Προς το περιεχόμενο

ΤΖΟΚΕΡ (κι αν σου κάτσει...;)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Tο ίδιο που έγραψα και στον Joshua21.

 

Επίσης μόνο δική μου είναι η περιέργεια για το αν πληρώνουν τα πολλά;

Νομίζεις.

Κάτσε να σου δείξω πόσο ασήμαντο είναι το να ικανοποιηθεί η περιέργεια Χ ατόμων για το συγκεκριμένο θέμα σε σχέση με το να μην πάθει οτιδήποτε κάποιος...

 

7VrK9uL.gif

 

Η περιέργεια για το συγκεκριμένο θέμα (ανεξαρτήτως ατόμων) είναι ο πλανήτης μας...

 

Η ασφάλεια του νικητή και των συγγενών του το τελευταίο άστρο...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτσε να σου δείξω πόσο ασήμαντο είναι το να ικανοποιηθεί η περιέργεια Χ ατόμων για το συγκεκριμένο θέμα σε σχέση με το να μην πάθει οτιδήποτε κάποιος...

 

7VrK9uL.gif

 

Η περιέργεια για το συγκεκριμένο θέμα (ανεξαρτήτως ατόμων) είναι ο πλανήτης μας...

 

Η ασφάλεια του νικητή και των συγγενών του το τελευταίο άστρο...

Δηλαδή οι λεφτάδες κινδυνεύουν ή μόνο οι υπερτυχεροί;

Ποιά η διαφορά μεταξύ τους μπορείς να μου την εξηγήσεις σε παρακαλώ;

Αν εσύ είσαι που καταλαβαίνεις και εγώ όχι πες μου αν κινδυνεύει ο χ εφοπλιστής και ο ψ επιχειρηματίας το ίδιο με τον υπερτυχερό.

Αν κινδυνεύουν το ίδιο θα το αντιμετωπίσουν με τον ίδιο τρόπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εξ'αρχής έγραψα για τους νο 1 νικητές των πολλών εκατομμυρίων και όχι για τα ψιλά που δίνουν για ξεκάρφωμα.

Γιατί δε γίνεται δημόσια όπως έξω η απόδοση των κερδών;

 

 

Καταρχήν ξέρεις πως δουλεύει έξω το σύστημα;

Πχ στην Αμερική;

 

Ξέρεις στα σίγουρα ότι σε όλες τις λοταρίες της Αμερικής δίνουν τα ονόματα;

 

Στις ΗΠΑ, δεν υπάρχει εθνική λοταρία. Κάθε Πολιτεία διοργανώνει τη δική της και αν θέλει συμμετέχει σε μία από τις δύο (ή και στις δύο) μεγάλες λοταρίες, το Powerball και το Mega Millions.

 

Τους δίνουν όλους ή σε μερικές πολιτείες; Ή μόνο όσους συναινέσουν ή μόνο όσους κερδίσουν κάποιον από τους δύο μεγάλους που προανέφερα;

 

Αυτό το: "έξω γίνεται αυτό" είναι λίγο ισοπεδωτικό.

 

Όπως και να'χει, η σύγκριση με Αμερική και με άλλες χώρες ούτως ή άλλως είναι άτοπη, αφού πολύ απλά τα νομικά συστήματα διαφέρουν.

 

Είναι σα να λες: Μα γιατί είναι παράνομες οι dash cams στην Ελλάδα; Αφού στην Αγγλία επιτρέπονται και στη Ρωσία είναι υποχρεωτικές από τις ασφαλιστικές.

Ε, τι να κάνουμε, είναι! Δεν τις επιτρέπει η ΑΠΔΠΧ.

 

Το ίδιο ισχύει και για τους νικητές. Δε δημοσιεύονται τα ονόματά τους γιατί πιθανότατα (δεν το γνωρίζω στα σίγουρα) δεν το επιτρέπει η ΑΠΔΠΧ. Τόσο απλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
 

 

Καταρχήν ξέρεις πως δουλεύει έξω το σύστημα;

Πχ στην Αμερική;

 

Ξέρεις στα σίγουρα ότι σε όλες τις λοταρίες της Αμερικής δίνουν τα ονόματα;

 

Στις ΗΠΑ, δεν υπάρχει εθνική λοταρία. Κάθε Πολιτεία διοργανώνει τη δική της και αν θέλει συμμετέχει σε μία από τις δύο (ή και στις δύο) μεγάλες λοταρίες, το Powerball και το Mega Millions.

