Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λογικα ναι :ρ...στα αρχικα post γραφει οτι ο λογαριασμος πρεπει να ειναι στο ονομα μου ή να ειμαι συνδικαιουχος.Δεν ισχυει αυτο πλεον?

Δεν ισχύουν τα αρχικα ποστ που γραφτήκαν πριν 2-3 χρονια, με την ρεβολυτ πλέον εχεις δικό σου ιβαν και μπορεί να σου στείλει χρήμα ο οποιοσδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι ένας από τους 100 (ή περίπου 40) που πήγανε εχθές στο event.. :P έπεσαν αρκετά Q&A, αν έχετε απορία σε κάτι που μπορώ να βοηθήσω και άκουσα μου λέτε..

 

Πχ να αναφέρω πως όχι μόνο και BRexit να γίνει η Revolut δεν επηρεάζεται, αλλά έχει στα πλάνα και δημιουργία λογαριασμού μέσα στις ελληνικές τράπεζες προς αποφυγή ακόμα και του 1€ προμήθεια του top up

 

Ακούστηκαν μερικά ενδιαφέροντα πράγματα εκεί πέρα και αρκετά βαρετά.. Καλό κλήμα και καλές γνωριμίες έγιναν πάντως :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι ένας από τους 100 (ή περίπου 40) που πήγανε εχθές στο event.. :P έπεσαν αρκετά Q&A, αν έχετε απορία σε κάτι που μπορώ να βοηθήσω και άκουσα μου λέτε..

 

Πχ να αναφέρω πως όχι μόνο και BRexit να γίνει η Revolut δεν επηρεάζεται, αλλά έχει στα πλάνα και δημιουργία λογαριασμού μέσα στις ελληνικές τράπεζες προς αποφυγή ακόμα και του 1€ προμήθεια του top up

 

Ακούστηκαν μερικά ενδιαφέροντα πράγματα εκεί πέρα και αρκετά βαρετά.. Καλό κλήμα και καλές γνωριμίες έγιναν πάντως :P

Αν κανουν λογαριασμο σε ελληνικη τραπεζα τοτε 'καταργουμε'τα CC!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύουν τα αρχικα ποστ που γραφτήκαν πριν 2-3 χρονια, με την ρεβολυτ πλέον εχεις δικό σου ιβαν και μπορεί να σου στείλει χρήμα ο οποιοσδήποτε.

 

Ώπα! Αυτό σημαίνει ότι πλέον έγινε κανονική τράπεζα και μπορείς να έχεις καταθετικό πχ λογαριασμό εκεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσα να στείλω την μισθοδοσία μου στην Revolut (από εταιρεία εξωτερικού), και από εκεί μετά όποτε χρειαστώ να στείλω έμβασμα σε Ελληνική τράπεζα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες ποιοι μίλησαν?

Κάποια ενδιαφέροντα που άκουσες?

Υπήρξε έλεγχος στη είσοδο, με ποιον τρόπο?

κανένας έλεγχος, όποιος ήθελε έμπαινε. Από μπύρα mythos, corona και πίτσα, όση ήθελες.

 

Απλά έγινε σίγουρο ότι δεν υπάρχει φόβος για οτιδήποτε, και αρκετό promotion και τις premium.

 

Ένα ενδιαφέρον είναι ότι θα μπει (λογικά δοκιμαστικά πρώτα στην Domino's Pizza λόγο του Ambassador) πληρωμή απευθείας με Revolut, και αργότερα ευρύτερα, όπου και θα βγαίνει αρκετά φθηνότερα στους καταναλωτές, καθώς δεν θα κρατάει την προμήθεια που κρατάει πχ η Mastercard, φυσικά με συνεργαζόμενα καταστήματα). Θυμάμαι στο παράδειγμα έδειχνε 329€ με Mastercard και 320€ με Revolut πληρωμή σε μαγαζί.

