Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ για την ώρα επιλέγω το "ρώτησε με αργότερα" αφού είναι πιο ακίνδυνο...  :-D

Πιο ακίνδυνο δεν είναι το να πατάς "ρώτησε με αργότερα". Αντιθέτως πιο επικίνδυνο είναι. Γιατί σε τέτοιες αλλαγές στους όρους δεν έχεις επιλογή να μην τις δεχτείς και να συνεχίσεις να είσαι πελάτης. Take it or leave it είναι πάντα. Οπότε κάποια στιγμή θα πάψει να σε ρωτάει και θα θεωρήσει ότι τις αποδέχτηκες σιωπηρά, εσύ θα το έχεις ξεχάσει πλέον να διαβάσεις τι έλεγαν και αν υποθετικά ήταν κάτι που σε έβλαπτε η ζημιά έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποδοχή των νέων όρων θα γίνει αυτόματα στο το νέο έτος. Εσύ που είσαι περισσότερο υπεύθυνος μπορείς να αρνηθείς τους νέους όρους ή να μας εξηγήσεις αν πρέπει να τους αποδεχθούμε και γιατί. Διαφορετικά μην το σκαλίζεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποδοχή των νέων όρων θα γίνει αυτόματα στο το νέο έτος. Εσύ που είσαι περισσότερο υπεύθυνος μπορείς να αρνηθείς τους νέους όρους ή να μας εξηγήσεις αν πρέπει να τους αποδεχθούμε και γιατί. Διαφορετικά μην το σκαλίζεις. 

Να "σας" εξηγήσω δεν πρόκειται γιατί δεν χρησιμοποιώ εδώ και καιρό τη revolut την έχω παροπλισμένη και άρα ουσιαστικά τους έχω απορρίψει τους όρους. Αυτό που "σας" παρέχω ως ενημέρωση είναι ότι πρέπει να τους διαβάσετε για να ξέρετε αν πρέπει να την εγκαταλείψετε ή να συνεχίσετε. Αφού φαίνεται να το κατανοείς αυτό και μάλλον λέμε το ίδιο πράγμα προς τι η διαφωνία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξαν κάποιοι όροι στην ΕΕ όσων αφορά τις ηλεκτρονικές τράπεζες και γι αυτό υπάρχει αλλαγή στους όρους χρήσης. Το ίδιο έγινε και στην Ν26. Να υποθέσω στην Leypay δεν χαμπαριάζουν από τέτοια, σου αλλάζουν και το iban και ούτε χαμπάρι παίρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

S

 

Άλλαξαν κάποιοι όροι στην ΕΕ όσων αφορά τις ηλεκτρονικές τράπεζες και γι αυτό υπάρχει αλλαγή στους όρους χρήσης. Το ίδιο έγινε και στην Ν26. Να υποθέσω στην Leypay δεν χαμπαριάζουν από τέτοια, σου αλλάζουν και το iban και ούτε χαμπάρι παίρνεις.

Oποιες αλλαγές έγιναν σε IBAN έγιναν στη leupay wallet και όχι στη Leupay, τον λόγο δεν τον ξέρω.

Στην Revolut δεν αλλάξαν τα IBAN τόσες φορές ;   Μόνο η Ν26 παραμένει λίγο πιο σοβαρή.

 

Επειδή χρησιμοποιώ και τις τρεις υπηρεσίες εδώ και 2 χρόνια σε διαβεβαιώ οτι καμιά απο τις τρεις δεν είναι απροβλημάτιστη αλλά τι να κάνουμε ανάθεμα την ανάγκη μας λόγω CC  :mad:  

 

ΥΓ.  Τελικά διορθώθηκε το μπάχαλο με την τελευταία αναβάθμιση της Revolut που παθαίνει αμνησία ;   :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

S

 

Oποιες αλλαγές έγιναν σε IBAN έγιναν στη leupay wallet και όχι στη Leupay, τον λόγο δεν τον ξέρω.

Στην Revolut δεν αλλάξαν τα IBAN τόσες φορές !   Μόνο η Ν26 παραμένει λίγο πιο σοβαρή.

