Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, alfeios είπε

Αν δεν έχεις υπόλοιπο πώς μεταφέρονται οι κάρτες; Θα τις μεταφέρουν αυτοί ή χρειάζεται να κάνουμε κάτι; 

Δεν μεταφέρεται καμία κάρτα, αν θέλεις τις συνδέεις στο icard wallet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Doubt είπε

Δεν μεταφέρεται καμία κάρτα, αν θέλεις τις συνδέεις στο icard wallet.

Εκανες τη μεταφορα; Που εμαφνίζεται η επιλογη; Στο wallet ή στην icard;

Μεταφερθηκε αμεσα το υπολοιπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Εκανες τη μεταφορα; Που εμαφνίζεται η επιλογη; Στο wallet ή στην icard;

Μεταφερθηκε αμεσα το υπολοιπο;

Στο wallet και η μεταφορά άμεσα. Έκλεισα wallet, άνοιξα icard και ήταν εκεί.

Έχεις και επιλογή να μην το κάνεις, αν δεν θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την καρτα του wallet πώς την προσθετουμε στην εφαρμογη της icard. πατησα το "εχω ηδη καρτα" συμπληρωσα τον αριθμο αλλα δεν εγινε αποδεκτη. Δεν ειχα χρηματα μεσα αν παιζει ρολο αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/3/2019 στις 5:03 ΜΜ, antikinsor είπε

Τι εννοείς ότι δεν δέχεται το IBAN σαν λογαριασμό αλλά σαν iCard?

Στις 19 Δεκεμβρίου και πιο συγκεκριμένα σ' αυτό το post έχω περιγράψει αναλυτικά το πρόβλημα που αντιμετωπίζω εγώ με το νέο IBAN της LeoPay και τη σωστή καταχώρηση στο PayPal. Μήπως κάτι αντίστοιχο συνέβη και σ' εσένα;

Παρεμπιπτόντως, με αφορμή το σχόλιό σου και ένα refund που μου έγινε πρόσφατα από το PayPal στην κάρτα της LeoPay, πήρα την απόφαση και αφαίρεσα το λογαριασμό μου (έτσι κι αλλιώς παρέμενε unconfirmed όλο αυτό το διάστημα) από το PayPal και τον προσέθεσα από την αρχή. Πλέον, δεν γράφει Intercard Finance Ad, αλλά iCard AD. Τον αναγνωρίζει κανονικά ως checking, έγινε αμέσως αποδοχή στο Direct Debit Mandate για τις SEPA συναλλαγές και πλέον αναμένω να μου στείλει το PayPal τα 2 μικροποσά στο λογαριασμό της LeoPay (θεωρητικά σε 1-2 εργάσιμες μέρες) για να μπορέσω να τον κάνω Confirm. Θα περιμένω μερικές μέρες να δω τι θα γίνει, αλλά πολύ φοβάμαι ότι κι αυτή τη φορά θα κολλήσω εκεί, δεν θα μου έρθουν ποτέ αυτά τα 2 μικροποσά και θα παραμείνει ο λογαριασμός αέναα unconfirmed και άρα άχρηστος σε σχέση με το PayPal. θα δείξει...

μεσα απο το site οταν πρόσθεσα το IBAN το εμφάνισε σαν κάρτα και δεν μου εδινε την δυνατότητα να κάνω withdraw λεφτα απο paypal σε αυτό το IBAN

Εκανα αυτό που πρότεινε ένασ φίλος και το πέρασα μέσα απο το APP. Τωρα εμφανίζεται σαν τραπεζικος λογ/σμος. Περιμένω να έρθουν τα μικροποσα για να τον κανω confirm. Απο το app μου δίνει επιλογή να κάνω withdraw απο το σιτε οχι...

