Προς το περιεχόμενο

Vodafone: Ταχύτητες υπερδιπλάσιες του VDSL στο σπίτι μέσω της τεχνολογίας Fixed Mobile Bonding


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα παιρνεις dsl modem με ενσωματομενη sim, οποτε θα εχεις συνδιασμο dsl ταχυτητας (την θεωρητικα εως 24 MBit για aDSL  ή της αντιστοιχης vDSL) και την ταχυτητας 4G που θα εχεις (αν εχεις) στην περιοχη σου

και τι ip θα παιρνει η γραμμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yβριδική πρόσβαση είναι, αφορά συνδρομητές adsl/vdsl, και δεν θα έχει ΠΟΧ εξ όσων γνωρίζω (το πως το γνωρίζω είναι άλλου παπά ευαγγέλιο).

Αυτό όμως που μας ενδιαφέρει είναι ότι δεν αναφέρεται πουθενά κάτι τέτοιο, για ΠΟΧ, και θα πρέπει να μην ειμαστε αρνητικοί.

 

 

Τι διαφορά έχει η υβριδική πρόσβαση του ΟΤΕ από αυτή της Vodafone;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασες καταρχήν τι είναι;

Ύστερα, διάβασες πουθενά για ΠΟΧ;

 

Ή διάβαζες πολλά παραμύθια με δράκους μικρότερος;

Θα σε παρακαλούσα το ξερολίστικο υφάκι αλλού.

 

σαν τεχνολογία ναι ωραία και καλά... αλλά αφού θα εμπλακεί και το 4g(και λογικά θα βοηθάει οταν χρειάζεται πραγματικά ταχύτητα... και μάντεψε που? όλοι μας το λιώνουμε το bluray downloading...  πολύ σύντομα παροιχοι θα καταλάβουν οτι δεν μπορούν να διαχειριστούν τερα ολόκληρα και θα βάλουν cap)

 

άντε έφυγα να διαβάσω τώρα παραμυθάκι με τους δράκους (τρελαίνομε για προσωπικές επιθέσεις από νεοέλληνες, είναι σαν να ρουφάς φραππεδαρα και να καπνίζεις τσιγαράκι στον καναπέ)

 

α ναι ξέχασα... ζήτω νεοέλληνες!!! ζήτω φράπες!! ζήτω καναπές!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λέτε .. αλλά εγώ με Hol παλιά ήμουν στα 11Mbit και μόλις έβαλα vodafone home vdsl ως 50Mbit, πλέων είμαι στα 46-48Mbit. Κατεβάζω με 5,8MB / Sec.

Περιοχή Μεταμόρφωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας χέζεις ρε Vodafone/Cosmote/Wind που θα αφήσω το πραγματικά απεριόριστο ADSL μου για να χρυσοπληρώσω τα GB σας...

Την adsl γραμμή σου, σε ποιον πάροχο την έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτή είναι η αρχή των ογκομετρικών πακέτων. αυτό θα είναι το πρώτο πακέτο που δεν θα δίνει απεριόριστο traffic. και με το καιρό και τα πακέτα των ADSL/VDSL θα πάνε προς αυτή τη κατεύθυνση. είναι ο μόνος τρόπος για βιωσιμότητα των ελληνικών παρόχων.

 

Ο καθένας όμως θα πληρώνει αυτό που αντέχει, οπότε η βιωσιμότητα είναι ΚΑΙ να έχεις πελάτες.

Δεν ξέρω τι λέτε .. αλλά εγώ με Hol παλιά ήμουν στα 11Mbit και μόλις έβαλα vodafone home vdsl ως 50Mbit, πλέων είμαι στα 46-48Mbit. Κατεβάζω με 5,8MB / Sec.

Περιοχή Μεταμόρφωση.

έβαλε καινούργια καφαο ο οτε στην περιοχή;

αν ναι, παίρνεις vdsl από vodafone με υποδομή οτε.

 

τι router σου έχουν δώσει;

 

εγώ έχω vdsl 50 οτε με speedtest 47,5 down - 4,6 up (μέχρι τον server του ote βέβαια αυτα B) ).

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διαφορά έχει η υβριδική πρόσβαση του ΟΤΕ από αυτή της Vodafone;

 

Η Cosmote ανακοίνωσε

α) σε παγκόσμια πρώτη, στο InfoCom World, συνδυασμό φασμάτων 1,8 GHz και 3,5 GHz για αύξηση χωρητικότητας κινητών δικτύων,

β) ταχύτητες 4G+ έως 500 Mbps, από τους πρώτους παγκοσμίως και

γ) παρουσίαση hybrid access σε δίκτυα σταθερής-κινητής στην Ελλάδα

 

H vodafone ανακοίνωσε μόνο το (γ), με τον όρο Fixed Mobile Bonding (που ωστόσο εννοεί hybrid access).