 

Τους δίνουν όλους ή σε μερικές πολιτείες; Ή μόνο όσους συναινέσουν ή μόνο όσους κερδίσουν κάποιον από τους δύο μεγάλους που προανέφερα;

 

Αυτό το: "έξω γίνεται αυτό" είναι λίγο ισοπεδωτικό.

 

Όπως και να'χει, η σύγκριση με Αμερική και με άλλες χώρες ούτως ή άλλως είναι άτοπη, αφού πολύ απλά τα νομικά συστήματα διαφέρουν.

 

Είναι σα να λες: Μα γιατί είναι παράνομες οι dash cams στην Ελλάδα; Αφού στην Αγγλία επιτρέπονται και στη Ρωσία είναι υποχρεωτικές από τις ασφαλιστικές.

Ε, τι να κάνουμε, είναι! Δεν τις επιτρέπει η ΑΠΔΠΧ.

 

Το ίδιο ισχύει και για τους νικητές. Δε δημοσιεύονται τα ονόματά τους γιατί πιθανότατα (δεν το γνωρίζω στα σίγουρα) δεν το επιτρέπει η ΑΠΔΠΧ. Τόσο απλό.

 

http://www.insomnia.gr/topic/591134-%CF%84%CE%B6%CE%BF%CE%BA%CE%B5%CF%81-%CE%BA%CE%B9-%CE%B1%CE%BD-%CF%83%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CE%AC%CF%84%CF%83%CE%B5%CE%B9/page-15?do=findComment&comment=54467358

 

καλή δικαιολογία τα προσωπικά δεδομένα,προστατεύει και τα λαμόγια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή οι λεφτάδες κινδυνεύουν ή μόνο οι υπερτυχεροί;

Ποιά η διαφορά μεταξύ τους μπορείς να μου την εξηγήσεις σε παρακαλώ;

Αν εσύ είσαι που καταλαβαίνεις και εγώ όχι πες μου αν κινδυνεύει ο χ εφοπλιστής και ο ψ επιχειρηματίας το ίδιο με τον υπερτυχερό.

Αν κινδυνεύουν το ίδιο θα το αντιμετωπίσουν με τον ίδιο τρόπο.

 

Ο εφοπλιστής και ο επιχειρηματίας πληρώνουν συνεχή προστασία για αυτόν τον λόγο. Ο μέσος οικογενειάρχης υπερτυχερός (φαντάζομαι) δεν θέλει να πηγαίνει στο περίπτερο με συνοδεία μπράβων ούτε να χτίσει τάφρο στον κήπο του οπότε προτιμά την ανωνυμία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δε διάβασες καν το μήνυμά μου, σταματάω να ασχολούμαι.

Ξαναδιάβασέ το και απάντησε σοβαρά αν θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δηλαδή οι λεφτάδες κινδυνεύουν ή μόνο οι υπερτυχεροί;

Ποιά η διαφορά μεταξύ τους μπορείς να μου την εξηγήσεις σε παρακαλώ;

Αν εσύ είσαι που καταλαβαίνεις και εγώ όχι πες μου αν κινδυνεύει ο χ εφοπλιστής και ο ψ επιχειρηματίας το ίδιο με τον υπερτυχερό.

Αν κινδυνεύουν το ίδιο θα το αντιμετωπίσουν με τον ίδιο τρόπο.

Υπάρχει αυξημένος κίνδυνος και για τους 2, μόνο που οι πρώτοι είναι πιο προετοιμασμένοι από τους δεύτερους (που μόλις έγιναν) λόγω "εμπειρίας"...