θα δω απο εβδομάδα αν θα ερθουν τα ποσά και τι μπορώ να κάνω και θα ενημερώσω. Καλού κακού πάντως ανοιξα account και στην N26

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, krunar είπε

μεσα απο το site οταν πρόσθεσα το IBAN το εμφάνισε σαν κάρτα και δεν μου εδινε την δυνατότητα να κάνω withdraw λεφτα απο paypal σε αυτό το IBAN

Εκανα αυτό που πρότεινε ένασ φίλος και το πέρασα μέσα απο το APP. Τωρα εμφανίζεται σαν τραπεζικος λογ/σμος. Περιμένω να έρθουν τα μικροποσα για να τον κανω confirm. Απο το app μου δίνει επιλογή να κάνω withdraw απο το σιτε οχι...

θα δω απο εβδομάδα αν θα ερθουν τα ποσά και τι μπορώ να κάνω και θα ενημερώσω. Καλού κακού πάντως ανοιξα account και στην N26

Φίλε μου, νομίζω ότι με έσωσες με την απάντησή του και σ' ευχαριστώ πολύ γι' αυτό! Κι εξηγώ τι εννοώ...

Όπως είχα γράψει και το Δεκέμβριο είχα διαβάσει από παλιά στο forum ότι έχει αλλάξει η διαδικασία του PayPal με τα μικροποσά που φαίνεται να μην τα στέλνει πλέον για επιβεβαίωση και να μην δώσουμε σημασία, γιατί έχει καταχωρηθεί σωστά ο λογαριασμός. Όμως, αν και καταχωρημένος σωστά ο λογαριασμός (έστω και unconfirmed), στο withdraw funds πάνελ του PayPal δεν μου τον εμφανίζει καθόλου για να μεταφέρω λεφτά σ' αυτόν. Το PayPal το χρησιμοποιώ αποκλειστικά μέσω του Browser στον υπολογιστή μου και όχι μέσω app. Τόσο καιρό λοιπόν που είχα ρωτήσει, δεν είχε βρεθεί κάποιος γνώστης που να διαβάσει το μήνυμά μου και να μου πει ότι μάλλον έχει κάποιο bug το site και μέσω του app εμφανίζεται κανονικά ο λογαριασμός για withdraw, παρόλο που είναι unconfirmed. Άρα, λογικά, το PayPal δεν πρόκειται ποτέ να στείλει τα 2 μικροποσά για επιβεβαίωση και στην πρώτη επιτυχημένη ανάληψη/withdraw που θα κάνουμε θα γίνει confirmed ο λογαριασμός αυτόματα και θα εμφανίζεται και στο site ή ακόμα κι αυτό αν δεν γίνει, θα υπάρχει πάντα η εναλλακτική λύση ανάληψης/withdraw μέσω του app 😉

Πάντως, θα περιμένω μερικές μέρες μέσα στη βδομάδα να δω τι θα γίνει με τα μικροποσά και καλού κακού θα στείλω κι ένα μήνυμα στο PayPal για να ρωτήσω τι γίνεται με τη διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μην αγχώνεστε  μπορείτε  τε να χρησιμοποιείτε το icard μέχρι 250 ευρώ τον μήνα για μικρο αγορές σιγά το πράγμα πια σιγά μην τρέχω να βγάλω διαβατήρια και νέου τύπου διπλώματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλιου τυπου διπλωμα εστειλα εγω στην leupay (γιατι ληγει η καρτα μου τον μαρτιο) και το δεχτηκαν,

αλλα θα στειλουν ειπαν visa (αντι για mastercard που ειχα), μλκια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, alfeios είπε

Και έχει μειονέκτημα η Visa σε σχέση με την Mastercard? 

κανενα που να αποτρεπει την αποδοχη της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Doubt είπε

Η εμφάνιση της αρχικής καρτέλας του leopay wallet μετά την τελευταία ενημέρωση.

Screenshot_2019-03-20-19-12-55-852_com.eu.leupost.png

Αν δεν εχουμε χρηματα μεσα, απλα διαγραφουμε την εφαρμογη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...