 

Δεν έχουν ουσιαστική διαφορά στο (γ), η διαφορά είναι στην ανακοίνωση της cosmote που περιλαμβάνει το (α) και το (β), σε συνδυασμό με το (γ).

 

 

σαν τεχνολογία ναι ωραία και καλά... αλλά αφού θα εμπλακεί και το 4g(και λογικά θα βοηθάει οταν χρειάζεται πραγματικά ταχύτητα... και μάντεψε που? όλοι μας το λιώνουμε το bluray downloading...  πολύ σύντομα παροιχοι θα καταλάβουν οτι δεν μπορούν να διαχειριστούν τερα ολόκληρα και θα βάλουν cap)

 

άντε έφυγα να διαβάσω τώρα παραμυθάκι με τους δράκους (τρελαίνομε για προσωπικές επιθέσεις από νεοέλληνες, είναι σαν να ρουφάς φραππεδαρα και να καπνίζεις τσιγαράκι στον καναπέ)

 

α ναι ξέχασα... ζήτω νεοέλληνες!!! ζήτω φράπες!! ζήτω καναπές!!!

 

Κάνεις ένα λογικό άλμα. Πολύς κόσμος λιώνει στο downloading αλλά όχι όλοι. Ούτε καν οι περισσότεροι. Ο περισσότερος κόσμος είτε το καταλαβαίνεις είτε όχι -καλώς ή κακώς- χρησιμοποιεί το pc του για να βλέπει κάτι στο youtube (ή σε παρεμφερή sites), για να μπαίνει σε social media, να παίζει κάνα παιχνίδι κλπ. Καλό είναι αν μην κρίνουμε εξ ιδίων τα αλλότρια και να βλέπουμε τα πράγματα στατιστικά -και ως είναι- και όχι με βάση τι κάνουμε εμείς ή οι γνωστοί/φίλοι μας.

Το "όλοι" λοιπόν που αναφέρεις είναι αυθαίρετο συμπέρασμα. Και επίσης συνετό είναι να μην είμαστε γκρινιάρηδες. Γιάννη δεν είδαμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε..

 

[offtopic]

Όσο για τις προσωπικές επιθέσεις..

Μιλάς για νεοέλληνες, για φραπεδάρες, για τσιγαράκια και καναπέδες, όλα αυτά σε μία πρόταση. Μετά αρχίζεις και τα "ζήτω". Καλό είναι να μάθεις τι σημαίνει προσωπική επιίθεση διότι εσύ -σίγουρα- μόλις την έκανες. Εάν το έκανες για να δώσεις "πόντους" στα όποια επιχειρήματα σου απλά έχεις λανθασμένη αντίληψη.

[/offtopic]

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ταχύτητα που έχω τώρα στην 24άρα υποτίθεται ADSL της HOL,

παίζει να συνδέομαι πιο γρήγορα με το 4G !

 

HOL=LOL

24=3-4 mbps

αχ.. κριμα που εχω οτε.

 

4861839934.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην αλλο τι συνδεση εχει ο φορεας adsl δηλαδη ζευξη μεταξυ μοντεμ και πορτας dslam και αλλο τι ταχυτητα εμπειριας εχεις. Μουφες πουλανε επειδη δεν μπορουνβ να κανουν επενδυσεις για vdsl οπως ο ΟΤΕ. Ο κακος ναι δημοσιος οτε κτλ αλλα ενας οτε που εχει αλλαξει δραματικα 5-6 χρονια τωρα και εχει κανει μεγαλες επενδυσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας όμως θα πληρώνει αυτό που αντέχει, οπότε η βιωσιμότητα είναι ΚΑΙ να έχεις πελάτες.

έβαλε καινούργια καφαο ο οτε στην περιοχή;

αν ναι, παίρνεις vdsl από vodafone με υποδομή οτε.

 

τι router σου έχουν δώσει;

 

εγώ έχω vdsl 50 οτε με speedtest 47,5 down - 4,6 up (μέχρι τον server του ote βέβαια αυτα B) ).

 

 

 

Ναι έχει βάλει νέο καφαο, πραγματικά δεν το περίμενα, καθώς είναι μέσα σε ένα στενό.. που άντε να το βρεις.. Το rooter είναι το ZTE τώρα δεν ξέρω τον κωδικό απέξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...