Προς το περιεχόμενο

Εμετικές διαφημίσεις


φραμπάλα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνεπως το θεμα σου δεν ειναι η τηλεοραση, αλλα τα προγραμματα των καναλιων.

Να επιλεγεις λοιπον τα προγραμματα που θεωρεις καταλληλα, αντι να αφοριζεις εξ ολοκληρου τη τηλεοραση.

Αλλωστε οπως προκυπτει απ αυτα που ο ιδιος λες, αχρηστευοντας τη τηλεοραση θα αχρηστευσεις και τα hdmi, scart, bluray player, media player κλπ. που συνδεονται σε αυτη.

 

 

Τα καναλια δε παιζουν ποτέ βιντεο?

Μα κανένα κανάλι δεν με καλύπτει ως προς το θέμα των εκπομπών του. Αυτό είναι το θέμα. Ναι, παίζουν βίντεο αλλά το εκπέμπουν από μακριά, οπότε είναι τηλε - οπτικό περιεχόμενο, αλλά τι βίντεο παίζουν, και οι διαφημίσεις βίντεο είναι. Το θέμα είναι ότι βάζουν ότι θέλουν αυτοί, όχι ότι θέλω εγώ. Ενώ από τοπικό περιεχόμενο θα μπορούσα να επιλέξω ότι γουστάρω εγώ να δω, και χωρίς διαφημίσεις. Εσύ θεωρείς ότι τα κανάλια εκπέμπουν ποιοτικό περιεχόμενο; Μιας και μιλάμε για τηλεοπτικό περιεχόμενο, προφανώς υπάρχουν κάποια έξοδα για αυτούς που εκπέμπουν (κανάλια), πως θα καλυφθούν αυτά τα έξοδα; Οπότε έχουμε και τις "εμετικές" διαφημίσεις όπως αναφέρει ο τίτλος του θέματος.

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 242
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πραγματικά αναρωτιέμαι αν πιάνει το γελόιο της υπόθεσης...

 

 

Πω τι είδα. Πως έγινε έτσι η ''λαιδη''. Σαν άνδρας με περούκα και μακιγιάζ είναι. Η ποιότητα της διαφήμισης χειρότερη και από τσόντα του '70.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω τι είδα. Πως έγινε έτσι η ''λαιδη''. Σαν άνδρας με περούκα και μακιγιάζ είναι. Η ποιότητα της διαφήμισης χειρότερη και από τσόντα του '70.

 

id61it.png

Το καλυτερο σχόλιο που ειχα διαβασει για τη διαφημιση.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Jumbo-διαφημίσεις αντικατοπτρίζουν πλήρως το επίπεδο του μέσου Έλληνα.

Why the διαμαρτυρίες;

H πρωτη (σωστή) πρόταση,απαντάει και στην δεύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα κανένα κανάλι δεν με καλύπτει ως προς το θέμα των εκπομπών του. Αυτό είναι το θέμα. Ναι, παίζουν βίντεο αλλά το εκπέμπουν από μακριά, οπότε είναι τηλε - οπτικό περιεχόμενο, αλλά τι βίντεο παίζουν, και οι διαφημίσεις βίντεο είναι. Το θέμα είναι ότι βάζουν ότι θέλουν αυτοί, όχι ότι θέλω εγώ. Ενώ από τοπικό περιεχόμενο θα μπορούσα να επιλέξω ότι γουστάρω εγώ να δω, και χωρίς διαφημίσεις. Εσύ θεωρείς ότι τα κανάλια εκπέμπουν ποιοτικό περιεχόμενο; Μιας και μιλάμε για τηλεοπτικό περιεχόμενο, προφανώς υπάρχουν κάποια έξοδα για αυτούς που εκπέμπουν (κανάλια), πως θα καλυφθούν αυτά τα έξοδα; Οπότε έχουμε και τις "εμετικές" διαφημίσεις όπως αναφέρει ο τίτλος του θέματος.

 

Εγω φιλε μου μιλησα για τις ταινιες που μπορεις να δεις στη τηλεοραση. Ειτε δικο σου περιεχομενο ειτε των καναλιων, μεσα απο τη τηλεοραση θα το δεις.

Ποιοτικο περιεχομενο απο τα καναλια εγω ειπα(post 223), μονο Μπογδανος. Με το υψηλο επιπεδο, την ευρυμαθεια, τη σοβαροτητα, το πνευμα, τη παρουσια και το μεστο λογο του ο τυπος αναβαθμιζει ιδανικα τα τηλεοπτικα δρωμενα.

( :lol:)

Οι Jumbo-διαφημίσεις αντικατοπτρίζουν πλήρως το επίπεδο του μέσου Έλληνα.

 

 

Εσυ διαφερεις απο αυτο το μεσο ελληνα?

 

Η αληθεια ειναι οτι οι διαφημισεις του τζαμπο πετυχαινουν το στοχο τους. Ποσα ατομα τις συζητανε? ακομα και στο δελτιο ειδησεων του mega ασχοληθηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φιλε μου μιλησα για τις ταινιες που μπορεις να δεις στη τηλεοραση. Ειτε δικο σου περιεχομενο ειτε των καναλιων, μεσα απο τη τηλεοραση θα το δεις.

