Προς το περιεχόμενο

ΤΖΟΚΕΡ (κι αν σου κάτσει...;)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε γνωρίζω κανέναν από τους δεύτερους που να μην είναι είτε πράκτορες του οπαπ είτε ο ίδιος ο οπαπ.

Και εσύ τους πιστεύεις.

Όσο σίγουρος είμαι για τα ufo's είμαι και για τους νικητές.

 

Κυκλοφορούν ανάμεσά σου συμπολίτη

 

Ξέρω 2 άτομα που κέρδισαν στο σκρατς 500k από κοινού και η μάνα μου έχει γνωρίσει(γνωστοί γνωστού) ζευγάρι που είχε πιάσει παλιότερα 6άρι στο τζόκερ, δεν ξέρω βέβαια πόσα πήραν

 

Edit:Αυτοί που κέρδισαν το σκρατς επειδή είναι σχετικά νεαροί και σε μικρή πόλη, μαθεύτηκε παντού. Ε το πρώτο πράγμα που σκέφτομαι κάθε φορά που τους βλέπω είναι τα λεφτά που έπιασαν και ενημερώνω και τους γύρω αν δεν το ξέρουν :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κυκλοφορούν ανάμεσά σου συμπολίτη

Εξ'αρχής έγραψα για τους νο 1 νικητές των πολλών εκατομμυρίων και όχι για τα ψιλά που δίνουν για ξεκάρφωμα.

Γιατί δε γίνεται δημόσια όπως έξω η απόδοση των κερδών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποτε θα φοβασαι και την σκια σου,θα αρχισουν τα τηλεφωνα και οι επισκεψεις στο σπιτι...

 

Για την δικη σου ασγαλεια γινεται. Αν κερδισεις και το θελεις,βγες μονος σου με συνεντευξη τυπου και ανακοινωσε το. Η εταιρια δεν προκειται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποτε θα φοβασαι και την σκια σου,θα αρχισουν τα τηλεφωνα και οι επισκεψεις στο σπιτι...

 

Για την δικη σου ασγαλεια γινεται. Αν κερδισεις και το θελεις,βγες μονος σου με συνεντευξη τυπου και ανακοινωσε το. Η εταιρια δεν προκειται.

Τα λεφτά δεν κρύβονται,όπως ο βήχας και ο έρωτας.

Στη περιοχή που ζεις θα σε πάρουν χαμπάρι από το αυτοκίνητο,το σπίτι το lifestyle κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το να κερδίσει ένας απλός πολίτης τα λεφτά ειναι πειρασμός, θέλει θέληση. Ο κλασσικός Ελληναρας θα πάρει την μερτσέντα και θα κάνει το κομμάτι του. Χρειάζεται πολύ προσοχή. Οι συγγενείς δεν το συζητώ, σαν την μύγα στα κακά θα πέσουν πάνω σου. Ευχή και κατάρα είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λεφτά δεν κρύβονται,όπως ο βήχας και ο έρωτας.

Στη περιοχή που ζεις θα σε πάρουν χαμπάρι από το αυτοκίνητο,το σπίτι το lifestyle κλπ.

Δηλαδή κάποιος που από το τίποτα θα βρεθεί με πολλά εκατομμύρια ευρώ στην τσέπη, δεν θα αλλάξει γειτονιά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αν κερδιζα ο μεγαλυτερος λογος που θα δοκιμαζα να το κρατησω κρυφο ειναι οι συγγενεις.θα πλακωναν μεχρι και τα πεμπτα ξαδερφια για δωρακια η δανεικα και αγυριστα.

Και αντε να τους πεις οχι με κερδισμενα λεφτα θα σου κοψουν και την καλημερα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερινό ειναι , ρέ τούς χαζοαμερικάνους εκεί γιατί δημοσοιοποιούν τά ονόματα τών κερδισμένων ? μήπως γιατί εκεί τά δίνουν πραγματικά τά λεφτά στούς κερδισμένους κ εδω στήν εξυπνοελλάδα τά τρώνε μεταξύ τους ? http://www.protothema.gr/world/article/532642/ipa-kerdise-1000-dolaria-sto-xusto-kai-liga-lepta-meta-xanakerdise-10-ekatommuria/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή κάποιος που από το τίποτα θα βρεθεί με πολλά εκατομμύρια ευρώ στην τσέπη, δεν θα αλλάξει γειτονιά...

Δεν έχει σημασία,στη νέα γειτονιά θα σκάσει μύτη ως φτωχαδάκι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν έχει σημασία,στη νέα γειτονιά θα σκάσει μύτη ως φτωχαδάκι;

Γιατί θα ξέρουν ότι ήταν φτωχαδάκι πριν ώστε να καταλάβουν κάποια διαφορά και να υποψιαστούν κάτι?