 

Το θέμα είναι, θα ήθελες εσύ να αυξηθεί ο κίνδυνος να πάθει κάτι η οικογένειά σου για οποιοδήποτε λόγο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει αυξημένος κίνδυνος και για τους 2, μόνο που οι πρώτοι είναι πιο προετοιμασμένοι από τους δεύτερους (που μόλις έγιναν) λόγω "εμπειρίας"...

 

Το θέμα είναι, θα ήθελες εσύ να αυξηθεί ο κίνδυνος να πάθει κάτι η οικογένειά σου για οποιοδήποτε λόγο?

Σίγουρα δε θα το ήθελα αλλά δε θα μπορέσω να κρύψω το ότι πλούτισα εκτός και αν συνεχίσω να ζω με τον ίδιο τρόπο πράγμα που δε γίνεται γιατί θα είναι σαν να μην έχω τα χρήματα.

Θα προσλάβω σεκιουριτάδες, θα βάλω συναγερμό, ότι κάνουν και οι άλλοι που έχουν χρήματα θα κάνω και εγώ.

Δεν πιστεύω στους υπερτυχερούς,δικαίωμά μου αποδεχτείτε το.

Δε διάβασες καν το μήνυμά μου, σταματάω να ασχολούμαι.

Ξαναδιάβασέ το και απάντησε σοβαρά αν θες

Θα μπούμε στη διαδικασία να μετρήσουμε σε πόσες πολιτείες-χώρες δημοσιοποιούνται και σε πόσες όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σίγουρα δε θα το ήθελα αλλά δε θα μπορέσω να κρύψω το ότι πλούτισα εκτός και αν συνεχίσω να ζω με τον ίδιο τρόπο πράγμα που δε γίνεται γιατί θα είναι σαν να μην έχω τα χρήματα.

Θα προσλάβω σεκιουριτάδες, θα βάλω συναγερμό, ότι κάνουν και οι άλλοι που έχουν χρήματα θα κάνω και εγώ.

Δεν πιστεύω στους υπερτυχερούς,δικαίωμά μου αποδεχτείτε το.

Θα ήταν από δικιά σου επιλογή ή αδυναμία όμως, όχι κάποιου άλλου που ήθελε με το στανιό να αποκαλυφθεί το ονομά σου.

 

Μην πιστεύεις δικαιωμά σου, όπως και δικαίωμα των υπολοίπων να κρίνουν αυτή την άποψη, αλλά το να θέτεις σε κίνδυνο κάποιον άλλο είναι τρομακτικά εγωιστικό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπούμε στη διαδικασία να μετρήσουμε σε πόσες πολιτείες-χώρες δημοσιοποιούνται και σε πόσες όχι;

 

Φυσικά.

Αν δημοσιοποιούνται πχ σε 2 μόνο υποχρεωτικά και σε 4 μόνο με συναίνεση του παίχτη και στις υπόλοιπες 35+ απαγορεύεται η δημοσίευση του ονόματος, τότε δεν ισχύει το "στις ΗΠΑ γιατί δημοσιεύονται;" που είναι επιχείρημα πολλών.

 

Επίσης αν συνολικά σε 180 χώρες δημοσιεύονται και ΜΟΝΟ στην Ελλάδα και στη Νιγηρία πχ ΔΕ δημοσιεύονται είναι τελείως διαφορετικό με το:

σε 100 δημοσιεύονται, σε 80 δε δημοσιεύονται. Το πρώτο όντως θα έδειχνε ότι κάτι "βρωμάει στην Ελλάδα", το δεύτερο δε δείχνει τίποτα.

 

Άλλωστε και εσύ το πρώτο που έκανες όταν έγραψα το ποστ μου είναι να linkάρεις ένα ποστ που είχε την είδηση ότι ο τάδε στις ΗΠΑ κέρδισε δύο λοταρίες στη σειρά, άρα το θεώρησες σοβαρό επιχείρημα.

 

 

Δεν πιστεύω στους υπερτυχερούς,δικαίωμά μου αποδεχτείτε το.

 

Φυσικά και το αποδεχόμαστε.

