Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εγω αυτο περιμενω για να παρω μηχανακι τις ελληνικες καρτες και απο οτι μου ειπαν στο τηλ το αναμενουν και γιαυτο εγιναν οι αλλαγες και πηγανε μαλτα. προς το παρον ο μονος τροπος να περασεις ελληνικη καρτα ειναι να εχεις επιχειρηση σε αλλη χωρα πχ βουλγαρια αγγλια κλπ και να συνδεθει το μηχανακι σε αυτη την επιχειρηση ή με το mypos virtual που στελνεις link χρεωσης στον πελατη σαν το request money του paypal αλλα και σε αυτο δεν περνανε ολες οι ελληνικες καρτες.

 

η μαγκια ειναι πως σε συνδιασμο με τη revolut μπορεις και εδω να σηκωνεις απο τα ατμ χωρις προμηθεια. χτυπας καρτα στο mypos απο εκει τα μεταφερεις αμεσως με 0.10 λεπτα στον leupay λογαριασμο σου απο τη leupay τα μεταφερεις αμεσως δωρεαν στη revolut και σηκωνεις τα φραγκα απο τα ατμ δωρεαν γιατι οπως ξερουμε η revolut δεν χρεωνει για αναληψεις απο ατμ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ στις 21 Ιανουαρίου έκανα λογαριασμό στη leupay, ανέβασα τα προσωπικά μου έγγραφα και ζήτησα να μου αποστείλουν την πρώτη μου κάρτα μέσω ταχυδρομείου (την οποία ακόμη περιμένω). Ο λογαριασμός μου αυτή τη στιγμή είναι Basic και γράφει: 

LeuPay Basic (Verification request: Waiting card activation). Στο λογαριασμό μου στη leupay δεν έχω στείλει ποτέ χρήματα. Ματαίως περιμένω την κάρτα τόσο καιρό χωρίς να βάλω χρήματα ή θα μου έρθει; Επαναλαμβάνω επέλεξα να έρθει η κάρτα μέσω ταχυδρομείου και όχι courier.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχαν περασει περιπου 30 ημερολογιακες μερες και ακομα περιμενα την καρτα να μ ερθει με το ταχυδρομειο.

 

 

Τους εστειλα μαιλ και μ απαντησαν το παρακατω.

Για πειτε μου και εσεις τι να κανω καλυτερα απο τα 3 που μου λενε για ποιο αμεσα αποτελεσματα;

Αφου κανω ενα απο τα παρακατω θα μ την στειλουν μετα;

Επειδη βαριεμαι εμβασματα και ιστοριες να περιμενω να συνδεσω στο add a card μια visa της alpha bank και να στειλω μερικα χρηματα μετα θα ειναι οκ;

(Ο λογαριασμος μου ειναι verification request:pending)

Οταν εκανα τον λογαριασμο εστειλα φωτο μπρος-πισω ταυτοτητα και δεν μ ζητησαν αλλα εγγραφα.

post-210891-0-00295600-1454950788_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχαν περασει περιπου 30 ημερολογιακες μερες και ακομα περιμενα την καρτα να μ ερθει με το ταχυδρομειο.

 

 

Τους εστειλα μαιλ και μ απαντησαν το παρακατω.

Για πειτε μου και εσεις τι να κανω καλυτερα απο τα 3 που μου λενε για ποιο αμεσα αποτελεσματα;

Αφου κανω ενα απο τα παρακατω θα μ την στειλουν μετα;

Επειδη βαριεμαι εμβασματα και ιστοριες να περιμενω να συνδεσω στο add a card μια visa της alpha bank και να στειλω μερικα χρηματα μετα θα ειναι οκ;

(Ο λογαριασμος μου ειναι verification request:pending)

Οταν εκανα τον λογαριασμο εστειλα φωτο μπρος-πισω ταυτοτητα και δεν μ ζητησαν αλλα εγγραφα.

Στην εικονα που ανεβασες λεει πως δεν εχεις κανει κατι (1 μονο απο τα παρακατω 3 βηματα χρειαζεται) απο ο,τι χρειαζεται για να σου στειλουν καρτα.
1. Ουτε εστειλες καποιο ποσο με εμβασμα 
2. Ουτε εστειλες καποιο ποσο μεσω συνδεδεμενης καρτας
3. Ουτε εστειλες προσφατο λογαριασμο δεκο με το ονομα που εκανες εγγραφη στην ιστοσελιδα, ουτε κατι παρομοιο 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1-2 ναι δεν εχω στειλει ακομα καποιο ποσο στην καρτα

Οσο για το 3 οταν εκανα λογαριασμο δεν μ ζητησε δεκο η κατι αλλο.μονο ταυτοτητα μπρος-πισω την οποια και εστειλα και την εχουν στα documents π ειδα στον λογαριασμο μου.

 

Anyway οποτε να στειλω καποιο ποσο η να στειλω απλα καποια δεκο και μετα θα μ ερθει μεσω ταχυδρομειου π εχω βαλει η καρτα;

Αν στειλω ποσο μετα αυτοματα θα σταλει η καρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο,τι θεωρεις σωστο για σενα θα κανεις. 

