Προς το περιεχόμενο

Εμετικές διαφημίσεις


φραμπάλα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δες από το 1:23 και μετά :

 

 

 

Ενταξει, αλλα και αυτο που ειπα ειναι σωστο. Την εχεις δει τη διαφημιση της κουμτελ? Ξεκιναει συνηθως με τον Παρτσα(κ)λακη:

"δοκιμασα πολλες για να βγαλει τη κουβερτα, μονο με την κουμτελ τα καταφερα" λεει με παθιαρικη φωνη ενω μια ημιγυμνη υπαρξη κατεβαινει τη σκαλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 242
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρωτα ειχαν κανει διαφημιση στυλ παλαιολιθηκη περιοδο/εποχη κ τωρα στυλ βικτωριανη κ ποιος ξερει τι ακολουθει..

Ενταξει δεν τρελαθηκα αλλα δεν το βρηκα κ ακυρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασαν πολλες εποχες πολυ γρηγορα

Απο την παλαιολιθική πεταχτηκαν στην Βικτοριανη γρηγορα!

Επρεπε να παιξουν και τις ενδιαμεσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω διαβάσει όλο το νήμα, ούτε βλέπω συχνά τηλεόραση.

 

Αυτή η διαφήμιση της WIND με τα κουταβάκια είναι ενοχλητική, για να μην πω τίποτε χειρότερο.

 

Βάλε το 4G σου εκεί που ξέρεις και δωσ' μου πίσω το αδερφάκι μου, WIND, είπε το κουταβάκι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω διαβάσει όλο το νήμα, ούτε βλέπω συχνά τηλεόραση.

 

Αυτή η διαφήμιση της WIND με τα κουταβάκια είναι ενοχλητική, για να μην πω τίποτε χειρότερο.

 

Βάλε το 4G σου εκεί που ξέρεις και δωσ' μου πίσω το αδερφάκι μου, WIND, είπε το κουταβάκι.

πραγματικώς δεν υπάρχουν χειρότερα παραδείγματα για να παρουσιάζει η «αέρας» το 4ης γενιάς δίκτυο.

μου δίνει την εντύπωση πως προσπαθούν να περάσουν το μήνυμα του " all you need is a cell phone and no real life communication at all". Ειδικώς στο μαιευτήριο το τερμάτισε το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικώς δεν υπάρχουν χειρότερα παραδείγματα για να παρουσιάζει η «αέρας» το 4ης γενιάς δίκτυο.

μου δίνει την εντύπωση πως προσπαθούν να περάσουν το μήνυμα του " all you need is a cell phone and no real life communication at all". Ειδικώς στο μαιευτήριο το τερμάτισε το θέμα.

 

Δηλαδή... δεν είναι έτσι; :P Αλλη μάπα αυτή με το μαιευτήριο. Εάν ήμουν η λεχώνα θα τον χώριζα τον μαχλέπα!

 

Κάπως σαν τις διαφημίσεις με γιαούρτι, τι θέλει μια γυναίκα για να είναι ευτυχισμένη; Γιαούρτι -με χαμηλά λιπαρά.

 

Πολύ καλή η διαφήμιση ΔΩΔΩΝΗ με την γιαγιά που λέει στην γκόμενα, <<Μαρή, τι το τρως έτσι σε σλόου μόσιον, γιαούρτι είναι>>. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή... δεν είναι έτσι; :P Αλλη μάπα αυτή με το μαιευτήριο. Εάν ήμουν η λεχώνα θα τον χώριζα τον μαχλέπα!

 

 

E, εντάξει, αν από την άλλη μεριά ήταν η "μμμμαμμμά" σου, μάλλον θα τον αγαπούσες περισσότερο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αυτή η καινούρια διαφήμιση των bake rolls ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ με την βικτοριανή εποχή; Πόσο άκυρο;

 

αλλο ενα ρεσιταλ κακογουστιας... ξοδευουν τοσα λεφτα αλλα δε μπορουν να φτιαξουν κατι ωραιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σκοπός της διαφημισης ειναι σου κολλήσει στο μυαλό, να την συζητήσεις. Για αυτό καμιά φορα απορείς πως ειναι δυνατόν αυτη η εμετική διαφημιση να πήρε έγκριση? Ο σκοπός της ειναι να της δώσεις σημασία.

Κάτι τέτοια λέγαν σε ένα σεμινάριο σχετικά με διαφημιση σε γνωστό μου.

Πχ εδω μέσα οι περισσότεροι βάζουν της coca cola σαν άθλιες, αλλα σε κάθε παράγραφο διαβάζω coca cola και ξεροκαταπίνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σκοπός της διαφημισης ειναι σου κολλήσει στο μυαλό, να την συζητήσεις. Για αυτό καμιά φορα απορείς πως ειναι δυνατόν αυτη η εμετική διαφημιση να πήρε έγκριση? Ο σκοπός της ειναι να της δώσεις σημασία.

Κάτι τέτοια λέγαν σε ένα σεμινάριο σχετικά με διαφημιση σε γνωστό μου.

Πχ εδω μέσα οι περισσότεροι βάζουν της coca cola σαν άθλιες, αλλα σε κάθε παράγραφο διαβάζω coca cola και ξεροκαταπίνω.

Ακριβώς έτσι λειτουργει το κόλπο ;)

E, εντάξει, αν από την άλλη μεριά ήταν η "μμμμαμμμά" σου, μάλλον θα τον αγαπούσες περισσότερο...

Χαχαχαα. Δεν έχεις κ άδικο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...