Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδιά μπορούν να μου βάλουν από εθνική χρήματα μέσα και μετά να τα τραβήξω από την κάρτα η να τα κάνω μεταφορά μετά στη revolut και να τα τραβήξω από εκεί που δεν έχει κρατήσει για πείτε λίγο γιατί θέλω να μου βάλουν κάνα 1000αρικο να εξυπηρετησω έναν φίλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα καποιες αγορες στο Ebay χρησιμοποιωντας την virtual καρτα της Leupost και σε καθε συναλλαγη το Paypal μου κρατουσε  απο 1$.

 

Εχει περασει πανω απο 1 μηνας και ειπα να ρωτησω στην Leupost ποτε θα πιστωθουν αυτα τα ποσα των 1$, τα οποια ειναι περιπου στα δεκα.

 

Η απαντηση τους ηταν η εξης:

We would like to inform you that there is indication in our system that thementioned transactions have not been settled yet, so the amount has only beenblocked. Please be informed that in order to release the transaction we need anofficial written statement that the transactions are not going to be settled bythe merchant with described date, amount and approval code of the transactions. If the transactions are not settled, but there is no statement provided by themerchant, your funds will be disposable at your balance 45 days after the dateof the transactions. If you need further assistance, please, do not hesitate to contact us. Best regards, LeuPost TeamCustomer Support

Γνωριζει καποιος επ'αυτου?

Το ιδιο μου απαντησανε κι εμενα για μια ακυρωση που εκανα στο amazon (σημειώνω οτι το amazon τα λεφτα δεν τα τραβαει με την παραγγελια, τα δεσμευει και τα τραβαει οταν την στηλει) πριν γινει αποστολη. Τωρα γιατι τα λεφτα να τα κρατουν για 45 μερες μου εκανε εντυπωση... τους εστηλα email και περιμενω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά μπορούν να μου βάλουν από εθνική χρήματα μέσα και μετά να τα τραβήξω από την κάρτα η να τα κάνω μεταφορά μετά στη revolut και να τα τραβήξω από εκεί που δεν έχει κρατήσει για πείτε λίγο γιατί θέλω να μου βάλουν κάνα 1000αρικο να εξυπηρετησω έναν φίλο!

Οποιοσδηποτε μπορει να κανει εμβασμα σε λογαριασμο χρηστη leupay.
Δε χρειαζεται αυτος που κανει εμβασμα να ειναι ο ιδιοκτητης του λογαριασμου leupay και της leupay καρτας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οποιοσδηποτε μπορει να κανει εμβασμα σε λογαριασμο χρηστη leupay.
Δε χρειαζεται αυτος που κανει εμβασμα να ειναι ο ιδιοκτητης του λογαριασμου leupay και της leupay καρτας.

 

 

Ευχαριστω και κατι αλλο αν φορτίσω τη Revolut απο τη LeuPay MasterCard πόσο θα κρατήσει προμήθεια ?

Ευχαριστω και κατι αλλο αν φορτίσω τη Revolut απο τη LeuPay MasterCard πόσο θα κρατήσει προμήθεια ?

Παιδια τελικα το δοκιμασα μετεφερα 20 ευρω που ειχα στη LeuPay MasterCard  στη Revolut και τα μετεφερε ολα αν ειχε κρατησει λογικα δεν θα εβγαζε κανενα μήνυμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω και κατι αλλο αν φορτίσω τη Revolut απο τη LeuPay MasterCard πόσο θα κρατήσει προμήθεια ?

Παιδια τελικα το δοκιμασα μετεφερα 20 ευρω που ειχα στη LeuPay MasterCard  στη Revolut και τα μετεφερε ολα αν ειχε κρατησει λογικα δεν θα εβγαζε κανενα μήνυμα?

 

 

ναι το καταλαβα.....Ξερεις αν κανω αναληψη απο ΑΤΜ ποσο κρατάει ?

1. Ο ενας τροπος ειναι αναληψη απο ΑΤΜ 
Αντιγραφη απο δημοσιευση, αριθμος 754
"Ναι έχεις λογαριασμό με IBAN και σε euro (μπορείς και σε λίρες αγγλίας, φράγκο ελβετίας κλπ) και η προμήθεια ανάληψης από ΑΤΜ είναι 2 euro για αναλήψεις έως 300 euro και 4 euro για αναλήψεις από 300 έως 1000 euro."
 
2. Αφου λες πως εχεις revolut εχει και δευτερο τροπο. 
Ο δευτερος τροπος ειναι μεταφορα σε 1 δευτερολεπτο απο leupay σε revolut και μετα αναληψη απο ΑΤΜ.
Πλεονεκτημα: Καμια χρεωση 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1. Ο ενας τροπος ειναι αναληψη απο ΑΤΜ

Αντιγραφη απο δημοσιευση, αριθμος 754

http://www.insomnia.gr/topic/590606-leupay-mastercard-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-leupost/page-51

"Ναι έχεις λογαριασμό με IBAN και σε euro (μπορείς και σε λίρες αγγλίας, φράγκο ελβετίας κλπ) και η προμήθεια ανάληψης από ΑΤΜ είναι 2 euro για αναλήψεις έως 300 euro και 4 euro για αναλήψεις από 300 έως 1000 euro."

 

2. Αφου λες πως εχεις revolut εχει και δευτερο τροπο.

Ο δευτερος τροπος ειναι μεταφορα σε 1 δευτερολεπτο απο leupay σε revolut και μετα αναληψη απο ΑΤΜ.

Πλεονεκτημα: Καμια χρεωση

Σε ευχαριστώ πολύ να σε καλά!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω απλό κινητό και όχι smartphone μπορώ να λάβω sms για την επιβαιβέωση της κάρτας? Γιατί μέχρι τώρα προσπαθώ αλλά δεν μου στέλνει sms  η leupay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμαζεις ξανα με το δικο σου τηλεφωνο.