 

Στην τελική αν θέλουν οι 300κάτι νικητές (so far) να το ξεφτυλίσουν, γιατί να γαμάς τον 1 που θέλει να προσέχει? Μόνο και μόνο για να ικανοποιηθεί η περιέργειά σου για το αν τα δίνουν ή όχι τα λεφτά?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σημασία,στη νέα γειτονιά θα σκάσει μύτη ως φτωχαδάκι;

Όχι φυσικά, απλά στην νέα γειτονιά δεν θα ξέρουν την προηγούμενη οικονομική του κατάσταση για να έχουν μέτρο σύγκρισης. Κανείς δεν θα ξέρει αν είχε από πριν λεφτά ή αν τα κληρονόμησε ή τα κέρδισε σε τυχερά παιχνίδια(πόσο μάλλον αν είναι ειδικά από τζόκερ και όχι από λαχείο πχ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αν κερδιζα ο μεγαλυτερος λογος που θα δοκιμαζα να το κρατησω κρυφο ειναι οι συγγενεις.θα πλακωναν μεχρι και τα πεμπτα ξαδερφια για δωρακια η δανεικα και αγυριστα.

Και αντε να τους πεις οχι με κερδισμενα λεφτα θα σου κοψουν και την καλημερα.

 

Ποιοι συγγενείς ρε αγόρι;

 

Eδώ κλειδώνεσαι μέσα στο σπίτι και ας μην έχεις τίποτα από φόβο μη σε κλέψουνε ή σε φάνε λάχανο ξερω γω και θα βγεις να ανακοινώσεις στον περίγυρω ότι κέρδισες το τζόκερ;

 

Eγω θα φοβόμουν κυρίως για τη σωματική μου ακεραιότητα και της οικογένειας μου και δεν θα το ανακοίνωνα ούτε στη μάνα μου που λέει ο λόγος για αρχή. Ούτε για το πόσα παίρνω στη δουλειά μου δεν λέω δεξιά και αριστερά, θα βγω να πω ότι κέρδισα μερικά εκατομμύρια;;;

 

Πραγματικά όσοι πιστεύουν και γράφουν για στημένες κληρώσεις και ανύπαρκτους νικητές που τα λεφτά καταλήγουν τελικά στη Μασωνία να πάνε σοβαρά σε γιατρό να τους κοιτάξει.

 

Το επιχείρημα κιόλας "δεν εμφανίζεται ποτέ ο νικητής να το πει" να το αναφέρουν στο γιατρο για ακόμα πιο ισχυρή θεραπεία σε φάρμακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αν κερδιζα ο μεγαλυτερος λογος που θα δοκιμαζα να το κρατησω κρυφο ειναι οι συγγενεις.θα πλακωναν μεχρι και τα πεμπτα ξαδερφια για δωρακια η δανεικα και αγυριστα.

Και αντε να τους πεις οχι με κερδισμενα λεφτα θα σου κοψουν και την καλημερα.

Καλά θα έκανες.

Το να σου κόψουν την καλημέρα είναι το καλό σενάριο.

Διότι υπάρχει περίπτωση να σου κόψουν και τον λαιμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να μην τα δίνει από τη στιγμή που βγάζει εκατομμύρια έτσι κι αλλιώς και διατηρεί και την αξιοπιστία του; (άρα συνεχίζει να βγάζει πολλά λεφτά χωρίς κανένα ρίσκο) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φυσικά, απλά στην νέα γειτονιά δεν θα ξέρουν την προηγούμενη οικονομική του κατάσταση για να έχουν μέτρο σύγκρισης. Κανείς δεν θα ξέρει αν είχε από πριν λεφτά ή αν τα κληρονόμησε ή τα κέρδισε σε τυχερά παιχνίδια(πόσο μάλλον αν είναι ειδικά από τζόκερ και όχι από λαχείο πχ).

Τι σημασία έχει η προηγούμενη κατάσταση;

Να το πάρουμε από την αρχή,γιατί δε θέλει κάποιος να μαθευτεί ότι κέρδισε πολλά χρήματα;

Η απάντηση είναι γιατί έχει πολλά χρήματα.

Όταν κάποιος έχει πολλά χρήματα επί χρόνια είναι γνωστό στο περίγυρό του,το ίδιο συμβαίνει και με κάποιον που τα κέρδισε άπαξ σήμερα.

Δηλαδή και οι δύο έχουν τους ίδιους λόγους για να κρύβουν ότι είναι πλούσιοι και αυτός είναι η ύπαρξη πολλών χρημάτων.

Για τους γνωστούς λόγους που οι πλούσιοι φοβούνται.

Γιατί θα ξέρουν ότι ήταν φτωχαδάκι πριν ώστε να καταλάβουν κάποια διαφορά και να υποψιαστούν κάτι?

 

Στην τελική αν θέλουν οι 300κάτι νικητές (so far) να το ξεφτυλίσουν, γιατί να γαμάς τον 1 που θέλει να προσέχει? Μόνο και μόνο για να ικανοποιηθεί η περιέργειά σου για το αν τα δίνουν ή όχι τα λεφτά?

Το ίδιο που έγραψα και στον Joshua21.

 

Επίσης μόνο δική μου είναι η περιέργεια για το αν πληρώνουν τα πολλά;

Νομίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...