα- prepaid. Τώρα γιατί δούλευε σε εσένα δεν το ξέρω, αλλά όπως σου είχα πει ήταν αφύσικο. Απλά έχει αλλάξει η έκδοση του application και δεν βγάζει πια εκείνο το μήνυμα με τα κόκκινα γράμματα της απαγόρευσης σύνδεσης prepaid που έβγαζαν οι παλιότερες εκδόσεις όταν έγραφες το 5ο ψηφίο του αριθμού και τώρα απλά κολλάει εκεί που λες. Μόλις το δοκίμασα κι εγώ και το ίδιο κάνει.

Μου ζητησαν να παραγγειλω την  φυσικη Leupay wallet καρτα για να μου κανουν verify το leupay wallet μου και να εχω μεγαλυτερα limits, οποτε εφοσον ηρθε και ειναι ιδια και απαραλλακτη με την πληρη Leupay card ειπα να δοκιμασω να την βάλω... Αλλα εφοσον κι εσυ επιβεβαιωνεις οτι στην τελευταια εκδοση αντι να βγαζει error κολλαει, αυτο συμβαινει... Τελος παντων, παλι καλα με το verify μου εβαλαν limit στην virtual wallet που την δεχτηκε το revolut 5000 ευρω το μηνα και unlimited απο κει και περα (αντι για 1000 ευρω max για παντα) οποτε νομιζω δεν θα εχω προβλημα,

Ευχαριστω για την επιβεβαιωση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε την πειραιως.

καλημερα παιδια εχω πολυ καιρο να γραψω στο νημα αυτο σορυ,αμα αυτο που πω εχει υποθει.

μολις εκανα εμβασμα απο την πειραιως στην revolut,η πειραιως ανεβασε την προμηθεια στα 2,50ευρω.

μαλιστα εκει που ηταν 1 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

βρε την πειραιως.

καλημερα παιδια εχω πολυ καιρο να γραψω στο νημα αυτο σορυ,αμα αυτο που πω εχει υποθει.

μολις εκανα εμβασμα απο την πειραιως στην revolut,η πειραιως ανεβασε την προμηθεια στα 2,50ευρω.

μαλιστα εκει που ηταν 1 ευρω.

Κάπου διάβασα ότι είναι νέα υπηρεσία της Πειραιώς η οποία με + 1.5 ευρώ σου στέλνει αυθημερόν το έμβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου διάβασα ότι είναι νέα υπηρεσία της Πειραιώς η οποία με + 1.5 ευρώ σου στέλνει αυθημερόν το έμβασμα.

ναι ε?για να δουμε αμα οντος στην πραξη ειναι αυτο,διοτι οταν εκανα το εμβασμα ελεγε 2,5 ευρω,μετα απο κατω εκανε αναλυση,οτι τα 1,5 ευρω ηταν προμηθεια τραπεζας η και το αντιθετο δεν θυμαμε και το αλλο 1 ευρω απλα εξοδα αποστολης εμβασματος.

οπως και να εχει ειναι για εμενα ξεφτιλα το να σου περνει προμηθεια οταν προπαντον γινετε ολο αυτο το θεμα ηλεκτονικα και οχι στον γκισε του ταμειου.

ελεος δηλαδη εδω μου περνει η πειραιως που εκανα προχθες εκφορτιση καρτας της πειραιως προπληρωμενη να τα βαλω στον λογαριασμο μου 2 ευρω προμηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ε?για να δουμε αμα οντος στην πραξη ειναι αυτο,διοτι οταν εκανα το εμβασμα ελεγε 2,5 ευρω,μετα απο κατω εκανε αναλυση,οτι τα 1,5 ευρω ηταν προμηθεια τραπεζας η και το αντιθετο δεν θυμαμε και το αλλο 1 ευρω απλα εξοδα αποστολης εμβασματος.

οπως και να εχει ειναι για εμενα ξεφτιλα το να σου περνει προμηθεια οταν προπαντον γινετε ολο αυτο το θεμα ηλεκτονικα και οχι στον γκισε του ταμειου.

ελεος δηλαδη εδω μου περνει η πειραιως που εκανα προχθες εκφορτιση καρτας της πειραιως προπληρωμενη να τα βαλω στον λογαριασμο μου 2 ευρω προμηθεια.

Στην σελιδα του εμβάσματος αμα επιλέξεις στην επιλογή Εκτέλεση Συναλλαγής--->  Με Κανονική Προτεραιότητα τότε θα χρεωθείς μονο 1 ευρώ. Εσυ μάλλον το είχες στην επιλογή  Με Υψηλή Προτεραιότητα που με 1.5 ευρω επιπλεον στελνει το εμβασμα με ημερομηνια πιστωσης την ιδια μερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...