Δοκιμαζεις την sim σου σε smartphone γνωστου.

Δοκιμαζεις μεσα απο το λογαριασμο σου στην ιστοσελιδα.

Αν δεν τα καταφερεις με καποιον απο τους 3 τροπους, στελνεις mail στο support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δοκιμαζεις ξανα με το δικο σου τηλεφωνο.
Δοκιμαζεις την sim σου σε smartphone γνωστου.
Δοκιμαζεις μεσα απο το λογαριασμο σου στην ιστοσελιδα.
Αν δεν τα καταφερεις με καποιον απο τους 3 τροπους, στελνεις mail στο support.

 

Eυχαριστώ, μου στάλθηκε sms  με confirmation code( μέσω ιστοσελίδας δοκίμασα) αλλά pin περιμένω ακόμα. Δοκίμασα με ΄δυο νούμερα και μέσω τηλεφώνου αλλά πάλι δεν ήρθε το pin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ, μου στάλθηκε sms  με confirmation code( μέσω ιστοσελίδας δοκίμασα) αλλά pin περιμένω ακόμα. Δοκίμασα με ΄δυο νούμερα και μέσω τηλεφώνου αλλά πάλι δεν ήρθε το pin.

1. Η ενεργοποιηση της καρτας γινεται ειτε μεσω ιστοσελιδας, ειτε με sms που στελνει ο κατοχος της καρτας.
Το pin που εχει η καρτα, οταν την εισαγει καποιος σε ATM τραπεζας, ειναι κατι διαφορετικο. Δεν χρειαζεται για να ενεργοποιηθει η καρτα.
 
2. Οταν φτανει ταχυδρομικα, η καρτα εχει μεσα στον φακελο ενα σημειωμα με οδηγιες. Λεει π.χ.
"στειλτε  κενό  6 τελευταία ψηφία της κάρτας σας  στο +359 886170011". Ο τηλεφωνικος αριθμος μπορει να διαφερει.
 
3. Σε μενα, η ενεργοποιηση εγινε στελνοντας  sms σε τηλεφωνικο αριθμο.
Αμεσα ελοβα sms που μου εγραφε αναμεσα στις αλλες πληροφοριες και το pin που εισαγει καποιος σε ATM τραπεζας.
 
4. Δεν χρησιμοποιησα confirmation code στην ιστοσελιδα, γιατι απλα δεν καταλαβα που πρεπει να τον εισαγω.
Ουτε εστειλα καποιο confirmation code με sms.
 
5. Αφου ενεργοποιηθει η καρτα, χωρις καποια ενεργεια του χρηστη, γινεται πιστοποιηση του λογαριασμου, αναβαθμιση δηλαδη απο basic σε standard.
 
6. Το αν η καρτα ειναι ενεργοποιημενη (active)και ο λογαριασμος πιστοποιημενος ( standard) φαινεται και στην ιστοσελιδα και στην εφαρμογη για κινητα smartphone.
 
7.Εξυπηρέτησης πελατών:  [email protected] 
+352 27516565, +352 27516500 και +359 887113444.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1. Η ενεργοποιηση της καρτας γινεται ειτε μεσω ιστοσελιδας, ειτε με sms που στελνει ο κατοχος της καρτας.
Το pin που εχει η καρτα, οταν την εισαγει καποιος σε ATM τραπεζας, ειναι κατι διαφορετικο. Δεν χρειαζεται για να ενεργοποιηθει η καρτα.
 
2. Οταν φτανει ταχυδρομικα, η καρτα εχει μεσα στον φακελο ενα σημειωμα με οδηγιες. Λεει π.χ.
"στειλτε  κενό  6 τελευταία ψηφία της κάρτας σας  στο +359 886170011". Ο τηλεφωνικος αριθμος μπορει να διαφερει.
 
3. Σε μενα, η ενεργοποιηση εγινε στελνοντας  sms σε τηλεφωνικο αριθμο.
Αμεσα ελοβα sms που μου εγραφε αναμεσα στις αλλες πληροφοριες και το pin που εισαγει καποιος σε ATM τραπεζας.
 
4. Δεν χρησιμοποιησα confirmation code στην ιστοσελιδα, γιατι απλα δεν καταλαβα που πρεπει να τον εισαγω.
Ουτε εστειλα καποιο confirmation code με sms.
 
5. Αφου ενεργοποιηθει η καρτα, χωρις καποια ενεργεια του χρηστη, γινεται πιστοποιηση του λογαριασμου, αναβαθμιση δηλαδη απο basic σε standard.
 
6. Το αν η καρτα ειναι ενεργοποιημενη (active)και ο λογαριασμος πιστοποιημενος ( standard) φαινεται και στην ιστοσελιδα και στην εφαρμογη για κινητα smartphone.
 
7.Εξυπηρέτησης πελατών:  [email protected] 
+352 27516565, +352 27516500 και +359 887113444.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, είχα πρόβλημα πρόσβασης στο site λόγω προβληματος με το κινητό μου (επιβεβαίωση με gatekeeper).

Τους έστειλα mail πριν 4 μέρες για να αλλάξω τρόπο επιβεβαίωσης με sms.

Με πήραν τηλέφωνο πριν λίγο, με ρώτησαν κάποια στοιχεία και άλλαξαν τον τρόπο επιβεβαίωσης.

Δεν δοκίμασα να μπω ακόμα αλλά θεωρώ πως το έφτιαξαν.

Γενικά είναι λίγο αργοί αλλά φαίνεται να θέλουν να δώσουν λύσεις στα τυχόν προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...