Ποιοτικο περιεχομενο απο τα καναλια εγω ειπα(post 223), μονο Μπογδανος. Με το υψηλο επιπεδο, την ευρυμαθεια, τη σοβαροτητα, το πνευμα, τη παρουσια και το μεστο λογο του ο τυπος αναβαθμιζει ιδανικα τα τηλεοπτικα δρωμενα.

Εγώ μια φορά επιχείρησα να δω ταινία σε τηλεόραση από τηλεοπτικό κανάλι, γύρω στο 2010, και το μετάνιωσα. Καταρχήν η ταινία υποτίθεται ότι ξεκινούσε στις 9 ακριβώς το βράδυ και είχε διάρκεια 1 ώρα και 35 λεπτά. Μέχρι τις 10 και 35 που θα έπρεπε κανονικά να τελειώσει, είχε δείξει μόνο 25 λεπτά της ταινίας (το νούμερο είναι πραγματικό) και όλη την υπόλοιπη ώρα έδειχνε διαφημίσεις, λες τίποτα μετά ή δεν λες; Φυσικά δέχομαι ότι επειδής είναι κανάλι θα φάω και μερικές διαφημίσεις στην μάπα, αλλά αυτό παραπάει. Επίσης το ότι παίζουν γενικότερα ταινίες στα κανάλια, δεν σημαίνει ότι παίζουν ταινίες που σου αρέσουν και επιπλέον συνήθως τις δείχνει και ώρες που δεν βολεύει να καθίσεις να τις δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μια φορά επιχείρησα να δω ταινία σε τηλεόραση από τηλεοπτικό κανάλι, γύρω στο 2010, και το μετάνιωσα. Καταρχήν η ταινία υποτίθεται ότι ξεκινούσε στις 9 ακριβώς το βράδυ και είχε διάρκεια 1 ώρα και 35 λεπτά. Μέχρι τις 10 και 35 που θα έπρεπε κανονικά να τελειώσει, είχε δείξει μόνο 25 λεπτά της ταινίας (το νούμερο είναι πραγματικό) και όλη την υπόλοιπη ώρα έδειχνε διαφημίσεις, λες τίποτα μετά ή δεν λες; Φυσικά δέχομαι ότι επειδής είναι κανάλι θα φάω και μερικές διαφημίσεις στην μάπα, αλλά αυτό παραπάει. Επίσης το ότι παίζουν γενικότερα ταινίες στα κανάλια, δεν σημαίνει ότι παίζουν ταινίες που σου αρέσουν και επιπλέον συνήθως τις δείχνει και ώρες που δεν βολεύει να καθίσεις να τις δεις.

 

Mην τις βλεπεις τοτε, κανεις δε σε υποχρεωνει, σκεψου ομως οτι το καλοκαιρι υπαρχει το ποδοσφαιρικο euro, το προολυμπιακο τουρνουα μπασκετ με την Εθνικη μας, οι ολυμπιακοι αγωνες, του αντιχρονου το μουντιαλ, μη μου πεις οτι ολα αυτα θα τα κατεβασεις απ τα torrents για να τα δεις στις ωρες της αρεσκειας σου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην τις βλεπεις τοτε, κανεις δε σε υποχρεωνει, σκεψου ομως οτι το καλοκαιρι υπαρχει το ποδοσφαιρικο euro, το προολυμπιακο τουρνουα μπασκετ με την Εθνικη μας, οι ολυμπιακοι αγωνες, του αντιχρονου το μουντιαλ, μη μου πεις οτι ολα αυτα θα τα κατεβασεις απ τα torrents για να τα δεις στις ωρες της αρεσκειας σου ?

Δεν παρακολουθώ καθόλου αθλητικά, με αφήνουν παντελώς αδιάφορο, και όπως είπα σε προηγούμενο μήνυμα ούτε τηλεόραση παρακολουθώ γενικότερα μιας και δεν έχω τηλεόραση στο σπίτι. Απλώς έτυχε μια φορά το γεγονός που ανέφερα στο προηγούμενο μήνυμα όταν είχα επισκεφτεί τους γονείς μου που έχουν τηλεόραση στο σπίτι. Τόρρεντς γενικότερα ναι, κατεβάζω, και έχω βρει την υγεία μου, ούτε διαφημίσεις να σου σπάνε τα νεύρα ούτε τίποτα. Μαζευόμαστε με τους φίλους ότι ώρα θέλουμε και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ελεγε κανεις οτι ταιριαστος τιτλος του παροντος νηματος ειναι "οι προσωπικες επιλογες του gokuthelegend" :)

Γενικα μιλαμε παντα, φιλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ελεγε κανεις οτι ταιριαστος τιτλος του παροντος νηματος ειναι "οι προσωπικες επιλογες του gokuthelegend" :)

Γενικα μιλαμε παντα, φιλε μου.

Μα και εσύ δεν ανέφερες το Μπογδάνο και το αθλητικό περιεχόμενο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και εσύ δεν ανέφερες το Μπογδάνο και το αθλητικό περιεχόμενο;

 

Nαι επειδη με ρωτησες αν θεωρω ποιοτικο το προγραμμα των καναλιων, και δραττομαι της ευκαιριας να θεσω ξανα υποψιν των συμφορουμιτων και τηλεθεατων γενικοτερα πόσο μεγαλη ποιοτικη αναβαθμιση προσφερει με τη μεστη παρουσια, την ευφυια, τον πνευματωδη και προσεγμενο λογο του ο συγκεκριμενος ανθρωπος-κοσμημα της δημοσιογραφιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...