Προς το περιεχόμενο

[laptop] 14'' HP 14-r208nv και HP 14-r206nv 199€@germanos.gr


gr234567

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 439
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν βάλουμε 120αρι, τοτε δεν παιζει migration του partition C του 500αρι που φοραει. Αρα πάμε στη λύση του clean install με το iso των windows. Αλλά είναι σίγουρο οτι θα γίνει το validation? Μπορείτε να βάλετε το link για το iso? Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τα specs του caddy για το lenovo g4030 ειναι πάχος 9mm απο οσο εχω δει σε manual. Tο δε caddy το ονομαζει "rambo". Δεν ξερω ποσο χωρανε τα 9.5mm ποσο μαλλον τα 12.5mm

 

:wacko:

εντάξει ... άμα ανοίγεις πολλές καρτέλες , αυτά παθαίνεις ... κοιτούσα ταυτόχρονα και για το δικό μου Lenovo z580 και για των γονιών μου το g4030 ... λάθος λίνκ προφανώς ... όντως και εγώ generic έχω βρει ... μια δοκιμή θα μας πείσει το θέμα είναι πότε θα έρθει απο κίνα ... από ελλάδα-ευρώπη  πάει απο 12-15 περίπου ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ορμα για το G40-30

 

τσιμπα και μια 4gb ram και εναν ssd και μην ακους κανεναν!

 

εχεις ενα λαπτοπ που κανεις ανετοτατα τα βασικα

 

(στο λεει κατοχος που κανει παραπανω πραγματα απο τα ''βασικα'' με μια 8gb ram και εναν ταπεινο ssd)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι θέλεις L 1.35V 

 

Επιβεβαιώνετε και εδω όπως σας παραπέμπει και το μαγαζί http://www.kingston.com/en/memory/search/options?SkinSrc=/Portals/_default/Skins/kingston/empty&ktccampaign=config_msystems

 

Επίσης άποψη μου ειναι να πάρετε μια 4αρα+SSD οπωσδήποτε . Η 8άρα εαν δεν την χρησιμοποιήσετε για μελλοντικό setup δεν βλέπω να κερδίζετε κάτι στο συγκεκριμένο μηχάνημα .

 

Δηλαδη για SSD και 4άρα = 45+20 = 65~70 ευρώ .. Εαν πουλήσετε και τον δίσκο που φοράει στα 30-40 ευρώ η αναβάθμιση θα σας κοστισει Max 40 ευρώ και συνολικό κόστος μηχανήματος 210 ευρώ καθόλου ασχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια τελευταία ερώτηση ...

 

Μεσα στον μαμα δισκο , υπάρχει προγραμμα για recovery απο την lenovo?

Αν κανω recovery dvd's , μπορώ να κανω restore σε εναν νεο ssd που θα του βάλω?Θα εχω θεμα με registration?

Δεν με ενδιαφέρει να εχω τα μαμα partitions αν δουλευουν recovery dvd's.

Εχω χρονια να ασχοληθώ με hdd images/mirrors κλπ και φοβαμαι μη κανω καμμια κουταμάρα.

 

Εναλλακτικά , το κλειδι των windows ειναι στο bios?Μια νεα εγκατασταση retail windows 8.1 θα ειναι απροβληματιστη στο κομματι της ενεργοποιησης ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ναι αν οχι 8gb που εβαλα εγω μια 4gb και ssd οπωσδηποτε.

Μην σας πω πρωτα ssd και μετα ram αν δεν εχετε τα χρηματα και για τα 2 μαζι.

Ssd+4gb ram και ειστε κομπλε εχετε ενα αξιοπρεπεστατο λαπτοπακι με 210-220 ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παίζει αυτή ή μνήμη χωρίς πρόβλημα με αυτό την έχει δοκιμάσει κανένας ;

 

 

http://www.skroutz.gr/s/4992755/Kingston-HyperX-Impact-8GB-DDR3-1600MHz-HX316LS9IB-8.html

 

Κανενα προβλημα με τη συγκεκριμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...