Προς το περιεχόμενο

Τραπεζικη καρτα-Ποτε ληγει


ppaio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

35 λεπτά πριν, ernia1 είπε

SOS!!

ηδική μου είναι εθνική και λήγει αύριο, 30/06. για διάφορους λόγους δεν μπόρεσα να πάρω την καινούργια και γύρισε πίσω..

μπορώ να σηκώσω και αύριο χρήματα που είναι η τελευταία μέρα? κ αν όχι πως μπορώ να σηκώσω χρήματα μέσα από την τράπεζα τώρα που δεν ισχυουν τα βιβλιάρια? χρειάζεται κάποια δικαιολογητικά η μόνο ταυτότητα?

ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων για την βοήθεια..💗

Ναι, μέχρι και αύριο τα μεσάνυχτα ισχύει η κάρτα σου.

Όσο για την ανάληψη από το γκισέ δεν κάνει διαφορά το ότι καταργούνται τα βιβλιάρια, η ταυτότητα είναι το μόνο που χρειάζεσαι, και φυσικά να είναι επικαιροποιημένα τα στοιχεία σου.

Και φυσικά λόγω κορονοϊού υπάρχει minimum στην ανάληψη από γκισέ, 400€ το ελάχιστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ernia1 είπε

SOS!!

ηδική μου είναι εθνική και λήγει αύριο, 30/06. για διάφορους λόγους δεν μπόρεσα να πάρω την καινούργια και γύρισε πίσω..

μπορώ να σηκώσω και αύριο χρήματα που είναι η τελευταία μέρα? κ αν όχι πως μπορώ να σηκώσω χρήματα μέσα από την τράπεζα τώρα που δεν ισχυουν τα βιβλιάρια? χρειάζεται κάποια δικαιολογητικά η μόνο ταυτότητα?

ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων για την βοήθεια..💗

Αν είναι να πας στην τράπεζα τους λες να σου βγάλουν μια κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Θέλω βοήθεια!! Εχει λήξει η παλιά μου κάρτα απο το 2018 και μου ήρθε καινούργια αλλά δεν μπορω να την ενεργοποιησω γιατί χρειαζεται μια αλλη ενεργή κάρτα στο όνομα μου που δεν υπάρχει τι κάνω;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, evaggelia_gatsi είπε

Θέλω βοήθεια!! Εχει λήξει η παλιά μου κάρτα απο το 2018 και μου ήρθε καινούργια αλλά δεν μπορω να την ενεργοποιησω γιατί χρειαζεται μια αλλη ενεργή κάρτα στο όνομα μου που δεν υπάρχει τι κάνω;; 

Eurobank?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, evaggelia_gatsi είπε

Θέλω βοήθεια!! Εχει λήξει η παλιά μου κάρτα απο το 2018 και μου ήρθε καινούργια αλλά δεν μπορω να την ενεργοποιησω γιατί χρειαζεται μια αλλη ενεργή κάρτα στο όνομα μου που δεν υπάρχει τι κάνω;; 

Μπορείς να την ενεργοποιήσεις τηλεφωνικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Γίνεται αυτόματη ανανέωση. Ποτέ μου δεν έχω ειδοποιηθεί πριν, είτε για πιστωτική, ή χρεωστική. Κάθε φορά απλώς έρχεται ο φάκελος με ταχυδρομείο στο σπίτι (μαζί με τη σχετική συνοδευτική επιστολή). 

Υπόψιν πως όταν έρθει το νέο πλαστικό, τη στιγμή που θα κάνετε ενεργοποίηση, η παλιά κάρτα ακυρώνεται ακαριαία. Αν δεν κάνετε ενεργοποίηση, τότε η παλιά θ' ακυρωθεί στο τέλος του μήνα (23:59:59) όπως έγραψαν πριν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Haldol είπε

Γίνεται αυτόματη ανανέωση. Ποτέ μου δεν έχω ειδοποιηθεί πριν, είτε για πιστωτική, ή χρεωστική. Κάθε φορά απλώς έρχεται ο φάκελος με ταχυδρομείο στο σπίτι (μαζί με τη σχετική συνοδευτική επιστολή). 

Υπόψιν πως όταν έρθει το νέο πλαστικό, τη στιγμή που θα κάνετε ενεργοποίηση, η παλιά κάρτα ακυρώνεται ακαριαία. Αν δεν κάνετε ενεργοποίηση, τότε η παλιά θ' ακυρωθεί στο τέλος του μήνα (23:59:59) όπως έγραψαν πριν.

Οι δόσεις που έχω συνεχίζουν κανονικά στην καινούρια έτσι?

Δεν χρειάζεται να κάνω κάτι?

Ευχαριστώ πολύ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, johnnyman said:

Οι δόσεις που έχω συνεχίζουν κανονικά στην καινούρια έτσι?

Δεν χρειάζεται να κάνω κάτι?

Ευχαριστώ πολύ! 

Ακριβώς, οι δόσεις συνεχίζουν και προχωράνε κανονικά. Ακόμα και αν δεν ενεργοποιηθεί καν το νέο πλαστικό! :P

Το πλαστικό είναι μόνο το "σώμα" (ή η φυσική υπόσταση) της κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Σημερα ελαβα 3 φακέλους από την τραπεζα πειραιως οτι δεν ανανεωνονται οι 3 πιστωτικες μου καρτες που ληγουν τον Απριλιο (4.2024)

Να σημειωσω ότι ειμαι απολυτα συνεπης και δεν υπαρχουν φυσικά χρεωσεις πουθενα, ουτε Τειρεσιας ουτε τιποτα

Τα εισοδηματα μου μεγαλυτερα από περυσι

Τι ακριβως γινεται και για ποιο λογο ? Ξερει καποιος να μας κατευθυνει πριν επικοινωνησω μαζι τους

Υ.Γ και το πιο περιεργο είναι η εγκριση και 4ης πιστωτικής που έλαβα τον προηγούμενο μήνα !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Bitbit είπε

περίεργο. Μήπως σου τις κόψανε και αναβάσανε το όριο σε αυτή που αφήσανε;

4 πιστωτικές στην ίδια τράπεζα!

Οχι δεν ανεβηκε κανενα όριο απο οσο παρατηρησα

Ναι 4 πιστωτικες πειραιως και 2 στην Alpha

Συνεπεστατος πάντα και σωστη χρήση τους στην εργασια μου φυσικα

Απλά απορώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, whiteman7 said:

Οχι δεν ανεβηκε κανενα όριο απο οσο παρατηρησα

Ναι 4 πιστωτικες πειραιως και 2 στην Alpha

Συνεπεστατος πάντα και σωστη χρήση τους στην εργασια μου φυσικα

Απλά απορώ!

Ίσως λόγω της 4ης κάρτας στην Πειραιώς να το έψαξαν και να έμαθαν ότι έχεις άλλες δύο στην Alpha, και να έκριναν ότι είναι πολλές.

Ίσως να καταργήθηκαν οι συγκεκριμένες που έχεις ή να άλλαξαν κάποιοι όροι.

Χίλιοι δυό μπορεί να είναι οι λόγοι, και δεν είναι σίγουρο πως θα μάθεις ποιοι είναι.

Επικοινώνησε μαζί τους και ίσως μάθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...