Προς το περιεχόμενο

Προσοχή στις αγορές σας από το E-Shop.gr


ilias ts

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα το παρέλαβα (ενα τροφο μαζί με ενα κουτί ) θέλω όμως να επιστρέψω μόνο τροφο λέτε ν έχω κάποιο πρόβλημα αν πάω το σαββατο ?

Δεν έχω ανοίξει τίποτα από τα δυο

Προθεσμία 14 ημερών για ακύρωση και επιστροφή αγορών που πραγματοποιήθηκαν εκτός καταστήματος (στο διαδίκτυο, με τηλεφωνική ή ταχυδρομική παραγγελία)

Στην ΕΕ έχετε το δικαίωμα επιστροφής τέτοιων αγορών εντός 14 ημερών με πλήρη επιστροφή των χρημάτων σας. Μπορείτε να επιστρέψετε τις αγορές σας για οποιοδήποτε λόγο – έστω κι αν απλώς αλλάξατε γνώμη.

Η περίοδος «χάριτος» των 14 ημερών δεν ισχύει, μεταξύ άλλων, για τα εξής:

  • αεροπορικά και σιδηροδρομικά εισιτήρια, εισιτήρια συναυλιών, κρατήσεις ξενοδοχείων, κρατήσεις για ενοικίαση αυτοκινήτου και παροχή υπηρεσιών εστίασης σε συγκεκριμένες ημερομηνίες
  • τρόφιμα και ποτά που σας διανέμονται τακτικά - όπως γαλακτοκομικά προϊόντα από τον γαλατά
  • εμπορεύματα που κατασκευάζονται κατά παραγγελία ή είναι σαφώς εξατομικευμένα - π.χ. κοστούμι ραμμένο στα μέτρα σας
  • σφραγισμένα μέσα καταχώρισης δεδομένων, όπως DVD, τα οποία αποσφραγίσατε μετά την παραλαβή τους
  • διαδικτυακό ψηφιακό περιεχόμενο, αν έχετε ξεκινήσει την τηλεφόρτωσή του
  • εμπορεύματα που αγοράστηκαν από ιδιώτη και όχι από επιχείρηση
  • συμφωνίες για επείγουσες επισκευές και συντήρηση - για παράδειγμα, εάν καλέσετε έναν υδραυλικό να επισκευάσει διαρροή σε λουτρό, δεν μπορείτε να ακυρώσετε την ανάθεση της εργασίας όταν έχετε ήδη συμφωνήσει στην τιμή.

Αυτά σ λέει ο νόμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα .. τα παρελαβα απο eshop point ..εκει αλλαζουν τα πραγματα ? δευτερον μπορω να δωσω πισω μονο το ενα απο τα δυο για επιστροφη χρηματων (αν γινετε ) ή πρεππει να παραδωσω και τα δυο ? και τελευταιο ξερεται αν και εφοσων γινετε επιστροφη χρηματων ενω εχω παραλαβει απο eshop point , τα λευτα θα επιστραφουν απο t eshop point που παρελαβα ή θα υπογραφω χαρτια τα οποια θα στελνονται σε κεντρρικα και τρεχα γυρευαι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε χρειάζεται να παραδώσεις και τα δυο αυτό που δε θέλεις μόνο και ναι θα σου γίνει κανονικά επιστροφή χρήματων εφόσον δε το έχεις αποσφραγίσει  αν έχεις  πληρώσει με καρτα θα σου επιστραφεί εκεί το ποσό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...