Προς το περιεχόμενο

[laptop] 14'' HP 14-r208nv και HP 14-r206nv 199€@germanos.gr


gr234567

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 439
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε μάγκες τελικά αυτά τα δύο laptop στα 169 ευρώ αξίζουν για απλή χρήση? Ή ούτε για αυτό δε κάνουν? 
Και σχετικά με τα windows τι αλλαγές πρέπει να γίνουν? Ευχαριστώ!!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες τελικά αυτά τα δύο laptop στα 169 ευρώ αξίζουν για απλή χρήση? Ή ούτε για αυτό δε κάνουν? 

Και σχετικά με τα windows τι αλλαγές πρέπει να γίνουν? Ευχαριστώ!!

 

 

>Hurr durr, δεν θέλω να διαβάσω 2 σελίδες πίσω

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

>Hurr durr, δεν θέλω να διαβάσω 2 σελίδες πίσω

Είδα διάφορες απόψεις, άλλες περισσότερο καταφατικές άλλες λιγότερο. Ωστόσο ο καθένας κρίνει διαφορετικά και μια άποψη δεν θεωρείται πάντα αντικειμενική και για τους άλλους, έτσι λοιπόν προσπαθείς να έχεις μια όσο το δυνατόν καλύτερη πληροφόρηση. Σχετικά με τα windows δεν καταλαβαίνω αυτές τις ρυθμίσεις και διαδικασίες που λένε κάποιοι. Εάν έχεις να γράψεις κάτι σχετικά με το προϊόν θα ήταν χρήσιμο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δούλεψα (το Lenovo) χτες που μου το έφερε ένας φίλος να του το στρώσω γιατί ήταν έτοιμος να το επιστρέψει σαν ελλατωματικό επειδή σέρνεται. Αυτός, μην ξέροντας τι και πως, το είχε πάρει στα 269€ πριν τα Χριστούγεννα από το mediamarkt.

 

Καταρχήν, το μηχάνημα όντως σέρνεται όπως έρχεται από το εργοστάσιο. Για να δουλέψει σωστά πρέπει να γίνουν οπωσδήποτε οι αλλαγές που αναφέρονται στα προηγούμενα μηνύματα και θα πηγαίνει μια χαρά.

 

Αυτό που με εντυπωσίασε και μπήκα στο τρυπάκι να το τσιμπήσω κι εγώ, είναι η ποιότητά του. Για 169€ είναι απίστευτα τα πλαστικά του! Είναι και πολύ μαζεμένο σε διαστάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα διάφορες απόψεις, άλλες περισσότερο καταφατικές άλλες λιγότερο. Ωστόσο ο καθένας κρίνει διαφορετικά και μια άποψη δεν θεωρείται πάντα αντικειμενική και για τους άλλους, έτσι λοιπόν προσπαθείς να έχεις μια όσο το δυνατόν καλύτερη πληροφόρηση. Σχετικά με τα windows δεν καταλαβαίνω αυτές τις ρυθμίσεις και διαδικασίες που λένε κάποιοι. Εάν έχεις να γράψεις κάτι σχετικά με το προϊόν θα ήταν χρήσιμο. 

 

κατ εμε με μια μνήμη (20 ευρω για 4 γιγα ή 40 για 8) και εναν ssd (40-45 ευρώ) αξίζει μια χαρα. Οπως ειναι θα υπάρχει ζορι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ssd τι ταχύτητες πιάνει?

αξίζει δλδ κάποιος καλός ή το chipset/cpu είναι τόσο αδύναμο που τα 500-550 ΜΒ/s που προσφέρουν οι samsung 850 κλπ αξιόλογοι πηγαίνουν στράφι στην ουσία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει να κανει μονο με ταχύτητα, αλλα και με απόκριση.

Με 4gb ram + ssd , ειναι πολύ παραπάνω απο αξιοπρεπές.

Πολυ βασικό να κανετε καθαρή εγκατασταση γιατι με τα windows που έρχεται και την σαβουρα που κουβαλάει , θα σερνεται ετσι και αλλιώς.

Αν θελετε να εξοικονομησετε κατι, κρατηστε τον δισκο.

Σιγουρα ομως την θελει την εξτρα μνημη , οπως και τα καθαρα windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καταρχήν, το μηχάνημα όντως σέρνεται όπως έρχεται από το εργοστάσιο. Για να δουλέψει σωστά πρέπει να γίνουν οπωσδήποτε οι αλλαγές που αναφέρονται στα προηγούμενα μηνύματα και θα πηγαίνει μια χαρά.

 

 

Εννοεις ram 4gb+ssd+clean install ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως κρατησα τον σκληρο και την μνημη σε περιπτωση που χρειαστει εγγυηση.(χτυπα ξυλο..)

Δεν επηρεάζουν την εγγύηση.

Είναι υλικό που επιτρέπεται να αλλάξει ο χρήστης.

Εγώ παράγγειλα ένα caddy για να βάλω τον δίσκο στη θέση του drive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επηρεάζουν την εγγύηση.

Είναι υλικό που επιτρέπεται να αλλάξει ο χρήστης.

Εγώ παράγγειλα ένα caddy για να βάλω τον δίσκο στη θέση του drive.

Εισα σιγουρος για αυτο;

Δηλαδη αν το στειλω με ssd και 8gb ram θα με καλυψουν;

Ετσι πως το λες,μπορω να το στειλω δηλαδη και χωρις αυτα,γυμνο;: :devil:  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...