Δεν αποδεχόμαστε το "δασκάλεμα" ότι οι μεν είστε οι γατόπαρδοι και οι δε είμαστε τα "πρόβατα"

Και για να μην πεις "πότε το είπα αυτό", το υπονόησες εδώ:

 

Δε γνωρίζω κανέναν από τους δεύτερους που να μην είναι είτε πράκτορες του οπαπ είτε ο ίδιος ο οπαπ.

Και εσύ τους πιστεύεις.

Όσο σίγουρος είμαι για τα ufo's είμαι και για τους νικητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά.

Αν δημοσιοποιούνται πχ σε 2 μόνο υποχρεωτικά και σε 4 μόνο με συναίνεση του παίχτη και στις υπόλοιπες 35+ απαγορεύεται η δημοσίευση του ονόματος, τότε δεν ισχύει το "στις ΗΠΑ γιατί δημοσιεύονται;" που είναι επιχείρημα πολλών.

 

Επίσης αν συνολικά σε 180 χώρες δημοσιεύονται και ΜΟΝΟ στην Ελλάδα και στη Νιγηρία πχ ΔΕ δημοσιεύονται είναι τελείως διαφορετικό με το:

σε 100 δημοσιεύονται, σε 80 δε δημοσιεύονται. Το πρώτο όντως θα έδειχνε ότι κάτι "βρωμάει στην Ελλάδα", το δεύτερο δε δείχνει τίποτα.

 

Άλλωστε και εσύ το πρώτο που έκανες όταν έγραψα το ποστ μου είναι να linkάρεις ένα ποστ που είχε την είδηση ότι ο τάδε στις ΗΠΑ κέρδισε δύο λοταρίες στη σειρά, άρα το θεώρησες σοβαρό επιχείρημα.

 

 
 

 

Φυσικά και το αποδεχόμαστε.

Δεν αποδεχόμαστε το "δασκάλεμα" ότι οι μεν είστε οι γατόπαρδοι και οι δε είμαστε τα "πρόβατα"

Εσύ πιστεύεις ότι τα χρήματα πληρώνονται δηλαδή και δε δημοσιοποιούνται τα ονόματα για τους γνωστούς λόγους.

Δε γνωρίζεις όμως κανένα υπερτυχερό με το όνομά του.

Εγώ πειράζει που ζητάω αποδείξεις;

Με κάνει περίεργο αυτό δηλαδή.

Υπάρχουν κάπου τουλάχιστο οι τραπεζικές κινήσεις με ημερομηνίες και με τα επίμαχα σημεία σε απόκρυψη;

 

Δύο πράγματα πιστεύουν δηλαδή σε αυτή τη χώρα χωρίς να τα έχουν δει,την ύπαρξη του Θεού και τους υπερτυχερούς των παιχνιδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ πιστεύεις ότι τα χρήματα πληρώνονται δηλαδή και δε δημοσιοποιούνται τα ονόματα για τους γνωστούς λόγους.

Δε γνωρίζεις όμως κανένα υπερτυχερό με το όνομά του.

Εγώ πειράζει που ζητάω αποδείξεις;

Με κάνει περίεργο αυτό δηλαδή.

Υπάρχουν κάπου τουλάχιστο οι τραπεζικές κινήσεις με ημερομηνίες και με τα επίμαχα σημεία σε απόκρυψη;

 

Δύο πράγματα πιστεύουν δηλαδή σε αυτή τη χώρα χωρίς να τα έχουν δει,την ύπαρξη του Θεού και τους υπερτυχερούς των παιχνιδιών.

 

Εγώ σου είπα ότι γνωρίζω, σου φάνηκαν όμως ψιλά(500 χιλιάρικα το σκρατς ενώ για το τζόκερ δεν έδωσα νούμερο αλλά πολύ περισσότερα)

Αν δεν τα πιάσεις ο ίδιος ή αν δε βγει κάνας τρελός στην τηλεόραση να το φωνάξει, δεν πρόκειται να αλλάξεις γνώμη οπότε τζάμπα συζητάμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ πιστεύεις ότι τα χρήματα πληρώνονται δηλαδή και δε δημοσιοποιούνται τα ονόματα για τους γνωστούς λόγους.

