Προς το περιεχόμενο

Dragonball Super


snik3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε 20 λεπτά αρχίζει online το επεισόδιο 78

 

 

 

 

Πολλά ερωτήματα δημιουργήθηκαν μετά το επεισόδιο αυτό, επίσης διάφορες παρατηρήσεις:

 

 

 

1. Εφόσον ξεκίνησαν οι αγώνες γιατί δεν βρίσκονται και οι υπόλοιποι στον χώρο που θα γίνει το tournament μαζί με τον goku?

2. Μήπως ο gohan o vegeta και οι άλλοι εμφανιστούν σε μεταγενέστερο χρονικό διάστημα;

3. Ο χώρος που θα γίνουν οι μάχες δεν φαίνεται ίδιος με αυτόν που εικονίζεται στο opening.

4. Μαζί με τους υπόλοιπους θεούς που βρίσκονται εκεί, δεν εμφανίζονται τόσο οι πολεμιστές που φαίνονται στο opening να παλεύουν με goku και vegeta.

5. Επίσης μαζί με τον champa δεν φαίνονται οι υπόλοιποι πολεμιστές που έχει (hit, gaba κτλ).

6. Λογικά θα εμφανιστούν όλοι αυτοί σε επόμενο επεισόδιο, μένει να δούμε πως.

7. Δεν φαντάζομαι να πολεμίσει με κανέναν ο Mr. Satan..... :-D

 

 

Επεξ/σία από Βασίλης_29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

1. Δεν ξεκινησαν οι αγωνες, αυτο ειναι απλα επίδειξη.

2. Οταν θα πανε για τους κανονικους αγωνες 10vs10 τοτε θα δουμε και του υπολοιπους. ο Γκοχαν εκει ηταν παντως (Γκοκου-Γκοχαν-Μπου ειναι η τριαδα)

3. Δεν ειναι οι κανονικοι αγωνες βλεπε 1.

4.  Βλεπε 3 :P

5. Βλεπε 4 :P

6. Λογικα στα επομενα 1-2 επεισοδια θα τελειωσει αυτος ο αγωνας θα γυρισουν ολοι στα Universe τους για να προπονηθουν για το κανονικο πρωταθλημα

7. ΓΙα κανενα λογο. Πιστευω θα ειναι Γκοκου-Γκοχαν-Βετζιτα-Πικολο-Μπου-Κριλιν!?-Ροσι!?-Θα ταν ωραιο να βαλουν και gods να πολεμησουν και θα ταν ωραιο να φερουν μελλοντικο τρανκ. Γιατι την ωρα δεν μπορω να σκεφτω 10αδα απο το Universe 7 εκτος αν πολεμησουν και τα παιδια

Επισης σκεφτομουν οτι για να συμπληρωσουν 10αδα ισως παρουν κανεναν απο τους κακους του universe 7

 

 

Επεξ/σία από Spect~
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακιτσα πιστευω θα εχει αυτο το arc.Το καλο ειναι οτι θα δουμε επιτελους και 2ους-3ους χαρακτηρες σε δραση μετα απο καιρο και αυτο που ελπιζω ειναι να δουμε τον Gohan SSJ2 με το καλο :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υπάρχει μία διαφαινόμενη ένταση μεταξύ Beerus και Goku.Νομίζω πως ο Beerus συνηδειτοποιεί πως οι πράξεις του Zamasu είχαν λογική βάση καθώς η αφέλεια των ανθρώπων, και συγκεκριμένα του Goku, μπορεί εν μέρει να είναι ευχάριστη και διασκεδαστική, αλλά μπορεί ταυτόχρονα να αποδειχθεί και καταστροφική.Πολλοί fans θέλουμε το Super να τελειώσει όπως ξεκίνησε, με τη μάχη Goku-Beerus, και νομίζω πως όσο ισχυροποιείται αυτή η έχθρα-ανησυχία που αρχίζει και γεννιέται μέσα στον Beerus, είναι αρκετά πιθανό να καταλήξει όντως έτσι η ιστορία.

Κάτι παίζει με τον μελλοντικό zen-oh πάντως.Δε μου το βγάζει κανείς απο το μυαλό.Λίγο οι ενδείξεις με το αριστερό χέρι στο ep 78 όταν ο τωρινός σήκωνε το δεξί του (μόλις ο μελλοντικός καταλάβαινε το λάθος που έκανε απο συνήθεια-απροσεξία κατέβαζε το αριστερό και σήκωνε κι αυτός το δεξί), λίγο το βίντεο στο νέο intro (βλέπουμε τους δύο zen-oh και όταν περνούν ο ένας μπροστά απο τον άλλο ο τωρινός είναι μπλέ και ο μελλοντικός γίνεται κόκκινος), λίγο οι στίχοι του outro song που μιλούν για έναν άγγελο και έναν δαίμονα...

Δε ξέρω, νομίζω οτι ο Toriyama μας ρίχνει hints και πως το επερχόμενο Arc θα είναι πολύ πιο ενδιαφέρον απο όσο περιμέναμε...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υπάρχει μία διαφαινόμενη ένταση μεταξύ Beerus και Goku.Νομίζω πως ο Beerus συνηδειτοποιεί πως οι πράξεις του Zamasu είχαν λογική βάση καθώς η αφέλεια των ανθρώπων, και συγκεκριμένα του Goku, μπορεί εν μέρει να είναι ευχάριστη και διασκεδαστική, αλλά μπορεί ταυτόχρονα να αποδειχθεί και καταστροφική.Πολλοί fans θέλουμε το Super να τελειώσει όπως ξεκίνησε, με τη μάχη Goku-Beerus, και νομίζω πως όσο ισχυροποιείται αυτή η έχθρα-ανησυχία που αρχίζει και γεννιέται μέσα στον Beerus, είναι αρκετά πιθανό να καταλήξει όντως έτσι η ιστορία.

Κάτι παίζει με τον μελλοντικό zen-oh πάντως.Δε μου το βγάζει κανείς απο το μυαλό.Λίγο οι ενδείξεις με το αριστερό χέρι στο ep 78 όταν ο τωρινός σήκωνε το δεξί του (μόλις ο μελλοντικός καταλάβαινε το λάθος που έκανε απο συνήθεια-απροσεξία κατέβαζε το αριστερό και σήκωνε κι αυτός το δεξί), λίγο το βίντεο στο νέο intro (βλέπουμε τους δύο zen-oh και όταν περνούν ο ένας μπροστά απο τον άλλο ο τωρινός είναι μπλέ και ο μελλοντικός γίνεται κόκκινος), λίγο οι στίχοι του outro song που μιλούν για έναν άγγελο και έναν δαίμονα...

Δε ξέρω, νομίζω οτι ο Toriyama μας ρίχνει hints και πως το επερχόμενο Arc θα είναι πολύ πιο ενδιαφέρον απο όσο περιμέναμε...

 

 

 

Πιστεύω οτι η σειρά θα τελειώσει με έναν τρόπο περίπου σαν αυτόν που είχαμε στο dbz με τον evil buu. Κάτι θα γίνει στον zeno και θα βγει μέσα από αυτόν ένας evil zeno ο οποίος θα θελήσει να αφανήσει τα πάντα. Εκεί μάλλον θα τον αντιμετωπίσει ο goku σε συνεργασία με άλλους είτε θεούς είτε πολεμιστές.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι τρολ αυτός ο Μπού. :-D

Ναι..περασαν καπως αυτη την παραξενη συμπεριφορα του απο τα παλια επεισοδια...που αν και χαχας ηταν θανασιμα επικίνδυνος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...