Προς το περιεχόμενο

Το τροφοδοτικό του PC μας.


jimzak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, Nemo1776 είπε

καλησπέρα,ψάχνω ένα καλό psu που να το βάλω και να μην ξανά ασχοληθώ μαζί του,κατέληξα στο Seasonic Prime Series TX-850 Titanium στα 290ευρο πιστεύετε αξίζει τα λ7 του? αν όχι έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο min platinum στο 850w

εχω εδω και 7 χρονια σχεδον ενα Corsair RM1000, το οποιο το ειχα παρει τοτε για 2χ7970 και για ησυχια οταν δε δουλευει το pc πολυ (κλεινει τον ανεμιστηρα τελειως). Ακομα δουλευει το ιδιο οπως την πρωτη μερα. Καπου στα 200 ειχε.

Οποτε ενα + για corsair.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες titanium τότε δεν υπάρχει άλλη επιλογή εκτός αν θες να πας στο dark που όμως είναι λίγο κατώτερο (και τα δυο καλά είναι βασικά), το antec πάλι seasonic είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το Thermaltake Smart BM2 650w και στο power supply tester μου δείχνει 70ms.Δεν το εχω τοποθετήσει στο PC.Χρειάζεται αντικατάσταση ή δεν θα έχω πρόβλημα? άλλες οι τάσεις ήταν OK.Ευχαριστώ
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, duffyduck είπε

εγω ειχα παρει το Thermaltake Smart BM2 750w και λειτουργει μια χαρα (χωρις να εχω tester)

Τελικά ρώτησα στο youtube τους Hardware Buster και μου είπαν ότι δεν υπάρχει θέμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα έχω της coolermaster το g650m μπορεί να με ενημερώσει κάποιος αν το συγκεκριμένο τροφοδοτικό μπορεί να σηκώσει την 1660ti ή την 2060 oc 6gb ή θα έχω πρόβλημα;; 

Επεξ/σία από kjtzemis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/3/2021 στις 1:00 ΜΜ, grmaster2 είπε

Έχω το συγκεκριμένο εδώ και 4 χρόνια,γενικά είναι μια χαρά τροφοδοτικό.
ΑΛΛΑ, εδω και οχτω περίπου μήνες,έχει αρχίσει να μου δημιουργεί πρόβλημα ο ανεμιστήρας του.
Και εξηγώ... Όπως θα ξέρεις, σε χαμηλά loads το φανάκι δεν δουλεύει. Έλα όμως που σε άσχετα σημεία (ανεξαρτήτως load) ανεβάζει απότομα στροφές και τις ξαναρίχνει με τη μία. Όλο αυτό, έχει ως αποτέλεσμα έναν διαρκή ήχο σαν ξερογκαζιά, άκρως εκνευριστικό.
Όσο έχω ψάξει σε διεθνή φόρουμ,υπάρχει κι άλλος κόσμος που έχει το ίδιο πρόβλημα, όχι όμως τη λύση.
Το να το στείλω πίσω στην Corsair, για rma και εγγύηση δεν αποτελεί επιλογή για μένα γιατί το pc είναι workstation και δεν μπορώ να μείνω χωρίς τροφοδοτικό. Έτσι είμαι στο ψάξιμο για νέο και πλέον θεωρώ πως η seasonic είναι μονόδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...