 

Τωρα λέει έχουμε 55.000 στην Ελλάδα και θέλουν του χρόνου τέτοια εποχή να ναι 300.000 οπότε και θα ρίξουν το βάρος αρκετά στην Ελλάδα.

 

Ως προς το top up μέσω κάρτας είναι καθαρά λόγο κράτους και νομοθεσίας το ότι δεν μπορεί να γίνει και δεν περνάει απολύτως τίποτα από το χέρι τους προς το παρών στο συγκεκριμένο.

 

Επίσης σε λίγο καιρό θα βγει full μεταλλική (και τόνισαν αρκετά βαριά) Platinum κάρτα (ξανά μόνο για τους premium)

 

Τους ρώτησα προσωπικά επίσης και για login μέσω του site, και η απάντηση ήταν τύπου "ούτε κατά διάνοια", τουλάχιστον όχι στον επόμενο χρόνο.

 

Γενικα αναφέρθηκαν πολλά σχέδια που έχουν για την Revolut όπως να μπορείς να κάνεις αυτόματη αποταμίευση (αν πληρώνεις 1.80 για κάτι, να σου κρατάει 2 και τα 0.20 να πηγαίνουν κουμπάρα) και κάτι τέτοια, η το ότι θα μπορείς αργότερα να αγοράζεις μετοχές σε συνεργασία με πολυεθνικές και μη.

 

Έχει μέλλον γενικά η ιστορία

 

Και το άκυρο από ενδιαφέρον υστερόγραφο: μας έκαναν και δώρο - μέχρι - 10 κάρτες Revolut, να τις δώσουμε σε γνωστούς και φίλους, ώστε να μπορούν να τις κάνουν Link, χωρίς να χρειάζεται το 6 ευρο να τις φέρουν απέξω σαν δώρο.. :ρ

 

Αν θυμηθώ τίποτα άλλο συμπληρώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εμενα μου εκανε decline κατι μικροαγορες των 15 και 21 ευρώ απο aliexpress χτες το απόγευμα, ενώ εχω πληρώσει με επιτυχία τουλάχιστον 10 φορές μεσα στο 2017... Και στο support ticket που άνοιξα, ακόμα περιμένω απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι ένας από τους 100 (ή περίπου 40) που πήγανε εχθές στο event.. :P έπεσαν αρκετά Q&A, αν έχετε απορία σε κάτι που μπορώ να βοηθήσω και άκουσα μου λέτε..

 

Πχ να αναφέρω πως όχι μόνο και BRexit να γίνει η Revolut δεν επηρεάζεται, αλλά έχει στα πλάνα και δημιουργία λογαριασμού μέσα στις ελληνικές τράπεζες προς αποφυγή ακόμα και του 1€ προμήθεια του top up

 

Ακούστηκαν μερικά ενδιαφέροντα πράγματα εκεί πέρα και αρκετά βαρετά.. Καλό κλήμα και καλές γνωριμίες έγιναν πάντως :P

Μήπως αναφέρθηκε πότε θα μπορούν οι free users να κάνουν αγοραπωλησίες με κρυπτονομίσματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως αναφέρθηκε πότε θα μπορούν οι free users να κάνουν αγοραπωλησίες με κρυπτονομίσματα;

Η απάντηση ήταν όπως πάντα τα καινούρια πράγματα θα τα έχουν πρώτα διαθέσιμα οι premium.. Δεν είπαν ημερομηνία, αλλά είπαν πως σίγουρα θα είναι διαθέσιμα και στους free.. Έδωσαν να καταλάβουμε πάντως πως σύντομα θα είναι γενικά διαθέσιμα, όπως επίσης και ότι θα μπορείς να "παίξεις" με τις ισοτιμίες, όπως ακριβώς και με τις μετατροπές από και σε άλλα νομίσματα εκτός του ευρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, εχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με το app της revolut με μήνυμα "we are sorry, something went wrong " ?

Οποτε παω να κανω login μου ζητάει αριθμο τηλ. για επιβεβαίωση και οταν δινω τον κωδικο του sms και παω να κάνω login κλείνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...