Θα σου πω απλα την δικη μου εμπειρια. 

 

Μου ειχαν εξηγησει απο την αρχη στην ιστοσελιδα πως χρειαζεται φωτοτυπια ταυτοτητας και λογαριασμου δεκο.

Ανεβασα σε 1 δευτερολεπτο φωτοτυπια ταυτοτητας και λογαριασμου δεη στην ιστοσελιδα και μου εστειλαν την καρτα.

 

Ο,τι και (απο τα τρια που σου εγραψαν) να κανεις παντως θα σου στειλουν την καρτα.

Αυτο σου εγραψαν στην εικονα που ανεβασες εδω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που μ εγραψαν για bank statement ποιο εγγραφο ειναι ακριβως;αν ειναι να βγαλω φωτο και να τους το στειλω να ξεμπερδευω γρηγορα.και αν μπορεις πες μου που το στελνω σε απαντηση στο μαιλ τους η να μπω στον λογαριασμο μου και εχει εκει καπου να το ανεβασω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που μ εγραψαν για bank statement ποιο εγγραφο ειναι ακριβως;αν ειναι να βγαλω φωτο και να τους το στειλω γτ εχει και την διευθυνση μου και απ ολα η τραπεζα.και αν μπορεις πες μου που το στελνω σε απαντηση στο μαιλ τους η να μπω στον λογαριασμο μου και εχει εκει καπου να το ανεβασω;

Σου γραφει στην εικονα που ανεβασες:
"3. στειλτε μας ειτε λογαριασμο δεκο, ειτε bank statement, ειτε κατι παρομοιο."
 
Το bank statement φαινεται στο ebanking καποιου που εχει λογαριασμο  ελληνικης τραπεζας. Εκει θα το βρεις.
 
Τον λογαριασμο δεη τον ανεβασα(upload) στον λογαριασμο μου στην ιστοσελιδα(leupay.eu).  Εκει που ανεβασα και την φωτοτυπια της ταυτοτητας. Δεν εστειλα mail.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ εγινε

Ευχαριστώ για ολες τις απαντησεις

Ελπιζω μετα τα εγγραφα να μην αργησει να μ ερθει η καρτα παρ ολα τα χαρτια θα στειλω και ενα μικρο ποσο για αρχη για σιγουρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν θέλω να μπορώ να βγάλω χρήματα από το paypal στην leupay πρέπει να την συνδέσω ως λογαριασμό τραπέζης ? Αν την συνδέσω ως κάρτα δεν μπορώ να κάνω ανάληψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν θέλω να μπορώ να βγάλω χρήματα από το paypal στην leupay πρέπει να την συνδέσω ως λογαριασμό τραπέζης ? Αν την συνδέσω ως κάρτα δεν μπορώ να κάνω ανάληψη?

Και τραπεζικο λογαριασμο και καρτα εχει καθε χρηστης.
Και η καρτα συνδεεται στο paypal (add a card)
και ο τραπεζικος λογαριασμος συνδεεται στο paypal(add a bank account).
 
Χρηματα απο το balance paypal μπορουν να βγουν μονο σε τραπεζικο λογαριασμο, οχι σε καρτα.
Αυτο ισχυει γι ολες τις καρτες, ελληνικες και ξενες.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχαν περασει περιπου 30 ημερολογιακες μερες και ακομα περιμενα την καρτα να μ ερθει με το ταχυδρομειο.

 

 

Τους εστειλα μαιλ και μ απαντησαν το παρακατω.

Για πειτε μου και εσεις τι να κανω καλυτερα απο τα 3 που μου λενε για ποιο αμεσα αποτελεσματα;

Αφου κανω ενα απο τα παρακατω θα μ την στειλουν μετα;

Επειδη βαριεμαι εμβασματα και ιστοριες να περιμενω να συνδεσω στο add a card μια visa της alpha bank και να στειλω μερικα χρηματα μετα θα ειναι οκ;

(Ο λογαριασμος μου ειναι verification request:pending)

Οταν εκανα τον λογαριασμο εστειλα φωτο μπρος-πισω ταυτοτητα και δεν μ ζητησαν αλλα εγγραφα.

Nομίζω οτι περνάνε κυρίως οι κάρτες mastercard (εκτος εθνικής) και όχι οι visa....έχει αναφερθεί.  Βέβαια μια προσπάθεια δεν κάνει κακό, μπορεί να άλλαξε κάτι  :unsure:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nομίζω οτι περνάνε κυρίως οι κάρτες mastercard (εκτος εθνικής) και όχι οι visa....έχει αναφερθεί. Βέβαια μια προσπάθεια δεν κάνει κακό, μπορεί να άλλαξε κάτι :unsure:

Να δοκιμασω με amex κατευθειαν η αδικως κοπος και αυτο;

Με amex ξερουμε αν περναει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...