Προς το περιεχόμενο

Το Netflix από σήμερα στην Ελλάδα και σε 129 ακόμη χώρες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειπαμε για το Ελληνικο netflix η συνδρομη ειναι πολυτελεια (οχι οτι δεν εχει υλικο που αξιζει). Αμα βαλεις ομως αμερικανικο ή ακομα καλυτερα καναδεζικο netflix αξιζει και το τελευταιο ευρω. Τωρα αμα μοιραστεις την συνδρομη και στα 4 με φιλους , δεν υπαρχει καμια δικαιολογια για να μην βαλει κανεις εκτος του οτι ειναι τζαμπατζης. (αν και πλεον εγω το υλικο που βλεπω στο νετφλιξ ειναι νεκρο σε torrents k pop corn time)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντος με κάποιο κάλο vpn η Dns μπορείς να δεις όλο το περιεχόμενο του Netflix. Το θέμα είναι οι υπότιτλοι. Αυτό πλέον δεν είναι πρόβλημα γιατί μπορείς να τους προσθέσεις. Άρα ένας συνδυασμός Netflix + DNS + υπότιτλοι είναι μια χαρά με ένα κόστος γύρω στα 15 € ανά μηνά. Με την προϋπόθεση ότι θα βλέπεις από το pc και με ΙΕ μόνο για να δεις πάνω από 720p. Στην δικιά μου περίπτωση που βλέπω από media player δεν παίζει κάτι τέτοιο. Αν δεν το είχα και με άλλους 3 θα το είχα κόψει. Προς το παρών το έχω για να βλέπω Better call saul. Και η απογοήτευση, περίμενα τουλάχιστον το Daredevl στο Season 2 να βάζανε υποτίτλους άλλα όχι δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chrome και Firefox μέχρι 720p. Internet Explorer 1080p. Για 4Κ δεν τα έχω καταφέρει μέχρι στιγμής. Παρόλο που έχω και vdsl και 4K συνδρομή. Δεν Χρειάζεται plugin για να ανεβεί η ανάλυση σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παρεμπιπτόντως (για όποιον ενδιαφέρεται) σε Safari (OS X) παίζει κανονικότατα 1080p. 

Δεν έχω iMac 5K για να δοκιμάσω το 4Κ... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chrome και Firefox μέχρι 720p. Internet Explorer 1080p. Για 4Κ δεν τα έχω καταφέρει μέχρι στιγμής. Παρόλο που έχω και vdsl και 4K συνδρομή. Δεν Χρειάζεται plugin για να ανεβεί η ανάλυση σου. 

 

Μήπως για 4k θέλει και ανάλογη συσκευή που να υποστηρίζει τέτοια ανάλυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως για 4k θέλει και ανάλογη συσκευή που να υποστηρίζει τέτοια ανάλυση?

Το έχω δοκιμάσει και σε Retina Macbook Pro άλλα δεν. Άλλα στο ένα pc παρόλο που η ανάλυση του είναι 1280x1024 με IE παει 1080p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι πήρε το μάτι μου σε ένα ελαφρώς παλαιότερο άρθρο. link

 

Διάβασα όμως και στο site του Netflix πως το 4k υποστηρίζεται μόνο σε συμβατές συσκευές και περιλαμβάνει κάποιες τηλεοράσεις και media streamers.

 

 

What do I need to stream Ultra HD?

  • A TV compatible with Ultra HD streaming from Netflix. See below for more details.
  • A plan that supports streaming in Ultra HD. You can check which plan you're currently on at netflix.com/ChangePlan.
  • A steady Internet connection speed of 25 megabits per second or higher. See below for more details.
  • Streaming quality set to "High." More information about video quality settings can be found in our Playback Settings article.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gotham και Better Call saul (season 2) με Ελληνικούς υπότιτλους .... προς το παρόν

 

 

ps

Όσοι ενδιαφέρεστε για ελληνικούς υπότιτλους μιλήστε μαζί τους (live chat)

https://help.netflix.com/contactus?locale=en-GR

Όσοι περισσότεροι ζητήσουν τόσο πιο γρήγορα θα γίνει

 

Να και η απαντηση

 

We're surely working forward to have them available as soon as possible. This also depends on the licenses of streaming we get from the owners, as they provide us with the available languages and subtitles. In the mean time, your request has been taken and we will be working on it. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...