Προς το περιεχόμενο

Καταναλωση βενζινης


Puladogaver

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα ibiza από όσο ξέρω και εγώ καίνε πολύ. Τώρα για το βάρος δεν ξέρω. Σίγουρα είναι πολύ βαρύ για τα κυβικά του άρα είναι κ αυτός ένας λόγος να καιει.

Αφού δεν ξέρεις γιατί είναι πολύ βαρύ για τα κυβικά του?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αυτό το πράγμα όταν μιλάμε για καταναλώσεις ο άλλος να αναφέρει πόσα χιλιόμετρα βγάζει με το τάδε ποσό είναι επιεικώς ηλίθιο.

 

ρωτάω τον άλλον χθες για ένα μηχανάκι, πόσο καίει το δικό του.

και μου λέει ..α είναι οικονομικό. με 5€ βγάζω μια εβδομάδα.

 

χαίρω πολύ ρε φίλε, κι εμένα το αυτοκίνητο μου με 20€ βγάζει 6 μήνες, (αν το κινώ κάθε σκ για 5 χμ)

τι λογική είναι αυτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιαδήποτε κατανάλωση χωρίς να αναφέρουμε και συνθήκες, έστω μια μέση ταχύτητα για τη διαδρομή, δεν έχει πολύ νόημα.

Τουλάχιστον για σύγκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το πράγμα όταν μιλάμε για καταναλώσεις ο άλλος να αναφέρει πόσα χιλιόμετρα βγάζει με το τάδε ποσό είναι επιεικώς ηλίθιο.

 

Το να μετράς με ευρώ και χιλιόμετρα μπορεί να μην είναι το ιδανικό που είναι τα λίτρα/χμ αλλά έχει αρκετή ακρίβεια.

Τουλάχιστον όταν μιλάμε για συγκεκριμένη χρονική περίοδο,απο βενζινάδικο σε βενζινάδικο δε μπορεί να υπάρχει τεράστια απόκλιση στις τιμές.Οπότε ένα συμπέρασμα το βγάζεις για την κατανάλωση του οχήματος.

Αρκεί βέβαια να αναφέρονται οι συνθήκες οδήγησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιαδήποτε κατανάλωση χωρίς να αναφέρουμε και συνθήκες, έστω μια μέση ταχύτητα για τη διαδρομή, δεν έχει πολύ νόημα.

Τουλάχιστον για σύγκριση.

Η δεν εχεις αυτοκινητο καν Η δεν περνας απο το κεντρο ΠΟΤΕ ΚΑΝ ;;; Στις 8 το πρωι δηλαδη με ποσο να παω ; Τελικη πιανω τα 20 . Αρα ποσο θα πρεπει να καψει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχέση έχει αυτό που λες με αυτό που έγραψα?

σου απαντησα σε αυτο που εγραψες . Συνθηκες ρωτησες και ταχυτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν έχω αμάξι ή αν περνάω από το κέντρο καθώς και το γενικότερο επιθετικο ύφος πως προκύπτουν από το γενικό μου σχόλιο?

αλλαζεις συζητηση βλεπω και δεν απαντας. Επιθετικο το πηρες εσυ . Εσυ μας λες οτι δεν μπορει να καινε τα αυτοκινητα και οχι αμαξια μας τοσο.  Για πες μας λοιπον ; Εαν δεν εχεις αυτοκινητο πως γινεται να ξερεις επι του θεματος ; Ειναι σαν να λεω εγω ξερω για το σεξ αλλα δεν εχω παει με γυναικα ποτε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν δεν εχεις αυτοκινητο πως γινεται να ξερεις επι του θεματος ;

 

Δε λέει τίποτα αυτό..Μπορεί λέμε τώρα να είναι αρχιμηχανικός στη forumla1 και να μην έχει οδηγήσει αυτοκίνητο ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λέει τίποτα αυτό..Μπορεί λέμε τώρα να είναι αρχιμηχανικός στη forumla1 και να μην έχει οδηγήσει αυτοκίνητο ποτέ.

ενταξει εγινε. και ο καλυτερος πιλοτος δεν οδηγησε ποτε. Ωραιος. Ο μηχανικος απλα φτιαχνει και ο πιλοτος του λεει πως να φτιαξει τον κινητηρα,πως να αποδιδει και που .Αν δεν οδηγει ετσι οπως τα λες ( φυσικα και δεν οδηγει γιαυτο υπαρχει οδηγος δοκιμαστικων ). Το θεμα μας εδω ειναι διαφορετικο εντελως ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως έβγαλες το συμπέρασμα ότι δεν έχει αυτοκίνητο;!

ρε φιλε Αν ειχε θα ηξερε οτι με 1η και 2η ταχυτητα κατω απο 11 δεν πεφτει στα 1.4 με τιποτα ! εκτος αν μιλαμε για πετρελαιο!!

Εσυ εχεις ; ποσο καις με φουλ κινηση με 1η και 2η ταχυτητα και τελικη 20χ/ανα ωρα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε Αν ειχε θα ηξερε οτι με 1η και 2η ταχυτητα κατω απο 11 δεν πεφτει στα 1.4 με τιποτα ! εκτος αν μιλαμε για πετρελαιο!!

Εσυ εχεις ; ποσο καις με φουλ κινηση με 1η και 2η ταχυτητα και τελικη 20χ/ανα ωρα ;

Έχει αυτοκίνητο, το έχει αναφέρει αρκετές φορές. Γι'αυτό το λέω :) Επίσης, νομίζω έχει γίνει μια μικροπαρεξήγηση, άλλο έγραψε (ότι όταν μιλάμε για κατανάλωση πρέπει να αναφέρουμε και τις συνθήκες που έγινε) κι άλλο κατάλαβες εσύ. Φιλικά εννοείται :)

 

Έτσι γενικά, εγώ καίω μέσα στην πόλη γύρω στα 10λτ/100 και μικτή (εντός-εκτός πόλης) έχω κατανάλωση 8 και κάτι λτ. Ακόμα κι αυτό όμως δεν λέει και πολλά αφού πόλη με πόλη διαφέρει, όπως και ταξίδι με ταξίδι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αυτοκίνητο, το έχει αναφέρει αρκετές φορές. Γι'αυτό το λέω :) Επίσης, νομίζω έχει γίνει μια μικροπαρεξήγηση, άλλο έγραψε (ότι όταν μιλάμε για κατανάλωση πρέπει να αναφέρουμε και τις συνθήκες που έγινε) κι άλλο κατάλαβες εσύ. Φιλικά εννοείται :)

 

Έτσι γενικά, εγώ καίω μέσα στην πόλη γύρω στα 10λτ/100 και μικτή (εντός-εκτός πόλης) έχω κατανάλωση 8 και κάτι λτ. Ακόμα κι αυτό όμως δεν λέει και πολλά αφού πόλη με πόλη διαφέρει, όπως και ταξίδι με ταξίδι!

ρε φιλε μην με κανεις να αρχισω τα χαπια σε τετοια ηλικια...μιλαω ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ εννοειται οχι την κατω ραχουλα..

φυσικα και εχει αυτοκινητο αλλα λογικα δεν παει κεντρο η δεν μενει σε μεγαλη πολη ;;!

 

Αρα στα λογια μου ερχεσαι και στα λογια του TS ...Saxo VTS μια χαρα ειναι τα 11 να μην το πει ουτε στον παπα!

 

Τι αυτοκινητο εχεις ; Τα 8 εκτος πως τα πετυχαινεις ; με ποσα χιλιομετρα ; Πατημενος πας ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...