Προς το περιεχόμενο

Το τροφοδοτικό του PC μας.


jimzak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και τα δυο

Φιλε μου εχεις ανοιξει και σε αλλη κατηγορια νημα με περιπου το ιδιο θεμα και ρωτας και απαντας αοριστα.

 

Αν θελεις να μαθεις ποια τροφοδοτικα ειναι καλα google it και καλο διαβασμα,θα μαθεις αρκετα και θα σου ειναι χρησιμο. Αλλιως αν θελεις κατι συγκεκριμενο,θα πρεπει να πεις τι συστημα εχεις,τι budget εχεις και θα σου προταθει κατι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ενδιαφερομαι

Οταν πας σε ενα μαγαζι ο πωλητης 2 πραγματα θα σε ρωτησει για να εχει μια καλη εικονα του τι ακριβως ψαχνεις

 

1)Απο τι αποτελειται το συστημα του υπολογιστη(για να ξερει πανω κατω τα Watt που χρειαζονται

2)Ποιο ειναι το συνολικο budget που διαθετεις.

 

οταν λοιπον πετας ξερα κατι τροφοδοτικα απο τα οποια το ενα κοστιζει 50ευρω και το αλλο 86(δηλαδη πανω απο 50% ακριβοτερο),τι ακριβως πρεπει να κανουμε εμεις?Να μυρισουμε τα νυχια μας για τα παραπανω? 

 

 

 

 

Hamburg TR2 S   Litepower  Smart SE

berlin

Thermaltake Toughpower London Thermaltake Smart DPS G Thermaltake Paris Thermaltake Toughpower DPS G Thermaltake EVO Blue 2.0 Thermaltake Toughpower Grand

ειναι καλες σειρες?

xfx

evga

corsair

seasonic

coolermaster

εχουν ελαττωματικα μοντελα?

 

Επισης αναφερεις διαφορες εταιριες και γραφεις γενικα και αοριστα.Παλι εμεις τι πρεπει να απαντησουμε στα παραπανω?Ηλεκτρονικα πραγματα ειναι,δεν ειναι πιθανο να βγαζουν ελαττωματικα προιοντα?Γιαυτο το λογο δεν παρεχουν μια εγγυηση καλης λειτουργιας στα προιοντα τους οι εταιριες?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο φόρουμ , θελω να κανω μια ερώτηση ωστόσο δεν ξερω αν βρίσκομαι στο σωστό άρθρο.

Προσφάτως έφτιαξα ενα πυργο , δεν το εχω λειτουργήσει πολυ αφου μου λείπουν καποια κομμάτια ακομα όπως οθόνη κ πληκτρολόγιο που τα περιμενω κ το σύνδεσα με την τηλεόραση μου.

 

Το πρόβλημα που θελω να αναφέρω κ να παρω τις γνώμες σας ειναι οτι στις 10 φορές σύνολο που το εχω ανοίξει την δευτερη φορά έπεσε ο γενικός.

Το σπίτι ειναι καινούργιο κ πανω στο πολύμπριζο υπήρχε ο υπολογιστής η τηλεόραση κ ενα PS4

Υπαρχει περίπτωση να ειναι θέμα τροφοδοτικου; η απλά μπορεί να έτυχε;

Αυτο θελω να ρωτήσω.

Το τροφοδοτικό ειναι corsair rm750i καινούργιο.

 

Ευχαριστω κ κάθε άποψη δεκτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα στην παρεα θελω να παρω ένα τροφοδοτικο γ έναν φιλο γτ του φτιαχνω  pc σε μικρο κουτι  το κουτι είναι αυτό εδώ aerocool qs-240 θελω να μ πρωτηνεται ένα τροφοδοτικο 600 watt που να είναι καλο και να σηκωνει και της νεες καρτες εχετε να μ πρωτηνετε καποιο  fulgore

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα στην παρεα θελω να παρω ένα τροφοδοτικο γ έναν φιλο γτ του φτιαχνω  pc σε μικρο κουτι  το κουτι είναι αυτό εδώ aerocool qs-240 θελω να μ πρωτηνεται ένα τροφοδοτικο 600 watt που να είναι καλο και να σηκωνει και της νεες καρτες εχετε να μ πρωτηνετε καποιο  fulgore

Tιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα στην παρεα θελω να παρω ένα τροφοδοτικο γ έναν φιλο γτ του φτιαχνω  pc σε μικρο κουτι  το κουτι είναι αυτό εδώ aerocool qs-240 θελω να μ πρωτηνεται ένα τροφοδοτικο 600 watt που να είναι καλο και να σηκωνει και της νεες καρτες εχετε να μ πρωτηνετε καποιο  fulgore

 

 

Θα ρωτήσεις εδώ αναφέροντας τιμή και το σύστημα

http://www.insomnia.gr/topic/487346-%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-desktop%CF%80%CE%BF%CE%B9%CF%8C%CF%80%CE%BF%CE%B9%CF%8C%CF%82/page-1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιο οικονομικο μεχρι 65

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το συστημα της υπογραφης.

Παρατηρησα στο bios οτι η 12αρα επαιζε σε idle στα 11,8-11,9.

Ετσι πλακωσα το pc σε load(furmark και prime95 σε 3 πυρηνες μιας και τον 4ο τον ζοριζε το furmark) και κοιταζα τη τιμη.

Παρατηρησα οτι πηγε μεχρι 11,6(βεβαια ειναι μη ρεαλιστικο σεναριο υποθετω να τραβαει τοσο ρευμα σε νορμαλ παιχνιδια κτλ).

Ειδα οτι ειναι μεσα στο ανεκτο πεδιο μιας και το ΑΤΧ οριζει 11,4-12,6.

Να με ανησυχει παρολα αυτα?

Το τροφοδοτικο εχει μεν αρκετα watt και ειναι τιμιο και οχι κανενα tuvlo x αλλα ειναι και αρκετα παλιο,πρεπει να το εχω 6-7 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το συστημα της υπογραφης.

Παρατηρησα στο bios οτι η 12αρα επαιζε σε idle στα 11,8-11,9.

Ετσι πλακωσα το pc σε load(furmark και prime95 σε 3 πυρηνες μιας και τον 4ο τον ζοριζε το furmark) και κοιταζα τη τιμη.

Παρατηρησα οτι πηγε μεχρι 11,6(βεβαια ειναι μη ρεαλιστικο σεναριο υποθετω να τραβαει τοσο ρευμα σε νορμαλ παιχνιδια κτλ).

Ειδα οτι ειναι μεσα στο ανεκτο πεδιο μιας και το ΑΤΧ οριζει 11,4-12,6.

Να με ανησυχει παρολα αυτα?

Το τροφοδοτικο εχει μεν αρκετα watt και ειναι τιμιο και οχι κανενα tuvlo x αλλα ειναι και αρκετα παλιο,πρεπει να το εχω 6-7 χρονια.

Δεν έχεις κανένα πρόβλημα, που ξέρεις ότι διαβάζει και ακριβώς σωστά τις τάσεις. ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...