Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ παρατήρησα πως όταν είναι ενεργοποιημένη στην κάρτα η ασφάλεια από διαδικτυακές εμπορικές συναλλαγές δεν πιστώνονται οι επιστροφές χρημάτων, φαίνεται να μπλοκάρονται κι αυτές...

 

...από τη προηγούμενη βδομάδα περίμενα επιστροφή 40€ στη κάρτα και -πιστεύω- επειδή είχα ενεργοποιήσει την ασφάλεια ύστερα από περίεργη απόπειρα χρέωσης (επανάληψη παλιότερης αγοράς, δεν ξέρω πώς), δεν έχει καν εμφανιστεί ως εκκρεμούσα συναλλαγή στην Υποστήριξη της Revolut.

...τους έστειλα ΄μηνυμα και λένε δεν τη βλέπουν πουθενά την επιστροφή, παρότι κλείνει βδομάδα...

 

...επιστροφή σαφώς έγινε βέβαια, γιατί φάνηκε αμέσως στη κίνηση του Paypal....

 

Την προηγούμενη φορά που είχα πάθει κάτι τέτοιο, πάλι είχα ξεχασμένη την ασφάλεια της κάρτας για e-commerce...μόλις την απενεργοποίησα, εντός 1-2 ημερών έφτασε αυτόματα η πίστωση.

 

Επίσης από σειρά επιστροφών τελευταία δεν είναι ποτέ καθυστέρηση πάνω από 2 μέρες (με ανενεργή τη συγκεκριμένη δικλείδα ασφαλείας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μέσα στο wallet πάνω στην κάρτα μόνο edit επιλογή έχει.

Παιδιά μάλλον επειδή την είχα συνδέσει ξανά πιο παλιά μάλλον δεν θέλει confirm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Μολις παρελαβα καινουρια leupay wallet καρτα (στην παλια εβγαζε error οταν την εβαζα) και τωρα δεν με αφηνει καθολου να την καταχωρησω, ουτε την παλια ουτε την καινουρια. Με το που παταω το "τικ" στο Cardholder Address κολλαει εκει...

Μιλησα με το support τους μου λεγανε διαφορα για το κινητο μου κλπ αλλα δοκιμασα και σε δευτερο κινητο και κολλαει στο ιδιο σημειο.

Και δεν ειναι οτι δεν δεχεται την καρτα σε αυτη την περιπτωση εμφανιζε μηνυμα, τωρα τιποτα απλα μενει εκει.

Νομιζω εχει να κανει κατι με την τελευταια εκδοση της εφαρμογης και δυστυχως παροτι ειχα backup προηγουμενες εκδοσεις, λογικα για λογους ασφαλειας δεν συνδεεται αν δεν εχεις την τελευταια εκδοση...

Καμια ιδεα τι μπορει να φταιει και πως να καταχωρησω την καρτα;

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω μια prepaid καρτα Πειραιως η οποια δεν περναει σε καποιες συναλλαγες λογω capital controls...Γινεται να φορτισω την Revolut με την καρτα αυτη η μονο με εμβασμα?

 

Ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω μια prepaid καρτα Πειραιως η οποια δεν περναει σε καποιες συναλλαγες λογω capital controls...Γινεται να φορτισω την Revolut με την καρτα αυτη η μονο με εμβασμα?

 

Ευχαριστω πολυ!

Μαλλον δεν θα την δεχτει αλλα δεν χανεις κατι να δοκιμασεις... Πατα topup μεσα στην εφαρμογη και βαλε τα στοιχεια της καρτας σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,μια ερωτηση το ονομα που δηλωσα ειναι Νικος ενω στις Ελληνικες τραπεζες ειναι Νικολαος θα εχω θεμα?

Πρεπει να δεις πως το εχεις στην τραπεζα στα λατινικα.Επισεις οταν φτασει η ωρα της ταυτοποιησης πρεπει το ονομα να ειναι ιδιο με την ταυτοτητα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να δεις πως το εχεις στην τραπεζα στα λατινικα.Επισεις οταν φτασει η ωρα της ταυτοποιησης πρεπει το ονομα να ειναι ιδιο με την ταυτοτητα.

ναι φυσικα στα λατινικα.Πω πρεπει να εκδοσω καινουργια γιατι το εβαλα Λαθος..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φυσικα στα λατινικα.Πω πρεπει να εκδοσω καινουργια γιατι το εβαλα Λαθος..?

Η καλυτερη λυση ειναι αυτη. Ωστοσο αν για καποιο λογο θες απεγνωσμενα να κρατησεις τον λογαριασμο που εχεις τωρα, στειλτους ενα μηνυμα στο live support με το τι εχει γινει και λογικα θα μπορουν να στο αλλαξουν αυτοι χειροκινητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μου έβγαλε μια ειδοποίηση η εφαρμογή της revolut να δικαιολογήσω τα χρήματα που έχω μεταφέρει και μου έχει μια επιλογή για επισύναψη αρχείου.. Τι παίζει με αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μου έβγαλε μια ειδοποίηση η εφαρμογή της revolut να δικαιολογήσω τα χρήματα που έχω μεταφέρει και μου έχει μια επιλογή για επισύναψη αρχείου.. Τι παίζει με αυτό;

 

Γράψε ακριβώς τι σου γράφει στο μήνυμα να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να στείλω έμβασμα στην revolut σήμερα απο την Πειραιώς και στο τελευταίο βήμα έλαβα το σφάλμα  Η συναλλαγή σας απέτυχε. Υπέρβαση ορίου εντολών μεταφοράς πίστωσης στο εξωτερικό

Πάλι τελείωσε το όριο της Πειραιώς;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προσπάθησα να στείλω έμβασμα στην revolut σήμερα απο την Πειραιώς και στο τελευταίο βήμα έλαβα το σφάλμα  Η συναλλαγή σας απέτυχε. Υπέρβαση ορίου εντολών μεταφοράς πίστωσης στο εξωτερικό

Πάλι τελείωσε το όριο της Πειραιώς;

 

 

Ναι και εγώ πήγα να στείλω σήμερα και αντίκρισα το ίδιο. 

Τι γίνεται μόνο η Πειραιώς πιάνει αυτό το όριο; Μόνο για αυτή θυμάμαι να έχω διαβάσει εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...