Δε γνωρίζεις όμως κανένα υπερτυχερό με το όνομά του.

Εγώ πειράζει που ζητάω αποδείξεις;

Με κάνει περίεργο αυτό δηλαδή.

Υπάρχουν κάπου τουλάχιστο οι τραπεζικές κινήσεις με ημερομηνίες και με τα επίμαχα σημεία σε απόκρυψη;

 

Δύο πράγματα πιστεύουν δηλαδή σε αυτή τη χώρα χωρίς να τα έχουν δει,την ύπαρξη του Θεού και τους υπερτυχερούς των παιχνιδιών.

 

Να στο πω αλλιώς.

Πες ότι αύριο, βγαίνει ο τυχερός στις 12:30 στα κανάλια. Εγώ είμαι, Γιάννης Γιάννου απ'τα Σεπόλια. Δείχνει και το δελτίο, μπλα μπλα μπλα θα κάνω αυτό κι εκείνο.

Και σε πέντε μέρες, πάλι ρεπορταζ στα κανάλια, έξω απ'τα κεντρικά του ΟΠΑΠ. Να τος ο Γιάννου και δώστου πάλι δηλώσεις.

 

Πάει, περνάει αυτό.

 

Άντε κι εσύ πες τον πίστεψες.

 

Το καταλαβαίνεις ότι τότε είναι που θα φουντώσουν οι θεωρίες συνομωσίας χειρότερα;

Ωραία, μάθαμε έναν. Οι άλλοι γιατί κρύβονται; Αφού αυτός δεν έπαθε τίποτα. Δεν τον απήγαγαν, δεν τον σκότωσαν, κτλ.

Μήπως ήταν της ΟΠΑΠ και μας τον έδειξαν για στάχτη στα μάτια.

Και δώστου θεωρίες επί θεωριών.

 

Αυτή είναι το θέμα με τις θεωρίες συνομωσίας, δεν έχουν τελειωμό. Το έγραψα νωρίτερα.

 

 

Δύο πράγματα πιστεύουν δηλαδή σε αυτή τη χώρα χωρίς να τα έχουν δει,την ύπαρξη του Θεού και τους υπερτυχερούς των παιχνιδιών.

 

Συνεχίζεις παρ' όλα αυτά το ειρωνικό στυλάκι ότι εσύ είσαι ο "ψαγμένος" και εμείς τα τρώμε αμάσητα.

 

Βέβαια είτε δε διάβασες είτε κάνεις πως δε διάβασες για άτομα που έχουν γνωστούς στον κύκλο τους που είτε ήξεραν ότι έχουν κερδίσει μεγάλα ποσά σε τυχερά παιχνίδια, είτε το υποψιάζονται έντονα.

 

Κι εγώ ο ίδιος έγραψα για γείτονά μου (ένα στενό πάνω απ'το σπίτι μου) που είναι σχεδόν βέβαιο ότι κέρδισε κάποιο πολύ μεγάλο ποσό σε τυχερό παιχνίδι. Τι να κάνω; Να πάω να του ζητήσω το δελτίο για να πιστέψεις; Δε με ενδιαφέρει να σε πείσω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εσύ πιστεύεις ότι τα χρήματα πληρώνονται δηλαδή και δε δημοσιοποιούνται τα ονόματα για τους γνωστούς λόγους.

Δε γνωρίζεις όμως κανένα υπερτυχερό με το όνομά του.

Εγώ πειράζει που ζητάω αποδείξεις;

Με κάνει περίεργο αυτό δηλαδή.

Αν εσύ έχεις αποδείξεις ότι κοροϊδεύουν τη χώρα γιατί δεν το πας νομικά? Γιατί δεν το έχει πάει κανείς νομικα? Όλο οι δικαστικοί είναι μέσα στο κόλπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να την αποφορτίσουμε λίγο την κουβέντα, έτσι μου'ρχεται να...κερδίσω αύριο μόνο και μόνο για να στο τρίψω στη μούρη.

Αλλά δε θα το κάνω. Είμαι ανώτερος

:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...