Προς το περιεχόμενο

Το τροφοδοτικό του PC μας.


jimzak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σας, ενδιαφέρομαι για αγορά νέου τροφοδοτικού. Έχω μπανίσει αυτό Inter Teck. Ποια  η γνώμη σας για την εταιρία και γενικότερα για το τροφοδοτικό. Έχω χρόνια να ασχοληθώ με hardware οπότε δεν τις ξέρω.

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NameAlreadyExist είπε

Καλησπέρα σας, ενδιαφέρομαι για αγορά νέου τροφοδοτικού. Έχω μπανίσει αυτό Inter Teck. Ποια  η γνώμη σας για την εταιρία και γενικότερα για το τροφοδοτικό. Έχω χρόνια να ασχοληθώ με hardware οπότε δεν τις ξέρω.

Ευχαριστώ πολύ.

Μια χαρά είναι , έχει gold πιστοποίηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NameAlreadyExist είπε

Καλησπέρα σας, ενδιαφέρομαι για αγορά νέου τροφοδοτικού. Έχω μπανίσει αυτό Inter Teck. Ποια  η γνώμη σας για την εταιρία και γενικότερα για το τροφοδοτικό. Έχω χρόνια να ασχοληθώ με hardware οπότε δεν τις ξέρω.

Ευχαριστώ πολύ.

οχι οχι οχι..........ποσα watt χρειαζεσαι και ποσα χρηματα διαθετεις;

2 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

Μια χαρά είναι , έχει gold πιστοποίηση

αληθεια τωρα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοντά στα 10 χρόνια ήμουν με corsair cx500 αλλά έχει παραδώσει πνεύμα. Αυτά φοράει το pc, δεν θέλω να δώσω πάνω από 60-65 ευρώ γιατί δεν τα χρειάζεται κιόλας.

Καταγραφή.JPG

Επεξ/σία από NameAlreadyExist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NameAlreadyExist είπε

Κοντά στα 10 χρόνια ήμουν με corsair cx500 αλλά έχει παραδώσει πνεύμα. Αυτά φοράει το pc, δεν θέλω να δώσω πάνω από 60-65 ευρώ γιατί δεν τα χρειάζεται κιόλας.

Αν θέλετε ένα ποιοτικό τροφοδοτικό και με πολλά Watt (μέχρι την επόμενη αναβάθμιση;), κάποιο από αυτά.

Πάντως και τα 400-450W είναι υπέρ-αρκετά για το σιγκεκριμένο σύστημα, ακόμα και για κάποιο νέο με ενσωματωμένα γραφικά.

(Εγώ έχω το 2ο)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NameAlreadyExist είπε

Καλησπέρα σας, ενδιαφέρομαι για αγορά νέου τροφοδοτικού. Έχω μπανίσει αυτό Inter Teck. Ποια  η γνώμη σας για την εταιρία και γενικότερα για το τροφοδοτικό. Έχω χρόνια να ασχοληθώ με hardware οπότε δεν τις ξέρω.

Ευχαριστώ πολύ.

H inter tech ειναι μια Γερμανικη εταιρια που σχεδιαζει τροφοδοτικα που παραγονται ομως στην Κινα. Δεν ειναι κακη εταιρια,απο οσο ξερω,αλλα ειναι αγνωστη στο πλατυ κοινο με οτι αυτο συνεπαγεται.Προσωπικα σε δευτερο συστημα,αν εβρισκα ενα τροφοδοτικο τους με πιστοποιηση απο καλο καταστημα με ικανοποιητικη εγγυηση,μπορει να δοκιμαζα.Δεν ειναι κακης ποιοτητας.

Για πρωτο συστημα οχι, γιατι θα προτιμουσα πρωτα να εβλεπα review απο γνωστο Ελληνικο η ξενο site η youtube channel για να πειστω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, NameAlreadyExist είπε

Καλησπέρα σας, ενδιαφέρομαι για αγορά νέου τροφοδοτικού. Έχω μπανίσει αυτό Inter Teck. Ποια  η γνώμη σας για την εταιρία και γενικότερα για το τροφοδοτικό. Έχω χρόνια να ασχοληθώ με hardware οπότε δεν τις ξέρω.

Ευχαριστώ πολύ.

Το τροφοδοτικό που ψάχνεις έχει 3 χρόνια εγγύηση μόνο. Αν μπορείς ανέβα λίγο κατηγορία σε αυτό π.χ. που έχει 10 χρόνια εγγύηση και είναι μακράν καλύτερο από αυτό που κοιτάζεις. Τα 13€ παραπάνω καλό είναι να μην σε αποτρέψουν από μια καλή αγορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω αν ήμουν πολύ γκαντέμης, αλλά μέχρι τώρα τρία CX500 έχουν παραδώσει πνεύμα. Δυο δικά μου και ένα στο pc των γονιών μου. 

Τα δικά μου δε, και τα δυο, μετά από 1.5 - 2 χρόνια έβγαλαν το ίδιο πρόβλημα με το fan, έκανε σαν αεροπλάνο στην εκκίνηση του pc. Στους πρώτους μήνες του προβλήματος, μετά από μερικά λεπτά σταματούσε άλλες φορές μόνο του, άλλες φορές χρειαζόταν να κουνήσω έντονα το κουτί ώστε να μην συντονίζει. Λίγο πριν το αλλάξω το έκανε πια μόνιμα, και στα 2.

Τώρα 3 χρόνια περίπου με το 650W SEASONIC FOCUS GOLD 80+ δεν έχω πια κανένα θέμα. Έχει και πολλά χρόνια εγγύηση, δεν ξέρω τι ακριβώς καλύπτει (και ελπίζω να μη μάθω).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, BlueBlood7 είπε

Είχες το παλιό το CX, το πράσινο. Σωστά?

Μιλάμε για αρκετά χρόνια πριν, δεν ξέρω πώς είναι το νέο, αλλά ναι - πρέπει να ήταν αυτό. Μου έκανε εντύπωση μάλιστα η γκαντεμιά μου γιατί το πρότειναν όλοι, γι' αυτό και το αγόρασα ξανά τότε.

Επεξ/σία από spirit)earth)aflame
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα, πρόσφατα ανανέωσα το τροφοδοτικό μου από cx450 σε rm750.

η κάρτα γραφικών μου είναι Saphire rx 570 nitro+ με σύνδεση 1x8 + 1x6.

Η ερώτηση που έχω είναι: Από το τροφοδοτικό προτιμότερο είναι ένα καλώδιο pci με 2 εξόδους 1χ8 και 1χ6 ή καλύτερα κάθε σύνδεση με το δικό της καλώδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...