 

Επειδή χρησιμοποιώ και τις τρεις υπηρεσίες εδώ και 2 χρόνια σε διαβεβαιώ οτι καμιά απο τις τρεις δεν είναι απροβλημάτιστη αλλά τι να κάνουμε ανάθεμα την ανάγκη μας λόγω CC  :mad:  

 

ΥΓ.  Τελικά διορθώθηκε το μπάχαλο με την τελευταία αναβάθμιση της Revolut που παθαίνει αμνησία ;   :-D

 

Πότε μας κρέμασε η Ν26? Η leupay έχει περάσει στο συρτάρι, μιας και δεν προσφέρει τίποτα περισσότερο από τις άλλες δυο. 

Εμένα προσωπικά, ούτε η revolut με κρέμασε. Σκέψου μόνο ότι χάρη στη revolut ο μέσος Έλληνας έμαθε να στέλνει εμβάσματα στο εξωτερικό. Εάν διαβάσεις από την αρχή το θέμα θα σκάσεις στα γέλια. Θα δεις ότι όλες οι συναλλαγές ήταν προβληματικές από τους δημιουργούς τους και όχι από την revolut.

 

Τώρα υπάρχουν και πολλοί που τρέχουν την revolut μέσω υπολογιστή με κάποιον android προσομοιωτή, ε λογικό είναι να έχουν προβλήματα. Όπως επίσης, άλλοι άνοιξαν λογαριασμό από τις αρχές έχοντας τον σε αδράνεια. Λογικό είναι να έχουν μείνει στην απέξω όταν έγιναν τόσες αλλαγές, με την σημαντικότερη να απαιτείτε η ταυτοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να προσθεσω την νεα Visa της Leupay για top-up by card και την 'βλεπει' ως καρτα σε USD !

Προσπαθω να προσθεσω την νεα Visa της Leupay για top-up by card και την 'βλεπει' ως καρτα σε USD !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω καποιες αποριες.Ειχα κανει λογαριασμο στη revolut πριν αρκετο καιρο,αλλα δεν τον ειχα χρησιμοποιησει.

Εχω λαβει και την φυσικη καρτα,αλλα δε θυμαμαι τι ειχα κανει τοτε.
Τωρα πηγα να κανω παλι λογαριασμο για να δω τι θα μου βγαλει στα επομενα βηματα,αλλα προχωρησε κανονικα και οταν εβαλα τηλεφωνο αλλα και οταν εβαλα το email.

Πως μπορω να δω αν εχω κι αλλο λογαριασμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,επειδή θα πάω Αγγλία για καποιες μερες και επειδη ειμαι κ ασχετη με αυτα θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα γιατι μου ειπανε οτι με συμφερει να φορτωσω την καρτα και να την χρησιμοποιω εκει.Προσπαθησα να διαβασω τις ερωτησεις αλλα ειναι πολλες σελιδες και δεν βγαζω ακρη.

1)μπορει καποιος αλλος να μου μεταφερει χρηματα απο eurobank?Αν ναι μεχρι τι ποσο μπορει να μου μεταφερει,υπαρχει καποιο  οριο?(Θα μεταφερω εγω απο τον λογαριασμο μου αλλα θελει να μου μεταφερει και αυτος που θα παμε μαζι απο την τραπεζα του γιατι δεν εχει καρτα οποτε υπολογιζω να μεταφερω 1000 ευρω περιπου και επειδη ειναι μεγαλο το ποσο φοβαμαι λιγο..)

2)Οταν θα ειμαι Αγγλια την χρησιμοποιω οπως στην Ελλαδα?Κανει δλδ την μετατροπη σε λιρες αυτοματα?

3)Μπορω να κανω αναληψη απο τραπεζα στην Αγγλια και αν ναι τι ποσοστο περιπου μου κραταει?

4)Οταν επιστρεψω αν μου εχουν μεινει χρηματα μεσα μπορω να τα μεταφερω παλι στην τραπεζα μου?

Σορρυ αν κουραζω αλλα απ οτι καταλαβα εχουν αλλαξει και καποια πραγματα και θα ηθελα να ειμαι σιγουρη..

Ευχαριστω εκ των προτερων αν μου απαντησει καποιος!!

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα χρήματα την Τετάρτη πριν τις 4 το μεσημέρι και με χέρι σήμερα δεν έχουν εμφανιστεί.Απο Πειραιώς με απλό priority ,στην προηγούμενη μεταφορά μέσα σε μια μέρα είχαν εμφανιστεί.Ποσες μέρες θέλει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...